Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Valaki valami biztatót a 2....

Valaki valami biztatót a 2. dik szülésről?

Figyelt kérdés
Az első szülésem idított volt de nem lett jó a vége mert a kicsi 3 napig nem volt velem, Hamar lement mindössze 6 óra volt de kegyetlen órákat éltem meg mivel oxit kaptam 3-at csepegtetőt 2 karomba, és igy sem nyiltam, csak akkor ha a doki kézzel nyitott de az is katasztrófa volt! Rettentően félek hogy megint baj lessz.
2017. jan. 22. 15:39
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy fogadott orvosod volte, de egy biztos! Egy SINTÉR volt. Ha egyáltalán nem tágultál, császározni kellett volna, vagy ha semmi probléma nem volt, akkor hagyni a maga üteüében zajlani a dolgot. Valahova nagyon sietett az orvos.

Ez melyik kórház volt? Csak, hogy véletlenül se menjek arra a sintértelepre...

2017. jan. 22. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok. Eleve betiltanám a kéézzel tágítást. Helyrehozhatatlan károkat lehet vele okozni. Most képzeld el, hogy a végbélnyílásodba erőszakkal felhelyeznek egy befőttes üveget.

Durva hasonlat, de helytálló. Durva károkat okoz, roncsolja a méhszájat.

Mikor durvábban vizsgálnak és vérzel, az is azt jelenti, hogy megsértették a méhszájat, esetleg megrepedt.

Ezekből kialakulhat fertőzés, méhszájseb, később rák.

Levágtam volna az orvos kezét! Tőből!

2017. jan. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%
Ne félj közel se bisztos hogy olyan lessz mint az első azt mondjàk a második könnyebb.Nekem 14 éve 16 órás szülésem volt oxival nagy fájdalmakkal nem is akartam emiatt több gyereket illetve azóta a vérnyomásom is magas lett.Második szülésem most volt december 30.-àn egész nap fájdogàlt a hasam a derekam de még elmentem vàsàrolni tehàt nem volt vészes.délutàn is fàjdogált gondoltam bidztos ami bisztos làsson orvos.5-re értünk be mire felvettek vizsgàlatok minden fèl 6- volt amikor is közölte a dokim egy óràn belűl baba lessz mert 4 ùjjnyira ki vagyok nyilva.kb 5 olyan fájàsom volt amikor azt hittem szét szakadok és már jöttek 6-kor a tolófájások 18 òra 13-ra meglett gátvédelemmel a kicsi fiam.9 hónapig azòn aggodtam hogy fogim megszülni vagy túl élem e nem e kapok agyvérzést,de kár volt pikk pakk tùl voltam rajta.mindenkinek hasonló szülést kívánok.Bocsi hogy hosszu lett!
2017. jan. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ugyanilyen volt az első szülésem, csak nekem magától indult és 12 órát vajúdtam, akkor azt mondtam soha többet. Én is nagyon féltem a masodiktól. De az elsőhöz képest sokkal kevésbé volt fájdalmas, ha tudom, hogy ilyen lesz nem félek.

A második baba a kórhazba érkezés után 5 órával már kint volt, nem kellett sem oxitocin, nem tágítottak, még branült se kaptam, és gátmetszés sem volt. Kb egy óra volt, amire azt mondom, hogy akkor már tényleg fájdalmas volt, de így utólag úgy gondolom, amennyire egy szülés könnyű lehet, annyira könnyű volt. Remélem neked is az lesz. :)

2017. jan. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%
4 szülésem volt, a 2. volt a leggyorsabb, legkönnyebb:-)!
2017. jan. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Másodikdik?? :)))
2017. jan. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Volt fogadott dokim és nem is olcsón én ukrajnában élek és nem is a körzetiben szültem mert ott riogattak hogy milyen az ellátás, da de munkács 80 km van tőlünk ott se lett jobb a hejzetem, 400 $ kért csak azért mert bejött amikor szültem na meg amiért összestoppelt :)
2017. jan. 22. 18:25
 8/24 A kérdező kommentje:
És utána azt kaptam a fejemhez hogy én voltam a hibás amiért nem nyiltam,Szó szerint azt mondta Hisztis vagyok !
2017. jan. 22. 18:28
 9/24 anonim ***** válasza:

Pff. Nem, hogy pénzt nem adtam volna neki, de ököllel meg is simogatom. Undorító az ilyen "orvos"

Én magyarországon szültem, nem volt fogadott orvosom, ügyeletes dokinál szültem. Mindennel meg voltam elégedve, hálás vagyok nekik. Hazafele szerettem volna neki borítékot adni, de felháborodva visszautasította. Azt mondta költsem a babára. :)

1es voltam.

2017. jan. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Na neki nem kellet boriték sem sőt még átszámolta nehogy kevesebb legyen :)Aztán azzal engedett el hogy a másodiknál is szeretne ő lenni az orvosom !!!
2017. jan. 22. 19:29
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!