Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van itt valaki, aki szkler...

Van itt valaki, aki szkleròzis multiplexszel szült? Mi volt a szülés után? Nem volt állapotromlás?

Figyelt kérdés
Nekem háľ istennek nincsenek tuneteim,csak 1 shubom volt eddig 7 éve. Nem is szúrom magam még,mivel még csak SM gyanús vagyok(klinikailag izolált szindróma) Félek a szülés utáni rosszabbodástól. Aki hasonló cipőben jár,kérem segítsen.

2016. okt. 24. 10:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem van egy SM-es ismerősöm aki fél éve szült. Nem változott, nem romlott az állapota. Ha szülés alatt nincsenek tünetek, akkor szerintem nem kell aggódnod, hogy tovább romlana.
2016. okt. 24. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod,ez biztató :)
2016. okt. 24. 13:43
 3/5 Asztarte válasza:
Én 9 éve vagyok sm-es, 7 éve szültem. Szülés után egy ideig nem volt rosszabbodásom, de mivel nagyon sokáig szoptattam, és volt közben egy térdműtétem, el kezdtem rosszabbodni. Szülés után nem szabad túl sokáig szoptatni, ahogy lehet, el kell választani a gyerkőcöt, mert a tejtermelés eléggé gyengíti a szervezetet (sm szempontból).
2016. okt. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem,köszönöm :) Minden jót kívánok!
2016. okt. 27. 15:48
 5/5 anonim ***** válasza:

Az, hogy szülés alatt nincs gond, sajnos nem jelenti azt, hogy nem romolhat utána az állapot.

A terhesség immunszupresszív állapot, ami jót tesz az SM-nek, utána jöhet még egy shub. Beszéltél erről a nőgyógyászoddal vagy a neurológussal?


Nekem édesapám SM-ben halt meg 48 évesen, a férjem meg orvos, úgyhogy nem idegen a téma, sajnos.

Kívánom a legjobbakat!

2016. nov. 1. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!