Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki két év körüli korkülönbség...

Aki két év körüli korkülönbséggel szült, és a nagyobbik gyermek féltékeny volt, hogy kezelte? Hamar elmúlt ez a dolog?

Figyelt kérdés
Három hónap múlva szülök, és van már egy két éves fiam. A baj az, ha a gyerek azt látja, hogy esetleg egy másik gyereket veszek ölbe, akár én akár az apja, akkor nyávog, és kéri, hogy tegyük le. Nem tudom egy pici újszülöttre is így fog-e majd reagálni, mert az előbbi gyermek egy éves múlt már, akit ölbe vettünk. Nektek mi volt a tapasztalat? Hamar kinőtte a féltékenységet? Ráadásul ha gyereksírást hall ő is sírni kezd? Ez ügyben tapasztalatokat is osszátok meg lécci! Vagy simán megy majd minden, és én aggódom túl?
2010. máj. 3. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Sok-sok beszélgetés a naggyal,mindenről!!!Korházban mi lesz,itthon mi-hogy lesz!Persze értelmének megfelelően.Nálunk 21hó van köztük és jól fogadta lánykám az öcsit,de eleinte ő is a babával sírt,félt tőle szerintem kicsit és a szopival volt gond nálunk 2-3napig.Féltett engem,hogy mit csinál a baba velem..Na meg majd a helyzet hozza!Sok türelem,szeretet!:-)

2010. máj. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És amikor féltett téged, azt hogyan kezeltétek? Beszélgetni nagyon sokat szoktunk, de a szopitól én is tartok, fiam három hónapja hagyta még csak abba a cicizést, félek, nem fogja érteni, a kicsinek miért lehet, neki meg nem. Írj kérlek ti hogy csináltátok?
2010. máj. 3. 18:31
 3/4 anonim ***** válasza:
Mikor először meglátta itthon,hogy szoptatok,sikítva rohant el szegényke:-((Nem tudtam mit csináljak..Aztán ugy gondoltam,megmutatom mi jön a ciciből,fejtem pici tejet és nézte hogy onnét jön a baba étele:-)Így történt,és elfogatta hogy az csak az etetést szolgálja,nem "bánt" a baba.
2010. máj. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2 év 2 nap van a fiaim között, semmi gond nincs, nem bántja sem szoptatás, sem babusgatás közben, a kicsi már fél éves. Minden gyerek más, kár ezen előre stresszelned magad, azt biztosan megérzi a gyerek.
2010. máj. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!