Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés utáni betét nem volt...

Szülés utáni betét nem volt nagyon kényelmetlen?

Figyelt kérdés
mindig tamponos voltam és most, hogy szülés előtt állok hetek óta csak kerülgetem elszörnyedve az ajánlott óriás betéteket. Feltétlenül kell ez? nem lesz elég, ha gyakrabban cserélnék éjszakai normál betetet? légyszi írjatok tapasztalatokat!
2017. jan. 2. 20:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
sima betétem volt mind a 3 gyerek után... nem tudom ezek a szülés utánik milyenek,de a sima betét mellett ami negatív volt,hogy fekvésből amikor felültem és lehuppant egy adag vér,nem tudta olyan gyors beszívni a betét
2017. jan. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
38 cm-tol kezdodnek... van a tenanak, ami inkontinenciara valo es van sima szules utani. de hatalmasak, pelenka...!!!
2017. jan. 2. 20:11
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Én most Chiccot vettem és nem bántam meg. Jó érzés volt biztonságban lenni vele. Ha jött is egy adag vér, akkor nem a lábamon folyt le, hanem hamar beszívta. Szóval nekem jól jött ez a nagyság.
2017. jan. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

A Tenak tokeletesek.

En sem szerettem soha a beteteket, de ki lehet birni.

2017. jan. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát a kórházi napokra jól jött, én jobban véreztem mint egy sima mensinél. Nálam még az volt h ciciztetés közben és után hirtelen megindult szóval kellett a tena. Amit ajánlok olyan bugyikat vigyèl ami jól passzol rád és fixen tartja a betétet.
2017. jan. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, nem fog érdekelni, hogy a lábad közt van a betét, sőt ez volt ami megnyugtatott és biztonságérzetet adott, legalább azzal nem kellett törődnöm. Nekem Chicco Mummy-s volt, (auchan tesco, kb 1600-2000 Ft, de elég az egész szüléses vérzésre egy csomaggal) Szóval nagyon jó hogy olyan nagy. Biztonságos ülve, fekve, oldalazva. Bugyit lehetőleg eldobhatósat vegyél, két csomaggal is (szintén tesco, auchan) de találd el a méretedet (s,m,l...) hogy tutira jól tartson. Jó lesz, hogy nem a sajét bugyijaidat kell kisikálni, vag ykidobni, leveszed, kidobod, mert úgyis véres lesz itt-ott. Szóval sima ügy, csak szereld fel magad ezekkel! ;)
2017. jan. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Én Tena bugyit vettem konkrétan, így nem kellett külön a bugyival meg a betéttel szórakozni, csak felkapja az ember és kész. Először furcsa felvenni, olyan öreganyós, de szerintem borzasztó praktikus az első 2 napban, rengeteget felszív és nem folyik ki belőle, mert oldalt gumírozott. Hálóing alatt nem is látszik! Meg szülés után igazából sem engem sem másokat nem érdekelt, hogy milyen fehérnemű van rajtam. Mikor jöttünk haza a kórházból már sima betét is elég volt.


Az a baj a rendes betétekkel, amit már előttem is írtak, hogy közvetlen szülés után a legtöbb nőnek erős vérzése van, ami hirtelen nagy adagokban jön, pl felálláskor, szoptatáskor, és a rendes betét nem szívja gyorsan és oldalt szépen kifolyik. Ráadásul szülés után nem biztos, hogy pont abban az állapotban leszel, hogy 10 percenként cseréld a rendes betétedet. A gátmetszés és az éppen kitágult alsófertáji dolgok miatt meg hogy is mondjam, folyik ám mindenfelé. Hátrafelé is. Nem ám úgy, mint amikor simán menstruál az ember. Legalább is én így tapasztaltam.

2017. jan. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
ha ennyien irjatok, biztos igazatok van! chiccossal szemeztem en is. koszonom a valaszokat, hamarosan be is ruhazok egyre! mindenkinek ment a zold :)!
2017. jan. 2. 21:49
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
én is tenna bugyisat vettem. nem bántam meg..és sajnos elég sokáig kellettek. kb. 5 nap utan tudtam rendes betétet hasznalni.
2017. jan. 2. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
En mindharomnal sima always ejszakait hasznaltam.soha nem aztam at.
2017. jan. 3. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!