Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kiírt szerint már 40 hetes...

A kiírt szerint már 40 hetes vagyok de a baba méretei szerint egy hónappal kisebb. pontosan nemtudom mikor jött meg de max egy hetet tévedhettem. Mi van ha beindítják a szülést?

Figyelt kérdés
Félek! Nem akarom hogy beindítsäk.Szeretném ha minden természetesen menne. Dokim nincs fogadva.
2017. jan. 27. 21:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ne aggódj! A 40.héten még nem indítják be a szülést, hacsak nem vmi olyan történik ami miatt ez elkerülhetetlen! 42hét után indítanak!

Egyébként jó egészséget és sikeres szülést!

Én is teljesen természetesen és fájdalomcsillapítók nélkül szültem 3gyermeket és nem bántam meg!!! ;-)

2017. jan. 27. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Koszonom. A doki egy hetet meg biztosan var. Nekem is egy szep termeszetes szules az almom mint amilyen az elso volt.
2017. jan. 27. 21:44
 3/6 anonim ***** válasza:
57%

Az a lenyeg, hogy a 12. het kornyeken mert adatok szerint volt-e akkor mar elteres az embrio/magzat kora es a mensi szerinti kor kozott.

Az ad neked realis informaciot arrol, hogy valojaban mennyi idos is a terhesseged.

A 14-16. hetig egyforman nonek a babak, azutan viszont a merete sok mindentol fugg (oroklott dolgok, mehlepeny hogy funkcional, stb).

Hiszen szuletnek 3 kg alatt is babak, meg 4 kg felett is, rovidebb es hosszabb ujszulottek, kisebb es nagyobb fejjel, stb.

Tehat ha ezt az egy honapot ugy erted, hogy a jelenlegi meres szerint van ekkora kulobseg, akkor erre nem kell alapozni.

Ha mar 12 hetesen is 7-8 hetes meretu volt az embrio, akkor valoban fiatalabb a terhesseg, felesleges az inditas.


De vannak olyna esetek, amikor egyszeruen szukseges. Pl ha azt latja az orvos, hogy a mehlepeny annyira eloregedett, hogy nem latja mar el a magzatot, azert van a lemaradas, nem hizik, esetleg meg fogy is, akkor jogos, konkretan eletmento a szules beinditasa, mert a mehen beluli retardacionak nagyon komoly kovetkezmenyei vannak a magzatra nezve.


Nem azert irom, mert nalad ez a helyzet, hanem epp azert, mert hatterinfot nem irtal.

Szerintem is eg es fold a kulonbseg a spontan indulo es az inditott szules kozott, volt mar mindketto. A spontan indulo szebb. De ha az orvos szerint a babanak jobb kint, mint bent valamilyen konkret problema miatt, akkor ismet belemennek az inditasba. Szoval ez nagyreszt attol fugg, hogy melyik szolgalja a gyerek erdeket. Az, hogy en mit szeretnek ehhez kepest masodlagos.

2017. jan. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Sajna a 12 hetes papiron nincsenek adatok csak egy FFT es legkozelebb a 18 hetesen van de ott 18-nak is felelk meg ahogy utana neztem.
2017. jan. 27. 23:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Hogy hogy nincs rajta adat? Akkor van egy jó nagy Uh ahol mindent megnéznek. Tutira lennie kell rajta mereteknek. Akkor valami hibádzik nálatok. Fejkorfogat, has, comb hossz, crl, ezek nekem mind rajta vannak.
2017. jan. 28. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben bízd az orvosra magad.

Nekem 3 gyerekem van, abból kettő 2500 g körül született, egészségesen, időre.

Most ismét várandós vagyok, 34 hetesen már 2520 g a fiam.

És mind a két méret normális!

Ha 18 hetesen a mérete átlagos volt, akkor ő ekkora, és kész. Az nem lenne jobb neki, ha még bent maradna a 42 hét után is, attól nem lesz fejlettebb, egészségesebb.

2017. jan. 28. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!