Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elmesêlnétek milyen volt...

Elmesêlnétek milyen volt a szülésetek?

Figyelt kérdés

Mindenre kiváncsi vagyok.

;)


2016. ápr. 21. 20:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére viszonylag gyors és könyű szülésem volt. Első baba.

Mi az a minden amire kiváncsi vagy?

2016. ápr. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Első baba: 39+4 nap

Előző este már voltak ilyen 15-20percenként jövő kis görcseim, de semmi extra - gondoltam jósló. Aztán éjjel már 10 percesek voltak, de a fájások között tudtam szundikálni. Aztán hajnalban 4 óra után jött egy erős fájás, amire felébredtem, ekkor akartam kimenni WCre. De loccs, elfolyt a víz. Keltettem apát, hogy ma nem dolgozni megy, hanem szülünk. Letusoltam, összeszedtük a cuccot, fél 7re értünk a kórházba. 10ig sétálgattam, nevetgéltünk, nem volt vészes a dolog. Aztán megkezdődtek a keményebb fájások, na akkor már nem erőltetett a röhögés :)

13:20kor született meg a kisfiunk természetes úton, gátvédelemmel, 3300g-al és 54cm-el.


Második baba: 38+5

Nyár volt, 40fokos meleg. Előtte napokban alig volt erőm, egész nap tudtam volna aludni. Aztán ezen a napon megjött az energia, nem bírtam megülni a fenekemen :) Még mindent átnéztem, takarítottam, főztem lefagyasztani való kaját, játszózni voltunk a kisfiammal. A nagy rendezkedés közepette vettem észre, hogy 10 percenként görcsölgetek. Letusoltam, nem múlt el. Hívtam a férjem, a kisfiunkat elvittük anyóshoz, és 5percesekkel mentünk a kórházba. Kb. este 8 lehetett. Itt sokkal hamarabb jöttek az erősebb fájások, 10kor már a dokival veszekedtem, hogy "Adjon már valamit, vagy szülje meg maga" :D. 0:35kor született meg a kislányunk, szintén természetes úton, gátvédelemmel, rövidebb, de erősebb szenvedéssel :D 3100g-al és 52cm-el :)


Most 3éves a nagy, 10 hónapos a kicsi.

2016. ápr. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Elso fiam szuletesenek tortenete

Juli 25 2007 Kb. Este het-nyolc oratol elkezdodtek az “igazi” eros fajasok… Elotte nap es az elotte is rendszeresen fajt minden 5 percben s tobb oraig is tartottak, Azok elofajasok voltak, mint utolag kiderult, mindket alkalommal abbamaradtak. Az egesz hasam begorcsolt, befeszult. Teljesen ketsegbeestem, hogy nem tudom hogy hogyan kell az igazi fajasnak fajnia, nekem az elofajas is nagyon fajt. Erikaval az msn-nen chatteltem, s rakerdeztem, hogyan faj pontosan…, amit aztan szo szerint kozoltem a szulesznovel, mikor o is megkerdezte . Ekkor mar nem csak ugy fajt mint az elozo napokon, hanem ehhez hozzajott egy eros hatfajas is lent. Ekkor szerdan este Arie is ellatogatott hozzank, s akkor is volt egy gorcsom, mondtam is neki hogy ebbol ma este szules lesz, amire nagyon bologatott. Amikor fajt probaltam ugy lelegezni ahogy a jogan tanultam “Hull a pelyhes feher ho….” Elinditottuk az internetek a “fajos” programot, s igy volt egy kepunk a fajasok rendszeressegerol. Nagyon illetlennek talaltam, hogy a szulesznot megint ejjel kell kihivni, mert rendszeresse valtak a fajasok, 5 percesek, s1 percig tartanak. Eddig is szegenynek mindig ejszaka kellett kijonnie. Este fel 11 fele hivtuk, s

23:30-kor meg is erkezett, elovette a mobiltelefonjat s az egyik kezet ratette a hasamra. A mobiljan az idot figyelte, a kezevel a fajasokat. Igy ment ez egy darabig, mikoris rakerdeztem, hogy nem lenne-e jobb, ha en szolnek mikor megy meg jon . Persze ugy jobb volt. Megallapitotta hogy a fajasok meg nem tartanak egy percig….. A legzesem a hull a pelyhes nem tetszett neki, mondta hogy melyeket lelegezzek s lassan.

24:00 Megallapitotta hogy egy centire vagyok nyitva, s hogy reggel 6-kor ujra jon, de ha mar nem birom, hivjam elotte, s addig vegyek egy furdot. Meg mondta hogy egy ora alatt egy centit fog tagulni a mehszaj.

