Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes ezért szülésznőt...

Érdemes ezért szülésznőt fogadni vagy sem?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

3 éve szültem természetes úton, mindenféle fájdalomcsillapítás nélkül egy 3700grammos babát.

Volt fogadott orvosom, mégis repedtem és vágtak is. Sokkal rosszabb volt mint maga a szülés. Pedig nem vagyok egy rinyálós fajta. Hetekig szenvedtem a varratokkal, sebbel. Nagyon megkeserítette az első 6 hetemet.(láz, gyulladás stb)

Most újra babát várok és azt olvastam, hogyha fogadok szülésznőt akkot ő alkalmazhat gátvédelmet.

Nos az lenne a kérdésem, hogy ezt minden szülésznő tudja? Vagy csak szerencse kérdése az egész?

Mit tudok tenni annak érdekében , hogy a másodikat gátrepedés/metszés nélkül világra tudjam hozni?

Aki volt hasonló helyzetben kérem adjon tanácsot.

A kislányom 3.5 éves lesz mikor megszületik a kicsi és biztos vagyok benne, hogy így már nehezebben fogok boldogulni ha újra lesz gátsebem.

Köszönöm a válaszokat.


2017. febr. 18. 12:32
 1/6 anonim ***** válasza:

Vannak kórházak, ahol a mai napig protokoll a gátmetszés, más helyen a gátvédelemre mennek rá.

Utóbbinál az orvos és a szülésznő is mindent megtesz annak érdekében, hogy ne kelljen vágni.

Ilyen pl. az István kórház. Akkor is gátvédelmet alkalmaznak, ha ügyeletesnél szülsz, mert náluk ez a szabály. A technikáját meg mindannyian megtanulják, akik ilyen intézményben dolgoznak.

Szóval kórházat érdemes választanid.

2017. febr. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Sajnos itt Miskolcon nem sok lehetőségem van válogatni...még ígyis a viszonylag jobb kórházban fogok szülni.

Mostanában szoktam látni Hadas Kriszta műsorait és onnan jött az ötlet és amiatt kezdtem utána olvasni ennek a lehetőségnek.

Ha egy pici esélyem is van szeretném megprobálni.

Bár lehet az előző miatt már most sokkal jobban fogok repedni.

2017. febr. 18. 12:59
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem törvényszerű persze, de több anyukától is hallottam, hogy az első babánál, vágták, de még repedt is, és a második-harmadiknál már nem kellett vágni, simán kibújt. Persze ehhez szerencse is kell azért.


Budapesten élek, volt fogadott dokim, szülésznőm, aki a gátvédelem híve. Viszont sajnos a kislányom egyik pillanatról a másikra akart kibújni, több óra vajúdás után, és muszáj volt vágni, kívül-belül. Hál isten a harmadik napon mikor jöhettünk haza kiszedték a varratokat, és mintha nem is szültem volna.


Érdemes utánakérdezned a szülésznők között Miskolcon, biztosan van aki inkább a gátvédelem mellett van. De azt ne felejtsd el, hogy hiába fizetsz, van mikor muszáj beavatkozni.

2017. febr. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze tudom, hogy nem lehet bízni ebben 100%-ban .Mert sok dologtól is függ. Viszont esélyt szeretnék adni ennek a lehetőségnek is. Aztán majd kiderül. Köszönöm a választ.
2017. febr. 18. 14:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem volt fogadott szülésznőm, aki a gátvédemet preferálta, de mindkétszer kellett gatat metszeni, és szólt is, hogy kénytelenek, hogy ne repedjek.

Nagyon gyors volt a kitolási szakasz mindkét gyerekemnél, pár nyomás, szóval nem lepődtem meg.

A gátmetszés után aloe first-tel naponta többszór lefújtam a területet, és csakis Tena betétet használtam, ami nem irritálta a területet.

Késöbb anionos betétet használtam. problémamentes és gyors volt a gátsebem gyógyulása. Semmiféle utóhatása nincs.

2017. febr. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Igazából jogod van ahhoz hogy a gátmetszést elutasítsd (meg minden egyéb beavatkozást is, a burokrepesztést, oxit, mindent), csak rögtön amint belépsz a szülőszobába, meg kell mondani a dokinak és a szülésznőnek is. Tehát nincs olyan hogy ez a rutin és kész, anyuka, vágunk, pofa be.

De érdemes az adott kórházban szült anyukáktól érdeklődni, melyik szülésznőnek van rutinja a gátvédelmes szülés-segítésben - mert nyilván könnyebb úgy, ha van aki segít.


Jót tesz a 35-36. héttől gátmasszázst végezni (dm.ben van direkt gátmasszázsolaj, de lehet keverni házilag is, búzacsíra olaj meg pontosan nem emlékszem még mi, talán még két összetevő), az lazítja a szöveteket, biztosan hatásos.


A fogadott dokik azért szeretnek vágni, mert akkor könnyebben nyílik a kismama pénztárcája, kvázi "Megdolgozott a pénzéért" a doktor úr...

2017. febr. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!