Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem tudatosult bennem,...

Miért nem tudatosult bennem, hogy nem sokára szülni fogok?

Figyelt kérdés

Nagyon fura érzéseim vannak, és nem tudok saját magamon kiigazodni, illetve nem tudom, hogy mit kéne tennem.


A harmadik babát várom, előtte volt két vetélésem is, tehát nagyon vártuk, hogy megfoganjon, és gyarapodjon a család.

Az első hetekre ugye az nyomta rá a bélyegét, hogy aggódtam, hogy minden rendben legyen. Aztán jött minden más egyéb probléma: a párom elvesztette a munkahelyét, és nem könnyen talált olyat, ami megfelelt. Mellette persze hol fusizott, hol volt épp valami ideiglenesen, tehát éhen nem haltunk, de azért eleget aggódtam.

Fizikailag sem érzem magam a toppon, az állandó gyomorégés, hányás, gyomorfájás nem könnyíti meg a mindennapokat.


Ezek együtt tehetnek arról, hogy gyakorlatilag nem igazán volt időszaka a terhességemnek, amikor igazán felhőtlenül tudtam volna élvezni, hogy kismama vagyok.


Most már a 37. hetedik hétben járok, akkora vagyok, mint egy elefánt, a kicsi jó nagyokat rúg, és mintha még mindig nem tudatosult volna bennem, hogy újra anya leszek.

Az első kettőre nagy izgalommal készültem. Olvastam a szülésről, átrendeztük a lakást, kitört rajtam a fészekrakási láz, és amúgy is élveztem, hogy kismama vagyok.

Most ez így elmaradt. Tudom, hogy akár már holnap is jöhet. De valahogy mégsem tudatosult bennem az egész. Ott a babaszoba, de még nem jött rám az inger, hogy kidekoráljam, vagy valami. Minden kész van a fogadására, már pelenkát és fürdetőt is vettünk, tehát tényleg minden. De valahogy még mindig csak úgy sodródok, mintha ez nem is velem történne.


Hozzájön az is, hogy eddig úgy volt, hogy császár lesz, de legutóbb a doki azt mondta, hogy nem biztos. Tehát még csak azt se tudom, lelkileg mire készüljek. (Első szülés természetes volt, második császár, tehát tudom, milyen.) Valahogy annyi van bennem, hogy egyiket se akarom, inkább csak szeretnék úgy ülni, hogy nincs senki lába a bordámban.


Kezdem azt hinni, hogy depressziós vagyok, vagy valami hasonló miatt próbálom eltávolítani magamtól az egészet, mintha meg se történt volna.

Nem is a szülés miatt aggódok, hanem hogy ha most ilyen lelkiállapotban vagyok, akkor hogy fogok helytállni a babával.

Valahogy úgy érzem, hogy ez velem nagyon nincs rendben, hogy ennyire közömbös vagyok, pedig a két nagytesónál sokkal izgatottabb voltam.



2017. febr. 3. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Szerintem valami van a hatterben , ai aggaszt (megsem akarod a babat, Faradt vagy, a ferjeddel van gond, penz akarmi..) valamI elvonja a figyelmed
2017. febr. 3. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
50%
Lehet nem mered még beleélni magad a 2 vetélés után.
2017. febr. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Nyilvan aki 3-4 gyereket szul egymas utan a tobbedik mar nemileg "rutin" lesz, ebben nincs semmi furcsa. Szeretni attol ugyanugy fogod de mar nem izgi egy babaszoba berendezese. Latom a sokgyerekes ismerosokon. Agyilag kimerultebbek, faradtabbak illetve a sorozatos terhes vagyok-szoptatok- terhes vagyok-szoptatok hormonloketek miatt mashogy allnak hozza, ennyi.
2017. febr. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
A nagyok már tényleg nagyok, 12 és 7 évesek, tehát nem egymás után jöttek a babák sorban. A két vetélésem egy éven belül volt, utána gyorsan sikerült teherbe esni, és kaptam hormonpótlást. Egyelőre úgy tűnik, minden a legnagyobb rendben.
2017. febr. 3. 14:10
 5/12 anonim ***** válasza:

Igaza vanbaz előttem írónak..nálunk nemreg szuletett a harmadik,ot éven belül. (szoval en tenyleg vagy szoptattam vagy terhes voltam az elmúlt par évben)

Most semmi babaszoba berendezés vagy ilyen "nagy készülődés" nem volt..elovettuk a kisagyat,meg a ruhakat,es akkor johetett..

Viszont mióta megszuletett,rajottem,h az,h rutin egy kisbaba ellatasa egy sokkal jobb dolgot vont maga utan,sokkal jobban meg tudom/tudjuk vele elni a fejlodeset..nem azon agyalok,h jol van e rajta a ruha,mi az a potty az arcán,stb.. Csak ot látom,ahogy naprol napra ügyesebb,es ez tokjo:)

(ja es en is ugy voltam a terhesseggel,mint te,"csak legyen mar vége",szules sem izgatott ugy,h mi lesz,pedig a masodiknal foggal-korommel kuzdottem a term. Szulesert,en is csaszar utan voltam,most meg mindegy volt..)

2017. febr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

Nem is értem, h az utolsó honnan vette le, h sorba szülöd őket! (nem mintha azzal amúgy baj lenne, csak nekem ez a stílus bicskanyitogató)

Én úgy gondolom, h még nem vagy depressziós, de rövid uton az leszel főleg a szülés utáni időszakban nagyon nagy rá az esély! Én lehet, h felkeresnék egy szakembert még most, utána csak rosszabb lesz!

2017. febr. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Mar bocs de tenyt irtam le. O irta hogy 2 gyereke mar van. Szeretni fogja ugyanugy de a babaszoba rendezes mar nem olyan izgi mint eloszor. Semmi baj a stilussal ahogy irtam.
2017. febr. 3. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Es ne bunkozz le masokat ha volt gyerekszobad legyszives.
2017. febr. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem sincs semmi sértő abban amit írtál,valoban puszta tények,en vtam a 3 gyerekes,"akiről írtál"..
2017. febr. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Egy barátnőm volt így. 3. terhessége nem volt tervezett, sok problémája volt a terhesség alatt is és egyáltalán nem tudott felkészülni lélekben az anyaságra, hatalmas bűntudata volt emiatt és félt, hogy nem fogja tudni úgy szeretni a babáját, ahogy a nagyobb gyermekeit szereti.

Aztán megszületett a baba és minden bizonytalansága megszűnt, a kicsi az ujja köré csavarta hamar. Utólag azt mondta, el sem tudta korábban képzelni, hogy így lehet szeretni egy babát... mintha a terhesség alatt NEM érzett érzések is egyszerre kitörtek volna belőle és sokkal intenzívebb szeretet élt át, mint valaha.

Úgyhogy a szülés után abszolút lehet még változás nálad is. Az, hogy nem vagy felkészülve, nem fogja megakadályozni, hogy a baba megszülessen, szóval ő így is, úgy is jönni fog. :)

De azért persze ha a szülés után is negatív érzéseid lesznek, akkor mindenképpen fordulj szakemberhez!

2017. febr. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!