Be is huppantam a kadba, Andras vegig velem volt, ez nagyon jo volt. Mar nem a kadban… Ekkor felhivtam (hajnali kettokor a testveremet ellattam tanacsokkal, hogy sose vallaljon gyereket mert ez iszonyat faj), igazabol jobban szerettem volna anyummal beszelni, de sajnos ot nem tudtam elerni . Andras anyukajaval viszont tudtam beszelni, megnyugtatott, elvonta a figyelmemet egy kicsit. A fajasok alatt ha lehajtottam a fejem, hanytam is egyszerre. Irtora fajt, ugyhogy hivattam Andrassal 4 ora tajban Beate Reist a szulesznot, aki tanacsara bementunk a korhazba. Andras gondolom ezt mar alig varta, hogy vegigrobogjunk a varoson a korhazig, meg a piroson is atment, 3 perc alatt oda is ertunk, meg egy fajast kihuztam a kocsiban.

4:53 Ekkor ratettek a CTG re, s kertem rogton fajdalomcsillapitast. (az elejen kertem a vegen pedig szo szerint konyorogtem erte)

5:03 A fajasok 3-4 percenkent vannak.

5:15 Beate megerkezett! a mehszaj 1-2 centire volt nyitva, ezen nagyon kiborultam…. Azt mondtak 1 centi egy ora alatt!! Kozoltem veluk, hogy ez igy nem mehet tovabb, valamit csinalni kell, mivel ket mehszaj-nyak muteten mar tulestem, s mar elore mondta a nogyogyasz, csak mert rakerdeztem, hogy lehet, nem fog megnyilni a mehszaj!!!

5:30 Kertem fajdalomcsillapitast, persze nem olyat amilyet kaptam, csak egy light verziot odajott kerdezoskodni a fajdalomcsillapitos doki, hogy hogy vagyok, mire vagyok erzekeny, milyen az ido esatobbi, mondtam neki hogy “ik kan niet meer wachten” mar nem tudok tovabb varni a fajdalomcsillapitasra, picit viccesen. Sokan segitettek pufogni (lelegezni) mindenki szerint en nem jol csinaltam, meg a jegyzetbe is beirtak !!  Pedig ezt tanultam a jogan!!! Kikerem magamnak!

6:10 100 mg pethedine es 25 mg phenergam fajdalomcsillapitast kaptam a combomba. Mondtak hogy fel ora mulva hat. Elkezdem razni a labomat hogy gyorsabban hasson, ekkor vigyorogtak 

6:15 Elfolyt a magzatviz egy fajas alatt, csak mutattam a kezemmel odafele, mert megszolalni nem tudtam, meg be is voltam takarozva, ekkor megneztek, s ki is dobtak a kukaba, amit en is meg akartam nezni, ekkor visszahoztak a kukabol. Vilagos volt.

A baba pulzusat redszeresen ellenoriztek, vegig jo volt.

6:29 Ekkor jegyzeteltek hogy a legzestechnikam nem jo, ez ugy nezett ki hogy odaalltak mellem negyen, fogtak a kezem, es mondak hogy ugy lelegezzek ahogy ok!! Mind a negy mashogy lelegzett, en meg a magam modjan .

6:37 ekkor kezdett el hatni a peteadine, allitolag nagyon nyugodt lettem tole, bar csak a fajdalom csucspontjat kanyarintotta (tompitotta) le.

6:45 leszedtek a CTG-rol

8:33 4-5 cm a baba pulzusa 138

10:13 kor nagyon rosszul voltam (Andras anyukaja kb. akkor ment be mint en hajnalban, s o 10-kor szult, s en is ezt terveztem) Valamikor ez elott volt egy muszakvaltas is Beate Reis elutazott Hamburgba s egy masik szuleszno Zarah folytatta a muveletet. Nagyon kemeny csaj, csaknem mindent megtett (minden konyorgesem ellenere) hogy ne kaphassak epiduralis erzestelenitot, olyan kifogasokkal jott ekkor hogy nem talalt orvost, s majd fel ora mulva megint megprobalja. Az orvoshivo piros gombot rendszeresen nyomtam, ha ketten hagytak minket a szobaban. A masik szobabol athallatszott egy masik vajudo no, a mi ajtonk meg mindig magatol kinyilt. A 206-os szobaban voltunk.

11:02 7-8 cm a baba pulzusa 131

11:50 kor indultak a nyomo fajasok, ez nagyon szornyu volt  ezt visszatartani

12:00 9 cm pulzus 170, es meg egy csomo ideig 9 cm volt s addig nem szabad tolni.

