Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vas, Győr-Moson, Veszprém,...

Vas, Győr-Moson, Veszprém, Zala megyében baba-mama barát, természetes szülést pártoló kórház?

Figyelt kérdés

Olyan szülészetet keresek, ahol nem magas a császár arány, pártolják a természetes szülést és lehetőleg kevesebb beavatkozásra törekszenek. A vajúdási helyzet viszonylag szabadabb, nem muszáj fekve szülni. És az is fontos lenne, hogy legyen esély egyszemélyes szülőszobára, ne többed magammal kelljen szenvedni egy helyiségben.

Van ilyen? Tapasztalatok? Köszönöm!


2016. nov. 13. 13:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia, én a veszprémi kórházban szültem augusztus végén, nagyon jó tapasztalataim vannak. A kórházban van szülésfelkészítő, szerintem hasznos, meg lehet nézni egy szülőszobát is. A vajúdó négy ágyas, de onnan viszonylag gyorsan átkerülsz a szülőszobára ami már privát, ott apa is veled lehet (pártolják az apás szülést). Igaz, nekem szerencsém is volt, a vajúdóban is szinte végig egyedül voltam, meg ott még nem is volt durva a helyzet. Mire orvos vizsgált már eléggé benne voltunk a sűrűjében, akkor vittek a szülőszobára. Beöntést legtöbbször adnak, én ezt is elkerültem, mert picit szennyezett volt a víz, mondták hogy megrepesztik a burkot és hadd szóljon a dolog, de nem siettettek. A burokrepesztés után még picit feküdni kellett, aztán kipróbálhattam a labdát, később a férjem tartott hátulról a fájások alatt, ez sokat segített. A kitolásnál vissza kellett feküdni az ágyra, de úgy alakították át hogy szinte félig ülő helyzetben voltam. Fájdalomcsillapításként gázt ajánlottak, arra jó volt hogy segített figyelni a légzésre, elterelte kicsit a figyelmemet. A gátmetszést kértem hogy próbáljuk meg elkerülni ha lehet, tiszteletben is tartották a kérést, de egy ponton mondta az orvos hogy mégiscsak kellene, végig mondta hogy mit csinál, szinte nem is éreztem, gyorsan is gyógyult szerencsére. Miután kibújt a baba, bebugyolálták és azonnal rám tették hogy megnyugodjon kicsit, csak utána vitték el ellátni. Amíg varrtak a férjem karjában lehetett, utána két órát még ott lehettünk hármasban a szülőszobán, és megpróbálkozhattunk a szoptatással is. Az osztályon 2 ágyas szobába kerültem és a kisfiam végig velem lehetett. Ezek a dolgok is sokat számítanak ám!
2016. nov. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Koszonom hogy ilyen reszleteseggel leirtad :) ezek jo hirek nagyon szimpi lett nekem :)
2016. nov. 14. 22:35
 3/3 anonim ***** válasza:
Szívesen. Könnyű szülést!
2016. nov. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!