Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Jön a kistesó, és 4 év lesz a...

Jön a kistesó, és 4 év lesz a korkülönbség. Van esély a testvérféltékenységre? Tapasztalatokat, ötleteket várok, hogy lehetne jól kezelni ezt a szitut.

Figyelt kérdés
Nagyon köszönöm!
2011. okt. 19. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a 4 év elég gázos volt. Eleinte azt hittem, a nagy azért nem enged senkit a kicsi közelébe, mert annyira szereti, félti. Hát nem! Nem akarta, hogy foglalkozzanak vele.

Mivel tudod kivédeni? Vannak trükkök, ajándék a babától, sok beszélgetés, foglalkozás, csak a naggyal töltött idő. De teljesen megúszni szerintem nem lehet.

2011. okt. 19. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
61%

Az én gyerekeim között igen nagy korkülönbség van.(10 év,az élet így hozta) Azt gondoltam,hogy nem lesz semmi baj. Hát van. Nem a nagy,hanem a kicsi féltékeny. Sokszor nagyon nehéz. Ahogy a nagy a közelemben van a kicsi visít és "veri" a nagyot. Igyekszem sok időt tölteni mindkettővel,együtt és külön külön is. Ha nem vagyok velük egy helyiségben nagyon jól elvannak. A nagy imádja a kicsit és ez kölcsönös,csak ne legyek a látóhatáron.

:)

2011. okt. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Nálunk 5 gyerek van, 3 nagy után született két kicsi, és a 2 éves kicsi ugyanúgy féltékenykedik, ha a nagyok szerinte túl közel jönnek hozzám. Érdekes, hogy a 4 hónapos öccsére nem féltékeny, ahogyan a nagyoknál is csak a 4 év volt problémás, az 1 év korkülönbségnél nem volt féltékenykedés.
2011. okt. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%
Szeinte sokkal jobb, mint az 1-2 év, féltékenység persze, hogy lesz, de egy 4 évesnek azárt márt el lehet magyrázni a dolgokta, ellenben egy 1 -2 évessel.
2011. okt. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, várok még ötletet, érdekelnek a tapasztalatok.A nagyesó most kezdte az ovit, elvileg mire jön a kicsi napközben oviba lesz.Annyira szeretjük a nagyot, még ezen is izgulok, hogy mit kezdek én majd kettővel.Nem szeretném, h sérüljön a fiunk.Amúgy nagyon kedves más babákkal.De tény, hogy eddig egykeként foglalkozunk vele.
2011. okt. 19. 12:14
 6/7 anonim ***** válasza:
61%

Hiába tudod elmagyarázni a 4 évesnek a dolgokat, ha nem érdekli.

Nálunk a családban 4 éves volt a rokon kislány, mikor az öcsi megszületett, hát...hiába magyarázta anyu, hogy pelenkázni kell, szoptatni kell, utána játszunk, egy 4 éves legtöbbször nem utána, hanem most szeretne játszani.

Sokszor volt, hogy a nagy simogatta, aztán izomból rácsapott a fejére, az utcán kérte az anyját, hogy dobják ki a kukába stb. Igaz ott a család nagyon rosszul kezelte az egészet. (már mikor terhes volt anyuka, folyton rászóltak a kislányra, hogy ne nyaggassa már az anyját, mert terhes, jön a tesó...)

2011. okt. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
60%

Hiába nagy, okos és értelmes, de 4 éven keresztül egyke volt. Szerintem épp ezért nehezebben is éli meg a változást, mint egy két éves.

Amivel oldhatod/megelőzheted a helyzetet a szakkönyvek szerint (mi is még csak készülünk rá):

- mikor "még csak" várod a kicsit, s fáradt vagy, nyilall a hátad, ne azt mondd, hogy azért nem veszlek fel, mert várom a tesót, hanem hogy fáradt vagyok. Ne utalj ilyenkor a kicsire. Ne csinálj belőle előre bűnbakot.

- keresgéljetek együtt babaruhákat, mesélj róla, ő milyen volt kicsikén

- vond be a kicsi ellátásába, pelenkázásba, fürdetésbe stb.

- tölts időt csak a naggyal is, illetve apa is szervezzen programokat csak kettőjüknek

- ha valamin változtatni kell (pl. altatási szokások), még azelőtt vezessétek be, mielőtt a kicsit megérkezik, vagy ha még lehet, mielőtt megosztjátok vele az örömhírt

- ha összevesznek valamin, ne légy döntőbíró

- ne azzal intézd el a vitákat, hogy "ő még kicsi, hagyd rá, add vissza neki stb."

2011. okt. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!