12:45 kor elkuldtek tusolni, oda leultem a szekre s egy darabig elvoltam, nem nyomhattam, vissza kellett tartani egy kicsit muszaj volt nyomni. Ketszer katetereztek, s mondtak hogy nyugodtan pisiljek, mert alattam ugyis van vedo lepedo. Persze az elejen amikor meg ezt nem mondak probaltam minden alkalommal pisilni. Gondoltam ugysem veszik eszre…. Mindig egy kicsit  Andras szerint rengeteget ittam, minden fajas utan, de en csak arra emlekszem, hogy csak a szamat nedvesitettem csak be. Kozben megkinaltak enni is meg jo az elejen, de gondolom akkor kabultam be mikor hoztak, de nem is voltam cseppet sem ehes. Igy gondolom, Andras befalta a reggelimet, nagyon jol tartottak. Rossz volt mikor Andras el akarta engedni a kezem, akar egy fenykep ereeig. A szam elkezdett zsibbadni, aztan az egesz fejem. Szoltam is, de annyira nem erdekelt senkit.

13:35 kor elkezdhettem tolni nagy megkonnyebbules volt, bar mar kezdtem belejonni…Egeto erzes volt minden nyomasnal, Zarah meg a mehnyakamat masszirozta mert ez eleinte jo erzes volt, de aztan szoltam neki hogy hagyja abba. Amikor mar latszott a baba feje, kerdeztek megnezem-e, mondtam hogy nem, s Andras csinaljon par kepet, majd ha hazamegyek talan megnezem. Kertek Andras csinaljon videofelvetelt a szuletes pillanatairol, de sajnos nem csinalt, akkor en sem akartam, de tenyleg, ezt utolag megbantam. Mondjuk tartotta a fejem, a nyomasoknal, allitolag a nyakamon levo erek centisre megdagadtak. Az egesz testem kis veralafutasokkal lett tele. Ekkor egyre tobbszor ellenoriztek Adam pulzusat.

14:20 Megszulettett Adam. Az elso gondolatom az volt hogy nagyon szep baba, zoldesszurke szine volt, meleg volt es nagyon aranyosan sirt. Ratettek a hasamra rogton, Andrast kertek hogy vagja el a koldokzsinort, el is vagta, pedig otthon meg tiltakozott. Adamot a mellemre is ratettek, a szoporeflexe nagyon jol mukodott. A score 1 percben 9, majd 5 perc utan 10 volt. Kaptam meg egy injekciot, hogy a meh osszehuzodjon.

14:32 a placenta is megszuletett minden ellenkezesem ellenere, kertem, hogy azt mar hagyjak bennem. Azt hiszem ekkor nagyon remegtek a labaim. A fajasaim megszuntek, pedig azt egy fajas alkalmaval kellett volna megszulni… Megigerte Zarah, hogyha megvan a placenta egy ujjal tobbet nem er hozzam, ez nagyon biztato volt, de aztan… A placenta 600 g volt. Kerdeztek hazavisszuk-e, de otthagytuk, igy is volt eleg cuccunk. De persze vegig folyton dicsertek hogy milyen ugyesen csinalom  (pedig a veget kb 3 orat, ha nem tobbet vegig kiabaltam, meg is kerdeztem, hogy nagyon faraszto-idegesito paciens –vagyok-e... Erre a valasz: dehogy egyaltalan nem, sot…Ezek utan elovette a tut meg a cernat  , meg egy kb 1 deciliter erzestelenito injekciot… hat ez is nagyon fajt . Adam kozben a hasamon fekudt ekkor mar bebugyolaltak valamibe. Ezutan elkuldtek pisilni, ha sikerul mehetunk haza, de nem ment. Mivel katetereztek ketszer is igy nagyobb az esely a fertozesre, ezert kellet pisilni. Andras elment vacsoraert a bufebe, mihelyst megettuk, jottek a korhazi vacsoraval, amit nagyreszt hazavittunk.

Vegulis sikerult pisilni s elmentunk haza. Eldobtam a polomat ami szules kozben volt rajtam. Direkt egy olyan rossz polot vittem. Vegulis a ruhakat amiben jottem vettem vissza, nem azt amit erre a celra elkeszitettem. Este 6-kor mar otthon voltunk, elvileg maradhattunk volna egy estet, de masnap sok pacienst vartak, igy kertek hogy menjunk haza.

2016. ápr. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves Első válaszoló!

A minden szó alatt azt értem hogy elejétől a végêig!

Fájások, orthoni lét vagy a kórházba menet, vajúdás, doki, szülésznő viszony, minden!

Könnyű vagy nehéz szülés volt e stb...

:)

2016. ápr. 22. 06:09
 5/8 A kérdező kommentje:

Én 2x szültem. Mindkétszer szerencsésnek mondhatom magam.

A lányom 41. hétre jött beinditással.

Este 7-kor jöttek az erős fájások. Apa a sok-sok szabi után amit ezért vett ki az első nap este jött a nagylány...:)

Apa este 7-ig dolgozott egyből jött be.

