Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 40 hetes terhes vagyok és...

40 hetes terhes vagyok és kicsit aggodom mert még egyáltalán nem vagyok nyitva! Fáj mikor elfolyik a magzatvíz? Félek a szüléstől! Azt mondják hogy aki sokat mozog az könnyebben tágulhat és gyorsabban megszül ez igaz?

Figyelt kérdés
2008. okt. 7. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
A méhszáj elkezdhet nyílni sokkal korábban, de van, hogy csak a szüléskor. A magzatvíz elfolyása nem fáj, van aki egy kis pukkanást érez, nekem ilyen nem volt, semmit nem éreztem, csak hogy elönt a víz. És a mozgás tényleg tágít. De csak akkor, ha azt az orvos/szülésznő is javasolja.
2008. okt. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

a magzatviz elfolyasa nem faj!

de ne felj a szulestol ne streszeld magad, mert akkor az meg roszabb lesz bne panikolhatsz stb nem szabad!

en sem voltam kinyilva, mikor szulni mentem egy centire voltam nyitva az meg edes keves, meginditotta zselevel nekem a szulest,reggel fel 11 kor es delutan 5 ig setaltatott es meg akkor is csak 1 centire voltam nyitva!

ne aggodj nem lesz semmi baj konnyu szulest kivanok! de ezen tul leszel!

2008. okt. 7. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Én is hasonlóképpen éreztem. Nekem a 40 hét betöltésével be kellett feküdnöm a kórházba, és nálam is teljesen zárt volt akkor a méhszáj. Minden trükköt bevetettünk, hogy beinduljon a szülés, de csak a 41 héten szültem meg. Én rendszeresen ittam a málnalevél teát, de az se segített. Azalatt az egy hét alatt amíg a kórházban voltam minden nap nagy sétákat tettem, lépcsőztem, de semmi. Sőt a lépcsőzésről le is beszéltek a szülésznők. Nekem a magzatvíz a szülés előtt közvetlenül folyt el, de csak olyan érzés volt, mintha bepisiltem volna.

Tudom, hogy nekem már könnyű mondani, de ne félj. Én sokkal "rosszabbra" számítottam, de minden félelmed elmúlik amikor felkerülsz a szülőágyra, és minden fájdalmad elmúlik amikor megpillantod a kisbabádat.

Könnyű szülést, üdv, 11 hetes kislány anyukája

2008. okt. 7. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!már alig várom hogy megérkezzen a kismanócskám!
2008. okt. 8. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!