Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után mikor és hogy...

Császár után mikor és hogy lehet legkorábban fürödni?

Figyelt kérdés
Mert gondolom, a sebet nem érheti víz.
2016. dec. 11. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
Aznap, vagy másnap már visznek tusolni a kórházban. Elég keserves úgy, hogy ne nagyon érje víz, pár hétig nagyon utáltam én is, mámor volt először kiegyenesedve, óvatoskodás nélkül letusolni.
2016. dec. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Amikor mar felkelhetsz utana kb rogton, de a zuhanyzas ajanlott. De a noverek el fogjak mondani
2016. dec. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Mikor felállitanak utána mehetsz zuhanyozni. Nekem le volt ragasztva vízlepergetős tapasszal. Vigyázni kell úgy is.
2016. dec. 11. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Fürödni majd csak ha teljesen eltűnt a seb, begyógyult a varrat. Akkor is vigyázni kell, engem legalább is riogatott a védőnő, nehogy begyulladjon a melegtől.. (úgyhogy igazi forró fürdő csak nagyon soká) Amúgy van vízálló tapasz, amivel azért nem csak cicamosdást lehet végezni, de eleinte marad a tusolás - bár, hogy őszinte legyek, vszínűleg eszembe nem jutott volna megpróbálni kádba mászni, lehet befele még sikerül, de hogy kimászni belőle nem ment volna, az biztos.
2016. dec. 11. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Amikor felkelhetsz, kiveszik a katétert, mehetsz zuhanyozni. Én alig vártam... 😊 Bár nagyon lassan ment a dolog... Viszont jó tanács, vigyél magaddal puha fürdőszivacsot, azzal könnyen attörölheted magad.
2016. dec. 11. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Zuhanyzásra gondoltam, elnézést a pontatlanságért. :)

Nem biztos a császár, csak azon gondolkoztam, hogy nyár közepén nagyon nehéz tisztálkodás nékül elviselni a hőséget és az izzadást...

2016. dec. 11. 22:54
 7/10 anonim ***** válasza:
Lehet zuhanyozni, sőt kell is. Már amikor felállítanak először a műtét után, visznek is zuhanyozni.
2016. dec. 11. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Győrben zuhanyozni nem, a mosdóig visznek, és segítenek lemosakodni.

Egyedül mentem zuhanyozni, a férjem ott volt, de a babára vigyázott, meg nyilván a női mosdóba nem jöhet be velem.

Nálunk annyi volt az instrukció, hogy ne nagyon érje víz, de nyilván fogja, ha zuhanyzok, ezért szóljak, ha leázik a kötés. Elsőnél átkötötték, utána mondták, hogy nem baj, ha levegőzik, ha kérem, bekötik újra, de akár maradhat is már kötés nélkül. Persze, hogy nem kértem rá ragasztót.

2016. dec. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
En is mentem "zuhanyozni" a felallast kovetoen. En egyedul. Mondtak szoljak ha baj van. Derektol lefele ugye ment, folfele pedig ugy oldottam meg hogy a derekam kore csavartam egy nagy torolkozot, es ha csorgott is le viz a mosakodasnal, az felfogta. De azt mondtak kicserelik a tapaszt, ha elazna, nem baj. Itthon pedig meg azt hiszem talan par napig, a varratszedesig nem nagyon erhette viz a sebet, igy a gyogyszertarban vettunk sebtapaszt (a legnagyobbat, olyat ami a korhazban is rajta volt a seben), es en csereltem ha vizes lett. De varratszedes utan azt mondta a dokim nem gond, zuhanyozzak nyugodtan.
2016. dec. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, megnyugodtam. :)
2016. dec. 12. 18:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!