Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülésre ti hány táskával...

Szülésre ti hány táskával mentetek?

Figyelt kérdés
Úgy értem van egy nagy ami az ott tartózkodásra kell, van egy a szülőszobai cuccoknak meg egy a babaruháknak? Addig míg a szülőszobában vagyok a nagyot hova teszik? Sajnos lehet, hogy mentővel kell majd bemennem, mert a párom Budapesten dolgozik.

2016. okt. 24. 07:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Mentővel mentünk és kiadtak az 1 db nagybőröndön, amibe minden belefért. A szülőszobán szintén nagyot néztek, hogy ez meg ide minek.

Mondjuk én se tehettem meg, hogy részletekben viszem be.

2016. okt. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

Nekem ÖSSZESEN EGY utazótáska volt, amit vittem magammal. NEM kötözésröl van szó, hanem egy szülésröl.


Eleve nem értem, a szülöszobára mit akarnál vinni?!?!?


A szülés utánra meg pár fehérnemü, két hálóing, két törölközö, egy köntös, egy papucs meg tisztálkodószerek kellenek, más nem.


A babának meg pelenka, egy öltözet ruha (body, ing, rugdalózó)) kell, meg esetleg kis sapka-pulóver.


Ezen kivül minden más fölösleges.


A táskádat meg viszed magaddal, amikor odaérsz, odaadod és mire a szobába kerülsz, addigra az is ott lesz.

2016. okt. 24. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
1 nagy utazóval. Ami szülőszobára kell felülre illetve az oldalsó zsebeibe tettem. Nekem ez így elég volt.
2016. okt. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Kettővel. Egy nagy táskában az én cuccaim, felülre téve ami a szülőszobán fog kelleni, egy kisebben pedig ami a babának kell.
2016. okt. 24. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
95%
2es válaszoló, nem mindenhol így van. Nálunk írja a kórház, hogy a babának vigyünk egy csomag pelenkát, popsitörlőt, ruhákat minden napra (azt írják az 6 váltás).Szóval simán kell egy másik táska is a baba dolgainak.
2016. okt. 24. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as vagyok, nálunk se a baba se én nem lehettünk saját cuccban, csak kórháziban. Így annyival kevesebb cuccot kellett vinni. Pelenkát is adtak de azt nem korlátlan mennyiségben, de kis csomagot bőven elég volt bevinni. Szóval kórházfüggő. De haza már nem fért el minden mert több dolgot os be kellett hozatni (pl mellszívó) szóval kicsit így is hiányos volt a kórházi csomag.
2016. okt. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy közepes gurulós böröndöm volt, aminek az egyik felében az én cuccaim, a másik felében a babáé (itt neki is mindent vinni kellett és főleg a pelenka volt nagy helyet foglaló), és még benne egy sima zacskóban, ami a szülőszobára kellett (ezt mikor odaértünk kikaptam belőle, a bőröndnek meg volt ott egy kulcsos szekrény - de ha nincs, valszeg az ágyad alatt/mellett lesz vagy a leendő szobádba viszik át).

Én is mentővel mentem, hirtelen elfolyt a víz éjszaka, apa meg a szerencsére mindent átalvó nagyobbra vigyázott. Nagyon rendesek, normálisak voltak a mentősök, felkísértek és hivatalosan átadtak a szülészeten csomagostul. Viszont ha esetleg nem a területileg illetékesbe mész, akkor kell lennie a kiskönyvedben egy írásnak a dokidtól, hogy "Xy kórház fogadja".

Hogy melyik kórházba mi kell és milyen a szülőszoba és mi a protokoll, érdemes megnézni személyesen. A legtöbb állami helyen is szoktak már ún. szülésfelkészítő tanfolyamot tartani mondjuk havonta különböző témákban, amikor körül is vezetnek és kérdezősködhetsz. Ha még nem tetted, ajánlom, nézd meg, van-e ilyen hirdetve a kórház honlapján.

2016. okt. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 H_Vivien ***** válasza:
68%
Én egy nagyobb táskával mentem szülni. Nekem adtak egy listát, hogy mit vigyek. 1 csomag pelenka, popsitörlő, ezeket be kellett vinni a csecsőosztályra, popsikrém. Minden más ott volt a babának a szobában, alkohol, fültisztító stb. Magamnak fehérnemű, pizsama, betét, tisztálkodási szerek, mellszívó, cumisüveg. A babának kikötötték, hogy ne vigyek ruhát, Apa hozza be akkor reggel, ha viszzük haza, kórházi ruhában kellett lennie. Ezt vittem a szülőszobába is, ott eltettem egy szekrénybe, amíg ott voltam. A műtét után odaadták a hozzátartozónak, aki behozta utánam a szobába.
2016. okt. 24. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
1 kis méretű utazótáskával. A szülőszobában nem kellett semmi, a szülés után a baba is, én is csak kórházi ruhában lehettünk. Popsitörlőt, krémet, pelenkát, pelenkázóalátétet vittem a babának, mert ezeket kérték. Ami menet közben kellett, hozattam be a férjemmel.
2016. okt. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A baba cuccainak nem kell külön táska, simán be lehet rakni a bőröndbe a saját dolgaidhoz, én legalábbis így tettem.
2016. okt. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!