Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák, Ti is éreztetek...

Anyukák, Ti is éreztetek büszkeséget a szülésetek után?

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú szülésünk volt, 12 óra, nagyon fájdalmasnak éltem meg és sokszor éreztem úgy, hogy itt a vég, nem bírom már tovább. De valahogy mindig sikerült egy kicsit közelebb és közelebb kerülni a fájdalmak árán és végül meglett a baba. Sose gondoltam volna, hogy kibírom ezt a fájdalmat. Bennem ha rá gondolok, olyan büszkeség támad, hogy igen átéltük ezt közösen a kisbabámmal, férjemmel.

Ti is éreztetek hasonlót? Nem gondoltam volna, hogy így "csapódik" le bennem ez.


2016. nov. 17. 09:47
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Nem, bennem a "végre túlvagyok rajta" érzés volt. Sok komplikációval tarkított szülésem volt, örültem, hogy végre vége a terhességnek, szülésnek és ott van a baba, önálló lényként. Büszke nem voltam, mert így is, úgyis kijött volna, nem könyveltem el saját érdemnek, hogy átpréseltem magamon :)
2016. nov. 17. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
83%
Én éreztem. Ugyan nem tudtam megszülni, de annak ellenére hogy nagyon féltem a szüléstől, mégis bátran álltam hozzá, nem kiabáltam vajúdás közben. Végül 25 óra vajdúdás után császár lett, mert a gyerek nyaka körül volt a köldökzsinór, ezért nem tudott beilleszkedni a feje.
2016. nov. 17. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
42%
Bennem is a 'végre túl vagyok rajta' érzés volt mindkétszer. Igen, nagy dolog a szülés, de ha belegondolsz hogy a legutolsó pontpontpont is megcsinálja, ráadásul sorozatosan, akkor lehet máshogy látod a dolgokat - legalábbis én
2016. nov. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó ha büszke vagy magadra, ez egy pozitív érzés és bár sokan szülnek, mindannyian büszkék lehetnének magukra, a császárosok is ugyanúgy.
2016. nov. 17. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%

Én annak örültem, hogy sikerült. Kifejezetten "büszke" nem vagyok. Pedig kicsi a termetem (mondjuk szerintem nem ezen múlik, hogy sikerül-e a hüvelyi út).

A napokban érkezik a negyedik, és csak remélem egyelőre, hogy vele is minden rendben fog menni.


Az első nekem is hosszú volt , 26 órásra sikeredett, és a végén adódott is némi komplikáció, ami az orvosnak köszönhetően megoldódott. Akkor azonnal elvitték a babát, nem is láttam, szóval ha arra a szülésre gondolok vissza, akkor ott inkább az aggódás meg a félelem volt bennem, hogy minden rendben van-e.

A második álomszülés volt, utána úgy éreztem, hogy "akkor szültem először", mert az elsőt végső soron kinyomta a doki belőlem...


Szerintem ez nehéz út mindenkinek, hogy feldolgozza a szülések élményét, sokszor az ember évek távlatából is azon tűnődik, hogy "mi lett volna, ha ez vagy az másképp történik", mi az, ami rajtam múlt, és mi az, ami sorsszerű, vagy elkerülhetetlen volt...


Én mindig úgy álltam hozzá, hogy a nőkbe bele van programozva a szülés valamelyest, tehát az nem egy különösen "nagy tett", ha megcsináljuk, de nem zavar az sem, ha más büszke rá, csak én összességében nem gondolom, hogy egy nő "értékességét" az határozza meg, hogy hogyan szült, vagy hogy szült-e egyáltalán.


Szóval nem gondolom azt sem, hogy én ettől "több lennék". Mármint a szülés tényétől önmagában, vagy az anyaságtól. Persze életem fontos részét képezik, de mindig is foglalkoztam és foglalkozom más dolgokkal is, így nem tartom kizárólagosnak.


És persze örülök a gyerekeinknek és ajándékként tekintek rájuk.

2016. nov. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
83%
Nem, akkor olyan fáradt voltam, hogy szinte magamnál se voltam és örültem, hogy túl vagyok rajta. Aztán meg nagyon szédültem, a mellre tétel nem ment, így okom nem volt büszkeséget érezni, másnak minden ment, mintha mindig ezt csinálta volna.
2016. nov. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
93%
Az elsővel másfél napot, a másodikkal "csak" 18 órát küzdöttem és egyiket sem tudtam megszülni, mert nem tágultam ki. Császárok lettek. Iszonyúan csalódott voltam, és nem tudom, hogy valaha fel fogom-e dolgozni, hogy nem sikerült. Kudarcnak éltem meg. Ha legalább az egyik sikerül, biztosan én is büszke lettem volna magamra. Így komoly kétségeim támadtak, mert óhatatlanul is eszembe jutott, hogy egyedül képtelen voltam világra hozni őket. :(
2016. nov. 17. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Igenis legyél büszke! Én is az vagyok, hisz csak te, illetve csak én tudom, hogy milyen nehézségek árán értél el a végéig és mindegy, hogy milyen úton született meg, az akkor is a te érdemed. Én pl becsülöm a császárosokat, mert szerintem én nem tudtam volna azt végigcsinálni.
2016. nov. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek azokkal együtt akik azt írták nincs miért büszkének lenned. Oké, a szülés a legtermészetesebb dolog a világon, de azért szerintem is nagy dolog, hogy megcsináltad, akár császárosan, akár nem. "ígyis úgyis kijött volna" ja.. de akkor szerintem semmiért nem érdemes büszkének lenni a világban, ha erre sem..
2016. nov. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Első percekben csak arra tudtam gondolni, hogy végre túl vagyok rajta. 13 órát vajúdtam, a végére eléggé elfáradtam. Amikor rámtették először, csak sírtam, igazából fel sem fogtam, hogy ő bizony most bújt ki belőlem. Aztán ahogy visszahozták felöltöztetve, kitisztult az agyam, és mérhetetlen büszkeség töltött el, hogy milyen gyönyörű fiút szültem. Azóta is ő az én büszkeségem, ügyes, okos 1 éves.
2016. nov. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!