Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kínos technikai kérdés a...

Kínos technikai kérdés a szülésről?

Figyelt kérdés

Szülés előtt mindenki kap beöntést, vagy csak aki kéri? Ha valakinek szorulása van, akkor szüléskor ez okoz gondot? Úgy értem, hogy nem kakilja össze magát a kismama, amikor tol?

Elég kínos a kérdés, de kissé aggódom. Mindig is szorulásos voltam és terhesség alatt ez csak rosszabb lett. Már egy hete nem voltam nagy wc-n és azon gondolkodom, hogy ha így beindulna a szülés, akkor mi történne a benn rekedt széklettel? 😨 Bekakilnék szülés közben?


2017. jan. 23. 21:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%
Kórházankénként változó a protokoll a beöntéssel kapcsolatban. Könnyen előfordulhat, hogy bekakilsz szülés közben, de senkit sem érdekel, láttak ők már olyat és egy pillanat alatt eltakarítják alólad. Téged még kevésbé fog érdekelni, ha egyáltalán észreveszed. Egy pillanatig se aggódj emiatt
2017. jan. 23. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%

Nem mindenhol adnak beöntést.

De ha ennyire szorulásos vagy és lesz rá idő akkor neked lehet érdemes lesz kérni, mert megkönnyebbülsz és nyugodtabb is leszel.

De ha közben jön ki akkor sincs baj.

2017. jan. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Így van, sok anyuka kakilt már be szülés közben, szerencsétlenebbik esetem pályafutásom során, mikor a kakival együtt jött a pici. Gyorsan lemostuk, nem volt baj. Én ezért szoktam ajánlanni hogy inkább engedjék meg a beöntést hogy elkerüljük ezt. Ha mégis előfordul nem "gáz" hidd el.
2017. jan. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
90%

A baba mindent ki fog tolni 'maga előtt' az biztos!

Elsőnél nem kaptam beöntést, nem volt rá idő, a második indított volt, ott kaptam. Nem kell tőle félni, nem nagy dolog. Én elég ritkán nagyvécézős típus vagyok, egyszer marhára fájt a hasam, megtapogatott az orvos, mondta hogy az baj hogy régem voltam wc-n, duphalac szirupot javasolt, meghozta a hatását!

Szerintem ez a dolog mindenkit foglalkoztat és aggodalommal tölt el, de hidd el nem kell miatta tartani! Nekem a leghasznosabb tanács amit valaha kaptam az volt, hogy a szülőszobán ne foglalkozzak semmivel, ők már MINDENT láttak! És tényleg! Az orvosom is mondta hogy ha úgy érzem nyomni kell nyomjak, nem számít mi jön! Nálam az első szülésnél mikor engem 'takarított' a szülésznő konkrétan arról beszélt egy másikkal hogy kinél mi lesz az ebéd...

Jó esetben észre sem veszed ha éppen onnan jön ki valami... Lesz annyi kínod, érdekelni sem fog 😉

2017. jan. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
86%
Én is ezen paráztam, pedig nem volt szorulásos problémám. Kértem beöntést ês teljesen biztos voltam benne, hogy mindent kimosott belőlem, de mégse, így is volt egy kis "baleset" szülés közben. Én észre se vettem, csak hallottam, hogy a nőgyógyász szól a szülésznőnek, hogy cserélje a lepedőt. Gyorsan elintézték, senki se foglalkozott vele. Hidd el, a szülőszobán mindenki azon van, hogy te is és a baba is rendben legyetek, nem kell ilyenek miatt aggódni. Ott, abban a helyzetben ez egyáltalán nem számít kellemetlennek
2017. jan. 23. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%
A lényeget leírták többen is, amit még hozzátennék az az, hogy elég sok más nőtől is hallottam már, hogy a szülés beindulása előtt közvetlenül jól elinézték a wc-t, az is varázsütésre megindult rendesen, még csodálkoztak is, hogy mi van. Aztán meg... :D Érdekes a természet, mikor működik. :)
2017. jan. 23. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
52%
Lesz annyi kínod,hogy az lesz majd a legkisebb problémád hogy "bekakilsz e vagy sem",és igen,lehetséges,hogy elofordulnak a balesetek. Kerj beontest,ha elakarod kerulni azt a kellemetlenseget. A tavalyi felmeresek szerint,az anyukak 80%anal fordult elo,10-7anyukanal biztos hogy megesett.
2017. jan. 23. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
73%

Ez nekem is nagy parám volt. De több dolog is van, ami miatt valószínű nem lesz ilyen gond. Egyrészt ahogy beindul a szülés, vele együtt jön a hasmenés is, már azzal ki fogsz tisztulni. Plusz ha kérsz, fogsz kapni beöntést. Én kifejezetten kértem. Még akkor is tudott mi kijönni, pedig otthon vagy ötször voltam nagy WC-ni.

Meg hát, tudom, hogy nem nyugtat meg, de mikor ott leszel, akkor ez már nem fog gátolni a nyomásban pl. Az ilyen esetleges balesetekre pedig fel vannak készülve ott.

2017. jan. 24. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%
Ahol én szültem ott beöntéssel kezdenek, de lehet nem mindenhol van így, vagy lehet szólni hogy mégsem kérek.... nem tudom én kaptam. Hidd el nem marad benned semmi :) Alig vártam, hogy ráüljek a wc-re beöntés után és alig bírtam otthagyni a helységet, mert még mindig éreztem, hogy kell. Nem vagyok szorulásos, de szeritnem ez mindenkinél hatásos. Amúgy szerintem jobb ha akkor jön ki a kaki, mint a babával együtt, szülés közben. Kérj beöntést, ha esetleg nem autómatikusan adják.
2017. jan. 24. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

sok a beönts ellenére is kakilnak.

Szülni nem lehet urinő módjára.


Az orvost, szülésznőt ez egyáltalán nem zavarja, utinszerűen eltakarítják, mintha mi sem történt volna.

2017. jan. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!