Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szegényebb nők hogy oldják...

A szegényebb nők hogy oldják meg a szülést? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Én még nem tervezek gyereket, de olvastam erről egy cikket és ismerősi körben is látom, hogy egy szülés alsó hangon fél millió forintnál kezdődik, állami kórházban és csak az alapfelszerelésekkel. Akiknél váratlanul jött a baba és minimálbéren tengődnek, azok hogy oldják meg?
2017. febr. 4. 12:20
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
96%
Ha van rendes, bejelentett állásod, akkor fizeted a TB-t, tehát jogosult vagy ingyenes orvosi ellátásra állami kórházban és rendelőintézetben. A terhesgondozás és a szülés is ingyen van. Azok fizetnek, akik magánrendelésre is járnak és felkérik az orvost, hogy ő vezesse le a szülést. Ha te nem mész magánba, hanem az állami terhesgondozásra, akkor az ügyeletes orvosnál szülsz, neki nem kell fizetni, ahogy pl. egyéb műtétekért sem fizetsz.
2017. febr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
29%
Úgy oldják meg, hogy nem igaz, amit olvastál. Én sokat járok magándokihoz, de éppen a nögyógyászom tb-s, tehát ingyen van a terhesgondozás, nem is értem milyen pluszt kapnék magánrendelésen, megadott időpontokban kell menni, mindig idöpontra, nem kell várni, kedvesek, emiatt felesleges lenne fizetni. Mivel program császárom lesz a nőgyógyász azt javasolta, hogy nem kell feltétlen szülészt választanom, beutal az ügyeletes kórházba és bármelyik nödoki megcsinálja a császárt, így ezért sem kell külön fizetni.
2017. febr. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
72%
Állami támogatás útján fizetett orvossal.
2017. febr. 4. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
81%

Max. magánkórházban annyi. De a magánrendelés és a fogadott doki (szlával ep-re) nem kerül annyiba és az se kötelező. Nekünk kb. a fele lehetett. Komplikált terhességem és szülésem volt, megérte a ráfordított pénzt. (Felvételkor az ügyeletes úgy vizsgált meg, hogy a plafonig ugrottam és über bunkón beszélt, örülök hogy nem nála kellett szülnöm).


Egyébként a gyerekvállalásban NEM a szülés "ára" a legnagyobb költség és amúgy is opcionális, DE a későbbiek nem. Aki minimálbéren tengődik másra se lesz pénze és ez nagyobb baj.

2017. febr. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 Betu ***** válasza:
81%
Ha nincs fogadott orvos, szülésznő akkor semmibe nem kerül a szülés. Nekem sem volt egyiksem és mégis megszültem, kedvesek voltak velem. Te azt hiszed hogy csak a gazdagok szülhetnek. Megsúgom neked mi sem vagyunk gazdagok, igaz hogy nem minimálbérből élünk de nem vagyunk gazdagok. A kisfiam mégis boldog és megkap mindent ahhoz hogy az is legyen. Abban az esetben viszont megértem a fogadott orvost ha nem problémamentes a terhesség vagy esetleg nem jön össze a baba. Viszont ha így lenne akkor én is fogadnék orvost még úgyis hogy nem vagyok gazdag.
2017. febr. 4. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
54%

A terhesgondozás és a szülés akkor is ingyenes, ha valakinek rendezetlen a jogviszonya. Közegészségügyi érdek, hogy egészséges gyereke szülessen a hajléktalan nőnek is, hiszen hosszabb távon többe kerülne az államnak a beteg gyerek gondozása és kezelgetése, mint két UH meg egy vérvétel. A magán persze ad némi biztonságérzetet, de a valóság az, hogy ugyanazok az orvosok vezetik ingyé' a szülést, akiket más busásan megfizet... A terhesvitaminok többsége kábítás, vegyes táplálkozású egészséges kismama esetén a folsavon kívül semmit nem kéne pótolni (persze nem árt, de nem csökkenti mondjuk a fejlődési rendellenességek számát).


A dolgok többségét használtan is be lehet szerezni. A mi családunkban van egy fészekalja gyerek, ha úgy alakulna, szinte semmit sem kéne nekünk venni, mindent megkapnánk a kiságytól kezdve a babakocsiig. De mondom, millió facebook csoport és online piactér van, ahol pofátlanul olcsón be lehet vásárolni. Végső esetben pedig vannak alapítványok és szeretetszolgálatok, ahonnan a ruháktól kezdve játékokig szintén sok mindent meg lehet szerezni ingyen vagy jelképes áron. Nyilván nem adidas kiscipőt vagy a legújabb készségfejlesztő játékokat, de magára nem nagyon marad senki a gyerekkel, ha segítséget kér.

2017. febr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
68%
Csakis a kombinált tesztért és a 4D ultrahangért fizettünk eddig,és ugye egyik sem kötelező. A terhesgondozás és szülés teljesen ingyenes,ha megfelel az ügyeletes doki. Persze ha így nézzük,ki kell váltani a magnéziumot,vasat,szedek Femibiont is. A kórházi csomag is belekerül pár ezresbe. 3 hálóinget,betétet,papucsot,melltartóbetétet vettem. Ez csak az anyuka kiadásai. Akinek ezek gondot okoznak annak talán tényleg át kellene gondolnia a gyerekvállalást. 31hkm
2017. febr. 4. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
76%
#6-os vagyok, és annyit hozzátennék, amit #4-es is mondott: nem a tárgyi feltételek kerülnek sokba, hanem a befektetés, ami az életben való elindításhoz szükséges. Tehát nem baldachinos kiságyra meg félévesre való farmergatyára megy el sok pénz, hanem magas színvonalú oktatásra és előtakarékosságra, hogy fiatalként ne a nulláról induljon. Igaz ez egyéni igény kérdése, én nem szívesen csatlakoznék a 18 évesen gyereket utcára csapó szülők népes táborához.
2017. febr. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim válasza:
22%
Úgy, hogy NEM KÖTELEZŐ fizetni semmiért se!!! EGy forintot se!!
2017. febr. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
44%
Fizetni semmiért sem kötelező csak sok kórházban pl. Felénk kötelezően ajánlott különben reggeltől estig a rendelőben ülsz.
2017. febr. 4. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!