Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Üdv mindenkinek! Most a...

Üdv mindenkinek! Most a hónapokban fogok majd szülni Orosházán! Kinek mik a tapasztalatai a kórházzal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Mennyire bánnak emberségesen velünk? Milyen a szülés menete itt? Első babám lesz és kíváncsi vagyok sokmindenre, minden információnak örülnék ebben a témában! Köszönöm!

#szülni Orosházán
2016. nov. 23. 18:03
1 2
 1/12 anonim válasza:
51%

Egyél csokit vagy vigyél magaddal mert jó neked is és a gyereknek is +energiát is ad

Üdv Draktata

2016. nov. 23. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
7%
Szerintem inkább BP-re menj fel szülni és tudom hogy nem oda tartozol.De nem a legtisztább kórház ahogy én olvastam.
2016. nov. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Csokit mindenképp viszek! :) Budapest elég messze van,de ha tehetném akkor ott szülnék!
2016. nov. 23. 18:13
 4/12 anonim ***** válasza:

Én Orosházán szültem. A szülészettel semmi baj nem volt (tisztaságra, ápolónőkre gondolok itt).

A szülőszoba kissé régimódi, de tiszta. Nekem szülőszoba látogatáson azt mondták, hogy nem lehet enni, inni.

Én császáros lettem végül, így arról tudok írni. Ruhát adtak bentre, amíg nem tudsz sajátba öltözni. Másnap reggel lábra kell állni és mozogni. 5-6 nap a császár utáni bennlét, sima szülés után 3-4 nap. Babának ruhát adnak benn. Amit vinni kellett neki: pelenka, popsitörlő (esetleg cumi). Ha kéred, akkor melletted lehet a pici egész nap. Ha kell van VIP szoba is.

Érdemes fogadott dokinál szülni, de azzal az anyukával is emberségesen bánnak, akinek nincs. Persze, mint minden helyen, itt is volt olyan ember (orvos, nővér), aki nem úgy szól az emberhez, de ritka az ilyen.

Egyébként a védőnő sok infóval el tud látni, hogy mit kell vinni be.

A szülés menetéről: Bementünk, az ügyeletes megvizsgált, felvettek az osztályra. Beöntés, tusolás után irány a szülőszoba. Közben szóltak a dokimnak. Szülésznő a szokásos köröket lefutja (branül betét, meg kell adni előre a baba nevét-lányt és fiút is...stb). Majd a doki jött, oxitocin be. Innen normál szülésnél nem tudom mi van, mert engem 1,5 óra múlva már a műtőbe vittek.

2016. nov. 23. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! ;) :) Van fogadott orvosom! Remélem minden rendben lesz!
2016. nov. 23. 20:43
 6/12 88Móni88 ***** válasza:

Kedves Kérdezö!

Én kanuárban fogok Orosházán szülni, te mikorra várod?

Ki a fogadott orvosod? Én ügyeletesnél fogok szülni. Kaptál már a védönötöl listát, hogy mit kér a kórház?

2016. nov. 24. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 88Móni88 ***** válasza:
Bocs, januárban... :D
2016. nov. 24. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szia! Én is januárban fogok szülni! Dr. Felek Csanád az orvosom! :) Az elejében nem jártam magán orvoshoz, de a szakrendelőben elkezdtek velem bunkózni...sajnos....a pénzt hiányolhatták úgy vettem észre! A védőnőtől már én is megkaptam a listát, el is kezdtem beszerezni a dolgokat, hogy minden a helyén legyen nehogy valamiért be kelljen feküdjek hamarabb!
2016. nov. 24. 07:40
 9/12 88Móni88 ***** válasza:

Nekem még nincs listám... Esetleg el tudnád küldeni?

6-án megyek a védőnöhöz, de már tükön ülök :D

Nagyon sok jót hallottam a dokidról, egyszer vizsgált is, meg se éreztem :)

Az ultrahangokat Huhn doki csinálta, nekem ö is szimpatikus :)

2016. nov. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
El tudom küldeni ha gondolod, de ez védőnő függő is, hogy ki mit kér alapfelszereltségnek! Azt még nem mondta, hogy a babának majd mit kell vinni a kórházba! Nekem úgy adta oda, hogy elkértem!
2016. nov. 25. 08:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!