Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mikor érezted úgy, hogy...

Mikor érezted úgy, hogy készen állsz a gyerekvállalásra? Meg kell várni ezt a pillanatot, már ha eljön egyáltalán?

Figyelt kérdés
A párom még tavasszal közölte, hogy jövőre szeretne belevágni a babaprojektbe. Én rábólintottam, nyáron a dohányzásról is leszoktam, biztos ami biztos. Néhány hete viszont totál pánikba estem, hogy nem készültem fel erre, de próbáltam magam nyugtatni, hogy ez biztos átmeneti állapot. Aztán teljesen magamba fordultam, hogy mi lesz ha soha nem érzem majd, hogy eljött az idő, és akkor milyen önző vagyok, ha csak hitegetem őt. Visszaszoktam a dohányzásra is "természetesen". 28 éves nő vagyok, normális, hogy ezt érzem? A házasságtól mindig is viszolyogtam valamiért, de eddig azt hittem gyereket mindenképpen szeretnék.
2016. nov. 21. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
67%

Ezt mi is igy csinaltuk.. persze egy ev utan sem álltam keszen, ezert ugy beszeltuk meg varunk tovabb.. ( en vagyok a nő)

Aztan jott a baba a noveremnel.. aztan a legjobb baratnomnel.. es lass csodat megjott a kedvem. Persze elkap a bizonytalansag neha. De sztem mindenkit elkap sokaig. Vagyis átlagot szerintem elkapja a panik. :) beszelgessetek sokat. Latogassatok babas rokonokat! :)

2016. nov. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%

Biztos lesz aki azzal jön, hogy "jaj, majd ha terhes leszel vagy legkésőbb, ha megszületik, elöntenek a hormonok... és minden rózsaszín lesz és el se tudod képzelni, hogy addig hogy nem akartad...", de NEM, erre nincs garancia.


Határozottan érdemes várni a pillanatra, nem pedig belevágni lesz ami lesz alapon, mert visszacsinálni nem lehet, és 3 ember élete megy tönkre.

Leírni nem tudom, de ha ott vagy, tudni fogod, hogy kész vagy.

Persze kételyeid még azután is lehetnek, de többnyire nem arról, hogy akarod-e, hanem hogy hogy fogsz boldogulni.

2016. nov. 21. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
62%
38 évet görcsöltem a témán, aztán megismertem a férjem, megbeszéltük a babaprojektet, és eleresztettem a görcsölést. Nem éri meg a túlagyalás, hidd el. Ha őszintén, nagyon végiggondolnám, lehet, hogy bele sem kezdek. A partner és közötted lévő érzelmekből tudni fogod az idejét.
2016. nov. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%
Megismertem a férjemet, akkor már úgy voltam vele hogy egyszercsak majd jó lenne de féltem is tőle és halogattam. Aztán évekkel később (28 voltam) kolleganőm terhes lett és elszomorodtam hogy én nem vagyok (pedig akkor nem akartam még). Aztán láttam naponta ahogy nőtt a pocakja, éreztem ahogy rugdosott, végignéztem a terhességét majd voltam babalátogatóbsn és szépen erősebb lett a vágy mint a félelem. Amikor elkezdtünk próbálkozni akkor is féltem még, aztán mindig csalódott voltam amikor nem sikerült. A negyedikben megfogant a kisfiam, örültem de furcsa is volt, a terhesség alatt pedig minden félrlmem elszállt ahogy lattam uh-kon meg nőtt a pocakom. Akkor már nagy volt a boldogság, félrlmek nélkül.
2016. nov. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
78%
Utolsó vagyok. Hozzáteszem baromi tèpelődő, határozatlan, aggodalmaskodó tipus vagyok, de szerencsére a férjem határozottabb :) Minden döntés előtt aggódom hogy jó lesz-e igy és képes vagyok utáns is rágódni rajta hogy de biztos jó-e ez igy.
2016. nov. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Amikor megismertem a férjem. Előtte meg voltam győződve róla, hogy soha az életben nem lesz gyerekem. Megismertem, rá másnapra akár már szültem is volna.
2016. nov. 22. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%
Amikor nálunk jött fel a baba projekt én is betojtam. Megmondom őszintén nem vágytam gyerekre sose... nem vagyok az a típus. Jó pár veszekedés után belementem, hamar össze is jött. Szóval mondjuk ki kényszerből volt az egész... de ami a lényeg. Ahogy növekedett bennem az a picike élet egyre jobban ragaszkodtam hozzá. Amikor megszültem éreztem h soha senkit nem fogok úgy szeretni mint Őt... fura dolog ez. Nem hittem volna h valaha ilyet fogok érezni. Szóval nem bántam meg h bevállaltuk! Mostmár csak azt bánom h a férjem ilyen fontos volt régen, egy férfi sem érdemli meg h feladd érte önmagad. Szóval elég kesze kusza dolog ez, mert ha nem adom fel magam akkor a kisfiam sincs... szóval bonyolult. De az tuti h nem bánnád meg a babát!!! Én is 28 éves vagyok.
2016. nov. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem azt kell eldöntened, hogy azzal az emberrel vagy -e kapcsolatban, akivel el tudod képzelni, hogy gyereketek legyen. Ha igen, akkor jó úton jársz. Mi csak beszélgettünk a gyerekről, párom jobban szerette volna. Aztán én is kicsit vonakodva de belementem, 27 évesen szültem az első gyermeket. Az eleje elég nehéz volt, de azóta nem értem mitől féltem annyira. Inkább azt bánom, nem hamarabb jött. Az igaz barátok megmaradtak, sőt a gyerek révén akadtak újak is. Mi igyekszünk minden évben pár napot csak kettesben tölteni, nem elhanyagolni egymást sem!
2016. nov. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!