Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 4 és fél év korkülönbség...

4 és fél év korkülönbség testvérek között? Tapasztalatokat, véleményeket szeretnék kérni!

Figyelt kérdés
2017. febr. 7. 14:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk napra pontosan 4 év,eddig minden jó,4hos a pici.
2017. febr. 7. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nálunk szinte napra pontosan 4,5 év van, a nagy most lesz 9 éves. Ellentétes neműek, mégsem volt sosem ebből baj, még játszani is sokat szoktam együtt. Persze nem mondom, hogy mindig béke van köztük, de ez főként az eltérő jellemüknek köszönhető.


Nekünk egyszerű volt a kisbabás korszak is, már elég nagy volt ahhoz a fiam, hogy megértse, a kicsinek most anyára van szüksége. Mindig szeretettel fordultak egymáshoz.


Azóta bevállaltunk még egyet, a középső és a kicsi között 4 év van, remélem, itt se lesz gond. Jelenleg a két nagy imádja a kicsit, aki most lesz 4 hónapos.

2017. febr. 7. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
Köztem és hugom közt 16 év korkülönbség van, szerintem ez csak jó. Nyilván lesz egy kis féltékenység a nagy felől, de a kicsi sokat fog tőle tanulni, a nagyobbiknak pedig felelősségérzete lesz, amitől fontosnak érzi majd magát. Szerintem
2017. febr. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Köztünk pont ennyi van a tesómmal, a lehető legrosszabb. Ha erre még a szülők is rátesznek egy lapáttal (mondván, hogy az okos nagynak kell engedni), soha nem lesz jó a viszony.

Ha még nincs útban a második, én azt javaslom, várjatok még kb. 2 évet, mindenkinek jobb lesz, hidd el.

2017. febr. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
4 és fél év van az első meg a harmadik gyerekem között. Mindkettő folyton veszekszik a középső tesójukkal. Egymással teljesen jól kijönnek. :D 3,5 - 5 - 8 évesek
2017. febr. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
Ez neveléstől függ. Sz@r szülő gyerekei között lehet akármennyi év különbség, akkoris marni fogják egymást.
2017. febr. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1 nap híján 5 év a korkülönbség a gyerkőceim között. 6 és 1 évesek lesznek jövő hónapban, és imádják egymást.

Azt nem mondom, hogy minden perc így telt, mert voltak nehéz időszakok is, amikor rettenetesen féltékeny volt a nagy. Volt, hogy kisbaba akart lenni, nem volt hajlandó aludni, hisztizett mindenért csak hogy kivívja magának a figyelmet. De ez teljesen normális, hisz 5 évig ő volt a középpont (első unoka ráadásul). Most, hogy a fiam is nagyobb már, jól elvannak együtt. Imádnak pl. együtt mászni körben a lakásban, és a nagy építette bunker tök jó búvóhely. :) Sőt, ma a nagytesó etette uzsikor a kicsit. :)

2017. febr. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!