Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés alatt ha el akartatok...

Szülés alatt ha el akartatok utasítani egy beavatkozást, mennyire fogadta el a kéréseteket az orvos/szülésznő?

Figyelt kérdés

Most nyilván nem a sürgős életmentő beavatkozásokra gondolok, azok természetesen kellenek, és hiába is próbálná meg elutasítani valaki, akkor is meg kell csinálni, hiszen az orvos sem akarja, hogy a keze között haljon meg valaki.

Nem azt kérdezem, hogy hülyeség-e a szakképzett személyzet javaslatát elutasítani. Van aki vakon bízik az orvosában, és fel sem merül benne, hogy valamit feleslegesen csinál, de van aki ügyeletben szül és nem bízik az orvosban.


Arra vagyok kíváncsi, hogyha valaki már megpróbált visszautasítani valamit (pl. beöntést, gátmetszést, kézzel tágítást), akkor tiszteletben tartották a kérését, vagy csak azért is megcsinálták?


2017. jan. 23. 17:11
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha megtagadod, ahhoz neked jogod van, és nem nyúlhat hozzád engedély nélkül. Ebből csúnya peres ügyek lehetnek. Félni a következményektől neked nem kell, csak világosan, érthetően, tisztán közölni a kéréseidet, ha pedig más a véleményük, akkor indokolják meg hogy mit miért.
2017. jan. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem reggel 9-re jött be az orvosom, hogy megnéz és az oxit, hogy gyorsabb legyen. 8 centinél voltam de adta volna és azt mondtam inkább ne. Akkor attól féltem, hogy még jobban fájna az amúgy is elviselhetetlen fájás és ha azt nézzük szükségtelen is lett volna 8 centinél már beadni, szerintem. Nem volt ebből semmi gond. Nem kaptam oxit. Ne értsd félre, én megbíztam a dokimban, de azt is tudtam akkor is, hogy csak sürgetné. Fogadott orvossal előre meg is lehet az ilyet beszélni, én nem tettem. Majd legközelebb.
2017. jan. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Mindent megbeszélt velem az orvosom, (fogadott volt), és a szülésznő is(ügyeletes).

Egyszer nem értettünk egyet, ők gatvedelmet akartak, én nem. Végül vágott a doki.

2017. jan. 23. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szülés előtt már be kellett feküdnöm a kórházba.Ott indult meg a szülés.Dokim megnézett 3cm-nél jártunk 10órakor.12órakor jött h menjünk szülőszobára.Én visszautasítottam.Megbeszéltük h akkor nem zaklat,szóljak az osztályos nővérnek ha hajlandóvagyok szülőszobára menni 😁
2017. jan. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én mindent engedtem míg meg nem lett a baba. Utàna a doki varrni akart. Mondtam h hozzàm nem érhet, míg nem lesz fàjdalomcsillapítàs. Visszakaptam a gàzt, ami vajúdàsnàl életmentõ volt nekem. :)
2017. jan. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!