Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Friss élmények a székesfehérvá...

Friss élmények a székesfehérvári szülészettel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
December elejére várom az első babám, kíváncsi vagyok milyen tapasztalataitok vannak a székesfehérvári szülészettel kapcsolatban. Fogadott orvosom és szülésznőm van, de kíváncsi vagyok milyen a szülési protokoll a gyakorlatban (gondolom a dolgozók csak a szépet mondják), milyen a gyermekágyas részleg, mire érdemes figyelni, mit jó vinni pluszban/feltétlenül magunkkal?

2016. nov. 24. 08:56
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!Én tavaly januárban szültem ott.Nekem nem volt fogadott orvosom és szülésznőm,így valószínűleg kicsit más bànásmódban részesültem,mint te fogsz.Anno láttam egy videót a szülészetről,amiben mondták,hogy nem lötelező fekve szülni,meg ilyen,olyan kellékek is használhatók vajúdás alatt.Hát én ebből semmit nem tapasztaltam.Nem sok figyelmet fordítottak rám.Az orvost akkor láttam,mikor a szülőszobára kerülésemkor megvizsgált,majd a kitoláskor.A szülésznők mikor odakerültem,rámtették a ctg-t,leborotváltak,és a kezembe nyomtak egy pezsgőkúpot,hogy tegyem fel magamnak,aztán magamra hagytak.Kérdeztem tőlük,hogy a férjemet felhívhatom e.Azt mondták felesleges,mert reggelig semmi sem történik biztosan.Én azért megtettem.Szerencsémre.Ez fél 1-kor volt.Fél 2kor megint ràmnéztek,akkor már rendesen szenvedtem.Fájdalomcsillapítót nem lehet kérni,így fapofával közölték,hogy más is kibírta,markoljam meg a szülőágy háttámláját.Aztán leoltottak,hogy miért nem hívtam a férjem,mert jól haladunk nemsokára baba lesz.Én meg közöltem,hogy szóltam,kint vár.Akkor beengedték.Magunkra hagytak.1 óra múlva jöttek újra.Akkor már teljesen ki voltam tágúlva.Szóltak az orvosnak.Szó sem volt szülőszékről,vagy félig ülő helyzetben lévő szülésről,amit elvileg reklámoznak.Rám parancsoltak,hogy azonnal feküdjek fel az ágyra.Kitoláskor szerettem volna a férjem kezét fogni,nem engedték.Miután megszületett a baba,és magunkra hagytak,egyszer a férjemnek ki kellett menni vesetálat kérni,mert hánynom kellett.Akkor közölték,hogy ne futkosson ki.Mivel vért kellett kapnom,így a nappalos műszakkal is találkoztam.Ők nagyon kedvesek voltak.

A gyermekágyas osztállyal nem volt rossz tapasztalatom.Egy bunkó ápolóval találkoztam,ő az anyukákkal foglalkozók közül volt.Volt a könyökhajlatomban egy branül,és megkérdeztem,hogy nem lehetne kivenni,mert már nem vezetett,meg amúgy sem kaptam semmit.Erre mondja nekem,hogy akkor is el fogok ájulni,mint a szülőszobàn?Mert ő szerinte az csak hiszti volt.Ezt a dokinak is mondta vizitkor,erre a doki az orra alá dukta a labor eredményemet,hogy nézze meg,azért ájultam el,mert elszállt a vérképem.Utána békén hagyott.A csecsemősök kedvesek,aranyosak voltak,de nagyon le vannak terhelve.Ne csodálkozz ha nem tudnak egyből menni,ha szükséged van rájuk.Az olyan anyukákkal viszont nem kedvesek-akiken látszik,hogy lusta ellátni a gyerekèt,és mindenért a nyakukra jár.Etetés,tisztába tevés,lepasszolás,mert ő mindenfelé járkál.

2016. nov. 24. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én a nagyfiamat 2,5 éve szültem Fehérváron. A picivel február 4-re vagyok kiírva, de három barátnőm is idén szült. Amit nagyjából mindegyik elmondott, hogy sokan voltak a szülőszobán és a gyerekágyas osztályon. Ebből fakadóan a szülésznők, orvosok és a csecsemősök borzasztóan le voltak terhelve. Az egyik barátnőm pl. egy széken vajúdott, mert minden szülőbox , kihúzható fotelágy a vajúdóban foglalt volt. Fájdalomcsillapítás nincsen. De ez akkor sem volt, mikor a nagyot szültem. Homeopátiás golyókat lehet használni. Ha van szülésznőd, akkor megkérheted, hogy illóolajokkal lazítva masszírozza a derekad vajúdás alatt. Aztán engedik a dianatalt is, ami gyorsítja a vajúdást elvileg. A szoptatásnál inkább elméleti segítséget kapsz, meg annyit hogy van-e kérdésed. A többit magad tapasztalod ki vagy kérdezel a szobatársadtól.Ha szereted a kávét, akkor minden nap hozass be magadnak, mert ilyen extrákat a konyha nem küld. Érdemes két poharat vinni, egyet a víznek, gyümölcslének és egyet a kávénak, tejnek, teának. Az osztályon mindig dögmeleg van, így a frottír köntös helyett célszerű vékonyabbat hozni. 29hkm
2016. nov. 27. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!