Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van annak jele ha a baba...

Van annak jele ha a baba nyakara tekeredik a koldokzsinor?

Figyelt kérdés
40hetes vagyok.

2016. nov. 18. 08:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%
Nincs. Nálunk vajúdás közben derült ki úgy, hogy fájásokkor leesett a szívhang, így császár lett a vége.
2016. nov. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

Nincs. Viszont amíg nem indul a szülés addig ennek nincs nagy jelentősége, sok babára rátekeredik a zsinór a végén, de mivel az oxigént nem a "nyakán keresztül" kapja, hanem a zsinóron keresztül (ami feltekeredve is működik), ezért a veszélyt az jelentheti, ha valamelyik végtagra tekeredik és elszorítja azt (de ez az UH-kon látszana), illetve amit fenti anyuka írt, hogy a zsinór visszatartja annyira, hogy ki tudjon bújni, de az már s szülés közbeni esemény, amit természetesen észre vesznek és megoldják.


Egyik szülésemnél volt, hogy kibújt a baba feje, majd a szülésznő csak annyit mondott, hogy akkor most gyorsan nyomjak megint (megpihentem volna magamtól egy fájásnyit), és amikor megszületett, akkor mondta, hogy azért kellett, mert a nyaka körül volt a zsinór...

2016. nov. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%

"Viszont amíg nem indul a szülés addig ennek nincs nagy jelentősége, sok babára rátekeredik a zsinór a végén, de mivel az oxigént nem a "nyakán keresztül" kapja, hanem a zsinóron keresztül (ami feltekeredve is működik),"



És a működő zsinóron keresztül hova is szállítódna (többek között) az oxigén? Ja, hogy az agyba, amihez a nyaki artériák viszik az oxigént?

2016. nov. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Akkor itt a válasz "nem tőlem":


[link]

2016. nov. 18. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

És egy másik helyről:


"Tekeredő köldökzsinór

A szülés alatt azonban nem csak a csökkent lepényi működés vezethet oxigénhiányos állapothoz. Előfordulhat, hogy a köldökzsinór odanyomódik a csontos medencéhez, és ezzel megakadályozza a szabad véráramlást. Önmagában a nyakra, testre tekeredett köldökzsinór semmilyen problémát nem okoz, ahogy a csomó is ártalmatlan. Probléma akkor adódhat, ha a köldökzsinór túl rövid, a kitolási szakaszban ilyenkor meghúzódhat. Ezért minden összehúzódás után ellenőrizni kell a magzati szívműködést. Ha rendeződik, nincs ok aggodalomra. "


Melynek forrása (csak kiemeltem a köldökzsinóros részt de az egész cikk hasznos...):


[link]

2016. nov. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Anno pont a köldökzsinór csomóról kérdeztem a szülészemet. Mondta, hogy szerencsére ritka, a kórházban átlag évi egy ilyennel találkoznak. Ha korai szakaszban és erősen csomózódik, akkor bizony elzárja a keringést. Később már elég porcos hozzá, hogy ne lehessen szorosra húzni a csomót.
2016. nov. 18. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

Az én fiam nyakán 4-szer volt rajta. Nem volt valami jó állapotban, amikor megcsászározták.

Pontosan azért veszélyes, mert a nyaki artériákat elszorítja. Nálunk megmondta a doki,hogy pár óra volt csak hátra. Szerencsére egészségesen megúszta.

Én nem éreztem éjjel mozogni. Szívhangja volt (szívhangfigyelővel néztük), de nem akart mocorogni. Bementem és rossz lett a NST. Azonnal császároztak. Áldom az eszem,hogy nem vártam tovább.

2016. nov. 18. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
58%
Anyukám úgy veszítette el egy babáját hogy szülés közben rátekeredett a nyakára és akkor az orvos nem jól kezelte a helyzetet. Ez már majdnem 30 éve volt. Manapság azért körültekintőbbek a dokik, szerintem akkoriban lehet nem is nézték a baba szívhangját.
2016. nov. 18. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves utolsó!


Örülök, hogy jól alakultak a dolgok végül.


Igen, egyrészt a cikkek is írják, másrészt mindenki tudja, hogy nincs várandósság és szülés kockázatok nélkül, viszont mégis ez a probléma nagyon ritka.

Olyasmi, mintha attól rettegnénk, hogy az utcán a fejünkre fog esni egy tégla és meghalunk (Egyetlen ilyen emberről tudok az ismeretségi körömben, akivel ez tényleg megtörtént...)


És a másik, hogy a magzatmozgást valóban figyelni kell így a végén, Te is ezt tetted, és gondolom Kérdező is ezt teszi. Ez rendben is van, én az összes válaszommal arra próbáltam utalni, hogy ettől non-stop rettegni nem érdemes.


És ilyen szempontból az is mindegy, hogy 39 vagy 40. hétben van az ember.

2016. nov. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
"utolsó" alatt 7-est értettem.
2016. nov. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!