Az erős fájásaim eltartottak este 11-ig.

Ráadásul úgy mondta a főorvos én ma nem szülök majd holnap!

Jött a szülésznő minden 20 percben nézni. Szerintem még segitett is tágitani. 23-55-re lett meg a lányom. Maga a szülés 20 perc volt.

Úgy remegtem mint a kocsonya annyira kimerültem.

A doki nagyon ügyes volt!

A varrást nem éreztem!

Mánap már fel-ala maszkaltam.



2. Szülésem a fiammal!


Egesz nap fajdolgalt a hasam de ossze vissza igy ugyet se vetettem ra.

Azert kozoltem a ferjemmel en ma megszulok!

Csak rohogott! Mondta akkor menjek be a korhazba. Mondtam addig nem megyek sehova meg Alexandra el nem alszik!

Elaludt a nagy kiomlott a magzatviz.De akkor mar 5 perces fajasaim voltak!

Hoztak a mamat!

Hivtunk mentot. A mentobe 5 percesek. A vizsgaloba mar 3 percesek

Eppen beert a dokim.

Az ugyeletes azt mondta kossenel ctgre. A dokim azt mondta nem! Mar kinn van a feje!

Apa kozben uton mert a kocsi kolcson volt adva ezert varnia kellett.

Ez este 7 után volt mar!

Apa beert mire felig kinn volt a feje Kristofnak.

20-40 megszuletett!

10 perc volt maga a szüles. Varrással mindennel együtt 1,5-2 ora volt.

Ismet nem kaptam semmit.

2016. ápr. 22. 06:31
 6/8 A kérdező kommentje:

Ja a lanyom 3570 gramm 51 cm 41. hetre.

A fiam 3640 gramm 54 cm 37+6 napra.

2016. ápr. 22. 06:32
 7/8 A kérdező kommentje:

Felre ne ertsetek szeretek ilyen torteneteket olvasni!

Nem rosszindulatbol irtam ki sem azert mert tudatlan vagyok e teren hanem mert talan sok no szivesen meseli mar utolag a gyereks szuleteset!

:)

Szivesen elolvasok mindent!

2016. ápr. 22. 06:35
 8/8 anonim ***** válasza:

Második baba, még friss az élmény. :-)

Délelőtt éreztem, hogy tágul a medencém, meg feszült voltam. Elment a nyákdugó is fél 11 körül.

Ebéd után lefeküdtem a kétévessel aludni. Egykor jött egy gyenge fájás, majd 5 perc múlva még egy, és ez ismétlődött. Az ötödik 5 percnél telefonáltam a férjemnek, hogy jöjjön haza a munkából. Közben tusoltam, nem múlt el a fájás, de nem is erősödött. Hezitáltam, hogy hívjam-e a dokit, nem szerettem volna fölösen becincálni a kórházba. Fél 3 előtt azért felhívtam, mégiscsak az olvasni mindenhol, hogy 5 percessel már menni kell. Felvázoltam neki a helyzetet. Hétvége volt, épp ügyelt, behívott a kórházba. Leadtuk a kétévest a nagyszülőknek, aztán mentünk a kórházba. A kocsiban már 3 perces,de szintén gyenge fájásokat éreztem. Beértünk fél 4-kor, a doki megvizsgált, és kiderült, hogy 4 ujjnyira vagyok kitágulva. És mindez gyenge fájások mellett! :-)

Kérdeztem is a dokit, hogy akkor ma itt baba lesz-e, ő meg azt felelte, az lenne csoda, ha nem lenne. :-)

A vajúdóban csináltak egy ctg-t, addig épp végeztek a szülőszoba takarítással. Ez 4 körül volt, a ctg alatt éreztem az első erősebb fájást. Ezután szülőszobára kerültem, bejöhetett a férjem is. A szülésznő egy csomó dolgot pakolt elő, aztán újabb ctg következett. A doki megvizsgált, már teljesen kitágultam, így 5 előtt burkot repesztett. Na akkor kezdődtek a brutál fájások. Kb negyed óra múlva újabb vizsgálat, már a méhszáj is eltűnt. Éreztem a nyomásingert és nyomhattam is. 3 tolófájás volt, gátmetszés és kint is volt a baba. A lepényt nem is éreztem megszületni. A feltárás és varrás alatt a baba velem volt. A metszés nem fájt, de a varrás bizonyos részeit nagyon is éreztem. Már az érzéstelenítő beadása is eléggé fájt, több helyre szúrta a doki. Kb fél óra volt ez az utómunka, aztán hagytak minket hármasban.

A doki a saját orvosom volt, a szülésznő nem volt fogadott, de így is nagyon rendes volt.

2016. ápr. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!