Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kórházban amíg bent vagyunk...

A kórházban amíg bent vagyunk van lehetőség sminkelni?

Figyelt kérdés

Én nem járok kozmetikushoz, most se fogok menni amikor szülni fogok. Szemöldökömet is én saját magam szoktam megrajzolni csak alvásnál pl. lejöhet meg ilyenek. Valamint mivel festett fekete hajam van ezért nem akarok szőke szempillákkal se lenni.

Eléggé rutinos vagyok a sminkelésben, ha kell 15 perc alatt tetőtől talpig kifestem magamat, és ami ennyi időbe telik az nem szokott túl erős se lenni (mint ahogy általában). Tehát nem célom hogy túlzásba vigyem, de azért szeretném ha megoldható lenne valahogy ezekben a napokban is mert én nem vagyok ahhoz hozzászokva hogy ha emberek közt vagyok akkor ne úgy nézzek már ki mint mikor egyedül vagyok otthon...

Mikor meg beindul a szülés abban bízom hogy egy gyors sminkre lesz időm a fájások közben. :)


2016. nov. 18. 21:22
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
84%
amit aztán le is mosatnak veled a szülőszobán szépen...
2016. nov. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
35%

Dehogy mosatják le!

Legalábbis nálunk.

Nem olyan gyors a szülés hogy ne legyen idő ilyesmire!

2016. nov. 18. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
98%

A napod ugyanúgy 24 órából fog állni, ha belefér a sminkelés, nyugodtan megteheted. Nagyon kevés szülés indul úgy, hogy a kismamát rohammentő szállítaná a szülészetre és egyenesen a műtőbe tolnák. Ha így járnál, nem fogsz a sminkeden gondolkodni. Ha meg túlélted, behozatod a kellékeidet, és rajta.

Tapasztalatom szerint azonban az újszülöttek békésen szenderegnek a kiságyukban, amíg az édesanyjuk meg nem próbál enni, WC-re menni vagy valami hasonlót. Ezekben az esetekben legkésőbb egy perc után felébrednek, és határozottan jelzik hogy foglalkozni kell velük. Lehet, hogy a sminkelésre is van antennájuk...

2016. nov. 18. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én császáros voltam, sőt az egyik programozott, és alapból én is felteszek legalább egy szempillaspirált, de egyiknél sem jutott eszembe.

Viszont a legjobb barátnőm normál úton szült. Hát ha ő bármit is feltett volna szülés előtt, úgy nézett volna a ki végére, mint Frankeinstein menyasszonya. Az izzadságtól, meg a sírástól a bokájáig csorgott volna a szemfesték.

2016. nov. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
49%

Csak nyugodtan.

Majd letörlik rólad, mert látniuk kell a smink nélküli arcszíned. Vagy lefolyik rólad. Műköröm se lehet.

Szülés után szintén nyugodtan, ha ahhoz van gusztusod, hogy rögtön összekend a gyereked.

2016. nov. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
75%
2, hát akkor szülj máshol. MErt normális helyen úgy kezdődik a betegmegfigyelés (és ez nyilván szülő nőre is vonatkozik, ha a beteg fogalmának nem is felel meg), hogy bőr, száj, körömágy színe...
2016. nov. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
83%
Sminkelni?😂 Orultem ha fesulkodni megtudtam meg persze a test higieniajara adtam, de smink?? Eszembe se jutott!
2016. nov. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
85%
Nekem még a hajam is olyan lett a végére, mintha egy hónapja nem mostam volna meg. Egész ejszakas vajúdás után kissé megviselt voltam. Erre számitanod kell.
2016. nov. 18. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
69%

Eszembe nem jutna, hogy aztàn a baba azt nyalja le rólam,ahogy a parfüm felhő sem.

De ugye kinek mi a fontos...


Normàlis helyen smink nem lehet rajtad szüléskor, se műtétnél. Ahogy műköröm sem. ( mondjuk csak egy szempillaspirál vagy szemöldök kihúzàs igen,de se rúzs, se alapozó, se szemhéjfesték, se arcpirosìtó,ami úgyis elkenődne elfolyna stb,ami szerintem gusztustslanabb,mint ha nincs kisminkelve az illető).

Szülés utàn pedig lényegében ha bekerültél a kórterembe,azt csinàlsz amit akarsz. Ha neked a smink lesz a legfontosabb akkor hajrà,sminkelj. Nekem mondjuk az volt, hogy tudjak pisilni meg nagywc- ni( ahogy nagyon sokaknak), de ugye nem vagyunk egyformàk.

2016. nov. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
29%

én soha nem értem az ilyen kérdéseknél azokat a válaszolókat, hogy "komolyan?? nekem eszembe se jutott..." "örültem, hogy élek, nem ám még..." és társai. Neked nem volt rá szükséged, a kérdezőnek meg van. Ennyi. Teljesen feleslegesek ezek a válaszok.

Más. Normális helyen tudják, hogy a lábadon is van köröm ;)


Nekem programozott császárom volt, én tetettem fel műszempillát és kifestettem a szemöldököm kozmetikussal előtte, pont ezért. De ha nem lett volna rá keret, egy szempillaspirált tui feldobok. Műkörmöm is volt, sőt, festett szőke a hajam ;) lehet hápogni :)


Kérdező! érdemes lenne felfestetned a szemöldöködet, azzal ne menjen idő, párszáz forintért megcsinálják felénk. Amúgy vigyél kistükröt, és biztosan lesz lehetőséged :) A 15 percet mondjuk én soknak érzem, bár nem szoktam a szemöldököm rajzolni, gondolom az viszi el a nagy részét. Nekem fésülködéssel együtt 2 perc kb, mondjuk igaz ritka tiszta bőröm van, alapozó sem kell. Kis szemhéjpúder (ezüst), fekete spirál, esetleg áttetszős rózsaszín szájfény és kész :)

2016. nov. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!