Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Természetes szülésnél a...

Természetes szülésnél a szülés mely szakaszában adják az epidurált?

Figyelt kérdés
Ha előre jelzem, hogy szeretnék fájdalomcsillapítást kérni, az hogyan zajlik? Meddig hagynak szenvedni? Van olyan, hogy nem tudja valaki kinyomni a babát, mert nem érzi a fájásokat?
2017. febr. 6. 08:43
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Azt nem tudom mikor lehet kérni, de hogy attól ne tudd kitolni a babát, olyan kb nincs. Akkor orvosi utasításra kell nyomni és kész. Én semmilyen fájdalomcsillapítást nem kértem és nem kaptam, jól esett sétálni, a férjemre támaszkodva ringatózni, nem akartam ágyhoz kötve vajúdni. A tolófájások így is alig érezhetőek voltak, csak bizsergetett, és segített a doki, hogy mikor kezdjek préselni.
2017. febr. 6. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%

En kaptam epiduralt mert kertem es a dokim is jonak tartja. Hidd el, erezni fogod mikor jon a tolo, mert az nalam pl. nem fajdalom hanem inkabb inger volt. Epidural utan mar sokkal kevesbe fajtak a fajasok (bocsi a hulye megfogalmazasert) de amikor a tolok jottek az teljesen mas volt. Egyebkent doki is szol hogy na most nyomj :) De erezni is fogod! Megint bocsi a fogalmzasert de olyan mintha "nagy dolgod" lenne, nem faj hanem inger jon hogy nyomj, nalam legalabbis igy volt.

Ja, megvan hogy hany ujjnyitol adhatjak (asszem 4-5) de nekem hamarabb beadtak mert nem birom a fajdalmat es a dokim is rohogott hogy oke meggyoztem, megkaphatom picit hamarabb :)

2017. febr. 6. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem sem volt semmi fájdalomcsillapítás.Amugy a tolofájások tényleg olyanok mintha mindjárt be vécéznél. :)))
2017. febr. 7. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem a vajúdás elején már beadták az edát. Aszzem 2 újjnyira nyitva kell lenned hozzá. Nekem sajna féloldalasan hatott, meg a végére a bal lábam totál elzsibbadt ( ott kicsit megijedtem). Egyébként 8 órát vajúdtam, totál kibírható volt így ( féloldalasan is! ) viszont nekem a kitolás fájt eléggé, pedig mindenhol azt olvastam az már csak wc zési inger...aha persze. Az is volt de mellette görcsölt nagyon a szeméremdombomnál. Nekem a doki azt mondta amikor érzem a fájást akkor nyomjam. Szóval amikor jött a görcs nyomtam, kb fèl óra volt még annyi se és kibújt a babàm. Biztos ki tudod nyomni a babát mert a végére már nem adnak fájdalomcsillapítást pont ezért. Én előre megbeszéltem a dokival h kérek érzéstelenítést, így alig hagytak szenvedni. Így visszagondolva csak a végén volt rossz a kitolás, èn nagyon ajánlom az edát. Semmi rossz élményem nem maradt a szüléssel kapcsolatban, nekem megérte!
2017. febr. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Elofordulhat h olyan gyorsan zajlik a szules h ido sincs beadni, meg ertelme se mar. En nagyon gyorsan szultem, mire beertunk a korhazba mar pattanhattam is fel az agyra nyomni kb:D igy eselyem sem volt edara,pedig jol jott volna mert *urvara fajt:D de szerencsere gyorsan letudtuk.
2017. febr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!