Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes még szülésznőt felfoga...

Érdemes még szülésznőt felfogadni 37 hetes terhesen?

Figyelt kérdés

Tatabányán fogok szülni, de egy szülésznőt sem ismerek.(sőt, a fogadott orvosom kívül senkit sem)Ennyi idővel a szülés előtt érdemes még felfogadni valakit?

Vagy bízzak a szerencsémben?


2015. aug. 17. 23:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, érdemes. Én bíztam a szerencsémben, és nem volt... le se tojt az ügyeletes, 9 óra alatt kétszer láttam 2 percre. Ha teheted, gondold meg! A "még"-et nem értem, most jön a lényeg, amiért fontos lenne, eddig lett volna felesleges. Nem a ctg-k miatt fontos a szülésznő, hanem hogy valaki végig ott legyen veled és ne adogassa másnak a kilincset, ha lejárt a munkaideje. A dokid nem lesz ott. Főleg nem fogja a kezed, nyomja a hátad, vagy javasol pózokat. Odaáll, ha kitolási szakba kerülsz és ennyi. Addig néha megvizsgál esetleg. De a támogatás 99%-át a szülésznőtől kapod (vagy nem kapod).
2015. aug. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem fogadott szülésznőm és orvosom volt, de a kitolási szakaszig annyira nem volt szükségem rájuk. A férjem bent volt, lelki meg testi támasznak pont megfelelt (pechjére nekem úgy volt kényelmes, hogy szó szerint a nyakában lógtam fájások alatt).


A szülésznő és az orvos a közelben, de nem bent voltak. Amikor már nagyon sűrűsödtek a dolgok, akkor kikurjantottunk, hogy kellene segítség - ekkor mindketten bejöttek és végig bent maradtak.

Nekem nyomogatni meg masszírozni nem kellett semmimet. Arra, hogy térdelésből segítsen felállni, a férjem is alkalmas volt, mert erő kellett hozzá, nem szakértelem.


A kitolási szakaszig (vajúdás végén) az orvos és a szülésznő se csinált többet, minthogy segítettek felállni, letérdelni, leguggolni (kvázi kapaszkodtam beléjük). Légzésre néha kaptam utasítást.


A kitolási résznél esetemben komplikáció merült fel, akkor mind a férjem, mind a szülésznő félre lett tolva, cserébe lett három szakorvosom. A szülésznő akkor néha odaugrott lepedőt cserélni, ha már sok dzsuva folyt ki.


Szóval ez függ az orvostól is, mert az én orvosom mindenképpen levezette volna a szülést, komplikációmentesen is. Így pedig végképp szükség volt rá, mert menteni kellett a végén.

A szülésznő inkább utána volt nagy segítség nekem. Volt egy rövid műtétem is rögtön szülés után. Az őrzőben már ő foglalkozott velem. Később ő segített a gyermekágyas részlegen, hogy jobb elhelyezést kapjak.

A szülés hajnalig tartott, napközben mind a szülésznő, mind az orvos bejött még többször rám nézni.

Sőt, az orvos vasárnap is bejött egyszer, pedig hétvégén nem dolgozik.

2015. aug. 18. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A "még" kifejezést én sem értem. Most van csak igazán értelme, eddig nem kellett. A szülésznő, ha jó, rengeteget segít. Velem is végig ott volt, masszírozott, öntötte belém az erőt. A férjem is bent volt, de neki más volt a szerepe, nem helyettesítette volna a szülésznőt.
2015. aug. 18. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A 'még'-gel csak arra próbáltam célozni, hogy mivel senkit sem ismerek, egy vadidegennek akarok fizetni, akivel lehet,hogy ott találkozom először,mivel most már akármikor jöhet a baba, és lehet,hogy utólag azt mondom, nem érdemelne meg egy vasat sem. Ráadásul olvastam olyanokat, hogy van, aki már hónapok óta egyeztetetget a szulesznojevel, stb...Ezért éreztem, hogy lehet,hogy felesleges.

De köszönöm a valaszaitokat. Nektek egyébként ismeretlen volt a szulesznotok, amikor megfogadtatok Őket? Mert ha én most felhìvom,hogy ekkorra szeretném megfogadni és azt se tudom hogy néz ki, stb...annak nem látom értelmét. Meg lehet ilyenkor beszélni vele,hogy találkozzunk legalább egyszer,mielőtt beindulnanak a dolgok?

2015. aug. 18. 08:04
 5/6 anonim ***** válasza:
Fogadott dokidat is kérdezheted, egyik ismerősöm mesélte, hogy a fogadott orvosa ajánlott szülésznőt neki és teljesen meg volt vele elégedve.
2015. aug. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igen. Egy jó szülésznő adott esetben többet ér mint az orvos.
2015. aug. 18. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!