Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 20 éves vagyok, babát várok....

20 éves vagyok, babát várok. Szerintetek gáz ilyen korban?

Figyelt kérdés
Négy hetes vagyok. A párom 23 éves. Dolgozik. Az ő szülei ellenzik a babát, viszont az enyémek támogatják. Én tanulok, két iskolában is, de tudom, hogy van elég akaraterőm elvégezni mindkettőt egyéni órarend keretein belül. Az egyik suliból már csak ez az évem van másikból is csak egy ezen kívül. Fél éve vagyunk együtt, ami igaz, hogy nem sok idő, de úgy érzem, hogy elég erős és komoly a kapcsolatunk. Ezen kívül tervezgettük a babát, viszont nem költöztünk még össze. Én úgy gondolom, mindent meg tudnánk neki adni. Ti mit gondoltok erről?

2016. dec. 30. 15:54
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
31%
Egyáltalán nem gáz huszonévesen szülni. Épphogy ez a normális. Első babát vállalni 30, 40 felett gáz. Azt hiszik az osztálytársak, hogy a nagyi jött a gyerek elé az anyja helyett.
2016. dec. 30. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
86%
Nem az én dolgom eldönteni. Féléves kapcsolat szerintem semmi, nem is ismered a másikat, össze sem költöztetek és nagyon fiatal is vagy, jobb lett volna védekezni.
2016. dec. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
69%

21 èves múltam, mi most vàgunk bele, parom 27èves. Van auto, haz , anyagi háttèr. Hitel nincs. Munka van. Nincs mi ellene szòljon, mindigis fialon szerettem volna szulnI. Megtaláltam, akinek szeretnèk szülni. 2,5 ève vagyunk egyutt. Iden volt az eskuvonk! :)

Ha megtudtok adni nekI mindent es kiallt mar par probat a kapcsolatotok, akkor hajra.. de a ti helyzetetekben vártam volna mèg fèl vagy egy èvet! :) de el nem vetetnèm, mert mar nem vagy tizenèves. Ez elèggè határeset. Sztem legyetek boldogok.:)

2016. dec. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
95%
Nem a koroddal van baj. Fél éves kapcsolatra, úgy, hogy nem éltetek még együtt, te iskolába jársz, szerintem elég merész dolog
2016. dec. 30. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 A kérdező kommentje:
De semmiképp nem akarom elvetetni. :( Beleszakadna a szívem.
2016. dec. 30. 16:13
 6/37 anonim ***** válasza:
71%
nem gaz , en 22 vagyok de nalunk nem akar osszejonni a baba , nektek gratulalok ! :)
2016. dec. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem èn nem vetetnèm el. A kapcsolat tenyleg friss. Ha eltudjatok tartani kenyelmesen, akkor hajra! :)
2016. dec. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
79%

az a gáz, hogy

itt kérdezgeted

nincs végzettséged

fél éve ismered

nem tudsz védekezni

nem éltek együtt

ha lelép, neked annyi

azt hiszed gyerek mellett két iskolában is helyt tudsz majd állni


amúgy te mi mindent tudsz neki megadni?

pénzed nincs, élettapasztalatod nincs, csak egy fél éves nulla kapcsolat, ami nem tart valszeg sokáig, főleg ha majd nem akarsz dugni két suli, meg egy ordítozó gyerek mellett..de hajrá.

2016. dec. 30. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
81%
Gáz, de nem a korod miatt, hanem minden más miatt. Fél éves kapcsolat... az semmi, nem is ismered a másikat, ráadásul a szülei sem támogatják a dolgot, magyarul egymás ellen fordítod őket, ha egyáltalán a barátod akarja ezt a babát... Még tanulsz, és tök kevesen tudják mellette befejezni a sulit, de ha sikerül is neked, akkor sem fogsz egyhamar elhelyezkedni sehol, kisgyerekkel, tapasztalat nélkül nemigen kapsz munkát. Ráadásul semmilyen pénzre nem vagy jogosult csak GYESre meg családira, ami el is megy pelenkára, popsitörlőre, tápszerre, stb... Miből élnétek meg? 1 fizetés nem elég egy albérletre.. vagy vesztek egy lakást? Vagy a szüleid nyakára akarsz szülni, meg még a pasidat is oda cuccoltatnád? Az, hogy még csak 20 éves vagy a hab a tortán.. Mi lesz, ha elhagy a párod? Márpedig nagy rá az esély. Mit fogsz csinálni egyedül, munka nélkül egy kisgyerekkel?
2016. dec. 30. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
100%
A Te esetedben elég korai(nem éltetek együtt,tanulsz,fél éve tart a kapcsolat,stb.)Nézd,ha a szüleid maximálisan melletted állnak(érzelmileg,anyagilag)viszonylag könnyű helyzetben vagy.Abban nem vagyok biztos,hogy hosszú lesz a kapcsolatotok(remélem nem lesz igazam),de ha szülői segítséggel a kezdeti nehézségeken át tudtok lendülni,hajrá!Én sem tudnám elvetetni(3 gyerekünk van).
2016. dec. 30. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!