Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy mer valaki olyat mondani,...

Hogy mer valaki olyat mondani, hogy a császár nem szülés, és az nem is anya aki nem természetes úton szül?

Figyelt kérdés

Először is a császármetszés egy szülési forma, nem is értem hogy mondatja valaki azt, hogy "az nem szülés, hanem műtét". Igen, hasi nagyműtét, de nem a vakbeledet szedik ki, hanem a kisbabád születik meg. Azaz szülés...


Másrészt: alapbetegségem miatt sajnos esélyes, hogy vagy a baba, vagy mindketten belehalhatunk a természetes szülésbe, így szerintem inkább vagyok jó anya azért, hogy ez nem kockáztatom meg, minthogy "nem is igazi anya". Arról nem beszélve hogy harántfekvéses 12 heti uh óta, ami szintén komplikációt/halált okozhat (jó, még van 4 hetünk befordulni, de egyenlőre úgy néz ki jól érzi magát így).



Szóval: hogy mer valaki leszólni azért mert nem természetes úton szülök? De nem csak engem, hanem bárkit? Ugyanúgy kihordjuk a babát, gondoskodunk róla, szoptatjuk, és a császárral is a baba (és a saját) egészségünket vesszük figyelembe. Attól miért lennénk kevésbé anyák, hogy a baba nem magától születik meg, hanem egy orvos veszi ki?


2016. nov. 30. 14:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Ki mondta neked ezt? Vagy ezt csak itt olvastad?


Annak ellenére, hogy itt ez örök téma, én még élőben senkitől soha nem hallottam ilyesmit. Arra meg ne adj amit itt irkálnak könyörgöm.

2016. nov. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem soha nem mondott senki ilyet. Császárral szültem, senkinek semmi köze hozzá, de soha nem is hozta szóba senki.


Ne aggaszd magad nemlétező dolgokon, teljesen felesleges.

2016. nov. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
hát, ezt sok esetben nem s az anya dönti el, hogy fog szülni. orvos fog ebben dönteni, a császár is szülés. barátnőm, egész nap végig szenvedett végig vajúdott. majd mikor jött ki a baba beszorult, így császár lett. hát ő is ugyanúgy végig szenvedett, és még szülés után is volt egy vágás a hasán, ami miatt még felülni az ágyba is alig bírt!
2016. nov. 30. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nekem a sógornőm mondta azt, hogy ő tuti nem fog császárral szülni, ez természetellenes, egy igazi anyának meg tudnia szülni a gyerekét, és hogy ezen a fájdalmon át kell esni ahhoz hogy tudjuk mi is anyának lenni. És persze hozzátette, hogy ő nem olyan gyenge mint én, hogyha egy kis esélyem is van arra hogy ne kelljen vajúdnom, akkor máris kibújok a felelősség alól.
2016. nov. 30. 15:07
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt egy ilyen ismerősöm...miután szultem(csaszarral,jo hosszú vajúdás utan)o akkor lett terhes...kb az elso mondata az volt,hogy o " meg akar szenvedni a gyerekeert"..a sors fintora,h o is csaszarral szult..mondanom sem kell azota nem hangoztatja a nezeteit...en azota ketszer szultem siman,nyugtasd meg rola a sogornodet,h ha szenvedni akar,nyugodtan kerjen császárt...hajnalban volt mket spontan szulesem,delutan a ferjem szolt ram viccesen,hogy csinaljak mar ugy,mint aki most szult,mert olyan konnyen mozogtam es jol ereztem magam,h ez nem nagyon latszott..csaszar utan nem epp igy vtam...konnyu szulest,mielobbi gyogyulast es jo babazast:)
2016. nov. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%
Ez hülyeség, ne is foglalkozz ilyen kijelentésekkel! Mindkettőnek ugyanaz az eredménye, és a cél,hogy baba, mama egészséges legyen. Egyébként tényleg vannak, akik kényelemből szülnek császárral, de az megint egy másik sztori (pl. barátnőm fizetett, hogy császárral szülhessen, és el volt képedve rajta, hogy én vajúdtam, és gátmetszésem is volt. Neki pedig milyen jó,hogy ezt választotta...na ezzel nem értek egyet)
2016. nov. 30. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Hülyékkel ne törődj, ő ezzel igazolja egyéb hiányosságait anyaság terén.

Aki meg itt írogat ilyeneket arctalanul, névtelenül, azzal sem érdemes foglalkozni.

2016. nov. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Semmivel nem vagy kevesebb a császár miatt. Aki ezt mondja, az a saját kisebbségi komplexusát akarja rád erőltetni.
2016. nov. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Nekem volt részem mindkettőben, és bizony a császár jobban megviselt. Mivel a gyerek megSZÜLETIK, így szülés mind a kettő. Lecarom, ki mit mond.
2016. nov. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Császárral szültem énis.a kitolásnál kellett császár romlott a baba szivhangja.Hallottam már énis olyan Ősanyát aki állitotta,hogy ez nem szülés,nem igazi anya aki császárral szül...Szerintem ez nem igaz.Nem attól jó anya egy nő.Ne foglalkozz Vele az egészség elöbbre való a sok buta embernél.
2016. nov. 30. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!