Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Létezik megfelelő pillanat a...

Létezik megfelelő pillanat a gyerekvállalásra? Ez mikor van?

Figyelt kérdés

Én már lassan szeretnék babát, de még várnom kell vele- részben, mert fiatal vagyok (23), de leginkább azért, mert a párom nem érzi magát igazán felkészültnek rá. Néha én is úgy gondolom, hogy alig vagyok felnőtt, most kezdtem csak dolgozni, hasonlók, de azért eszembe jutott, hogy akármilyen idős is az ember, mindig lehetnek kifogások, mindig lehet mondani valamit, hogy mi előzze meg még a gyerekvállalást (előbb legyen saját ház, előbb legyen autó, előbb menjünk el Afrikába, akármi).


Tapasztalataitok szerint van olyan pont, amikor azt mondjátok, hogy igen, mindent elértem, amit eddig akartam, most már akkor jöhet a baba? Vagy sosincs igazán ilyen érzés, inkább menet közben, mikor már "visszafordíthatatlan" hozzászokik az ember a gondolathoz, és alkalmazkodik?


2015. dec. 12. 13:11
 1/6 anonim ***** válasza:
Őszintén szólva fogalmam sincs.Én 29 vagyok,férjem 36,megvan mindenünk,de mégsem érezzük még a pillanatot.Pedig beszélgetni szoktunk róla,hogy,milyen lesz majd,a gyerekeket is szeretjük,mégis teljes az életünk enélkül is.
2015. dec. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Az hogy a párod még nem áll készen rá és te is alig kezdtél el dolgozni, NEM kifogás, hanem normális ésszerű ellenérv.


Az tény, hogy aki kifogást akar, bármikor talál, ugyanakkor az ésszerű ellenérvek ahogy az ember halad és megvalósítja azt, amire szüksége van a gyerekvállaláshoz, szépen fogynak és igen, egyszer csak odaér, hogy "na, most!".


Persze az ideálisnak vélt helyzetről is kiderülhet utólag, hogy valamit nagyon elszámoltunk.

És az is lehet hogy arra jutsz, hogy túlbiztosítottátok a dolgot, "enélkül és enélkül is ment volna", de inkább ez, mint a felelőtlen gyerekvállalás.

És az bizony felelőtlen lenne, ha a párod nem érzi magát készen és mégis belevágnátok, s aztán ott maradnál egyedül a gyerekkel.

2015. dec. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ideálisnak azt tartom, ha adottak az érzelmi feltételek (mindkét fél akarja), és meg tudják oldani a szülők (akár külön-külön is) a gyerek ellátását, tehát tudnak tetőt tenni a feje fölé, eteteni, ruházni, és közben nem mennek rá lelkileg, a kapcsolat pedig stabil marad, tudnak csapatként együtt dolgozni.


Ez szerintem akkor adott, ha

1.) van elég tartaléka a párnak, vagy olyan segítsége, akitől nagy anyagi támogatást kapnak

2.) (és számomra ez az ideális), a férfinak van munkája, ketten külön laknak valahol, ahonnan nem tehetik ki őket egyik napról a másikra (lehet albérlet, de akkor olyan legyen a szerződés), a nőnek megvan a megfelelő munkatapasztalata, van 6 havi félretett pénz, ha kiesne egy időre a férfi jövedelme.

2015. dec. 12. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kortòl függ,de èrdemes fiatalon. Ha meg van a tàrsad legalàbb egyikőtöknek van stabil munkahelye van hol laknotok, meg tudtok èlni ès havi kb 30 ezer simàn belefèr a költsègvetèsbe,szeretnètek babàt akkor itt az ideje.
2015. dec. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
*plusszba havi 30 ezer mèg belefèr a költsègvetèsbe
2015. dec. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egy átlag pár kb.27-30 év között éri el azokat a dolgokat, ami szükséges lehet a családalapításhoz.Anyagi, érzelmi biztonság, munkatapasztalat, élettapasztalat stb.

Én a helyedben el kezdenék foglalkozni a gondolattal, de még nem vágnék bele.

31 éves 31 hkm

2015. dec. 13. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!