Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek szülés után köldöksérve...

Akinek szülés után köldöksérve lett, pontosan milyen tünetei voltak?

Figyelt kérdés

Gyanakszom rá, hogy talán sérvem lehet, de nem tudom megállapítani. Beszélek majd orvossal is persze, de eddig nem sikerült elérnem, és kíváncsi vagyok addig is. Amit a neten találtam, az alapján sem tudok eligazodni, ha van is nekem, biztos hogy nem durva, hanem "enyhe", de mivel veszélyes, ezért aggódom.

Meg persze szeretném tudni, mert ha van, előbb utóbb foglalkozni kell vele...



2016. dec. 12. 16:56
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem még terhesség alatt lett, 10 hónapja szültem, van egy pukli a köldökömnél és ennyi. Néha picit fáj ha nehezet emelek
2016. dec. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első: azzal a puklival marha gyorsan keress egy sebészt, mert ha kizáródik, nem biztos, hogy időben kiér a mentő. Emelgetni pedig végképp nem kellene, ha még szeretnél sokáig élni.


Nekem a szétnyílt hasizom elég egyértelmű volt, ki tudtam tapintani. (Hanyatt fekve, talpak a talajon, emeld meg a fejed és a hasizom középvonalán húzd végig a kezed. Ott érezni a nyílást, ha van.) Először borsónyi volt. Az amúgy sebészként is dolgozó nőgyógyászomnak mutattam, ő megerősítette, hogy ez sérv lesz.

Kerestem egy általános sebészt, aki rákövetkező héten megműtött, egyúttal a szétnyílt hasizmot is összevarrta.


Mivel a vizsgálat csak enyhe hastapogatásból áll, mindenképp menj el a sebészetre és mutasd meg. Teljesen fájdalommentes, csak a pólódat kell felhúzni és állva, valamint fekve megnyomkodják finoman a hasadat.

2016. dec. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A hasiznom is szétnyílt, a sérv még nincs kizáródva. A háziorvosomat marhára nem érdekli a dolog, műtétet meg addig nem akarok amíg szoptatok!

10 hónapos és 3 éves mellett képtelenség nem emelgetni :/

#1

2016. dec. 12. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nekem a hasizmom biztosan nem nyílt szét, a köldököm is csak picit puklis, azért paráztam be, mert körülötte fájdogál.

Viszont sikerült beszélnem a sebészemmel (sajnos aranyér és epe műtétem is volt már, ő családi ismerős, ezért fel tudtam hívni), azt mondta ha nem kemény és benyomható, akkor nem kell aggódnom (két hete szültem), kb. egy év múlva érdemes ránézni.


Azt mondjuk nem tudom, hogy ez "mindenkire érvényes-e", vagy csak rám, ő ismer, az epeműtétkor a köldökömnél csinált bemetszést, tehát biztos amiatt is érzékenyebb nálam az a terület, és még a beleknek is vissza kell rendeződniük...

2016. dec. 12. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!