Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ezek már a szülésre utaló...

Ezek már a szülésre utaló jelek? Mennyi idő lehet még hátra?

Figyelt kérdés

38+2 hetes vagyok, tegnap elment a nyákdugó. CTG tegnap mutatott egy kis keményedést (a 60-asig ment fel). Tegnap szexeltünk a párommal, hátha beindítja a szülést, de nem igazán történt semmi, pedig nagyon bíztunk a hideg frontban. Viszont tegnap iszonyatosan görcsöltem, nagyon fájt, és ma hajnalban is amikor felkeltem, de vissza tudtam aludni. Azóta nem görcsölök, viszont a baba kevésbé aktív, nem mozog annyit mint szokott, de ha "megböködöm" mint CTG-n kell, vagy iszok valami hideget, akkor mindig megmozdul. Illetve hányingerem is van, a derekam nagyon fáj, tegnap még feküdni is alig tudtam tőle. Ja és ha állok, olyan érzésem van, mintha mindjárt kiesne belőlem a baba.

Tegnap az orvos azt mondta, hogy ujjnyira nyitott a külső és a belső méhszáj (C1111), és hogy bármikor beindulhat a szülés, de akkor még nem ment el a nyákdugóm, szerintem az a vizsgálat miatt ment el, mert eléggé fájt ahogy megvizsgált, közben úgy be is görcsöltem, hogy nem is tudtam válaszolni arra amit kérdezett.

Ezek alapján mennyi időnk van még? Vagy ez az egész nem jelent semmit?


2016. aug. 6. 12:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

36 hetesen 1222-es méhszájam volt, vagyis 2 ujjnyira teljesen nyitva voltam, 3 perces orvosokat is megtévesztő fájásaim voltak. Végül kiderült, hogy csak jóslók. Még másfél hétig feküdtem kórházba, mire baba lett belőle!:)

Bár a nyákdugó aznap ment el, amikor szültem, de azt olvastam, hogy az is elmehet akár 1-2 héttel előbb is, minthogy valaki szülne...

Szóval lehet, hogy még ma, de az is lehet, hogy csak 1 hét múlva fogsz szülni.:) Mindenesetre bárhogy is lesz, könnyű szülést kívánok és sok boldogságot!:)

2016. aug. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem 37 hetesen ment el a nyakdugo, 40+2re szultem :)
2016. aug. 6. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nálam 2 napig távozott a nyákdugó amikor mentem nst re 38+0. Akkor c1111 el átkísértek szülőszobára és 5 óra múlva megszületett a fiam. Renszertelen fájásokkal. Nyitott méhszájjal viszont nem tanácsos a házas élet. Könnyű gyors szülést!
2016. aug. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
8.-án megszületett :)
2016. aug. 13. 13:39
 5/5 anonim ***** válasza:
Gratula!:)
2016. aug. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!