Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mindenképp 30 fölött szeretnék...

Mindenképp 30 fölött szeretnék babát. Rokonosába többen mondták hogy bánni fogom. Mi lesz rosszabb 30 fölött szülni?

Figyelt kérdés

Igen kifejtették bővebben de érdekel elfogulatlan/pártatlan emberek véleménye is, és nem akarlak befolyásolni titeket.


Igazából a későbbi szülést a jelenlegi igen jó fizetés és későbbi karrier miatt döntenék. Párom szintén az jó anyagi háttér szeretné előre megteremteni. (bár már most is kimondottan jól állunk)


24/n 30/f pár vagyunk


30 fölött de mindképp 35 alatt szeretnék szülni.


2017. febr. 18. 20:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
61%
Semmi hátránya nincs. Ha amúgy egészséges vagy, változatosan táplálkozol és egészséges mértékben mozogsz, ugyanolyan esélyekkel indulsz, mint aki 20 évesen szül.
2017. febr. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

Érdekelne a rokonaid véleménye arról, mi a különbség a 29 és a 31 között. :)

Nyilván nem mindegy, hogy 25 vagy 40. Van, akinek ezt dobja a gép, van, akinek meg azt.


Szerintem csak arról van szó, hogy szeretnek beleavatkozni olyan dolgokba, amihez semmi közük.

2017. febr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
69%
Akkor szülsz, amikor készen állsz rá. 30 és 35 között még nem kell számottevően nagyobb kockázattal számolnod. Esetleg azt érdemes mérlegelni, hogy ha nagyon megszokjátok a jólétet és szabadságot, talán nem lesz annyira könnyű belerázódni a babázásba, ami sok lemondással jár. És akármennyire nem öreg még egy harmincas, azért más, mint egy húszas. És azzal is számolj, hogy vajon akarsz-e 50 felett például szülői értekezletre járni. Mert lehet, hogy lesz több gyerek is, és mikor a második születik, már közel lehetsz a 40-hez. És a férjed (legyünk optimisták, és tételezzük fel, hogy együtt maradtok) akkor már csaknem 60 lesz. Ezeken érdemes talán gondolkodni.
2017. febr. 18. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
76%

Igazabol sajnos olyan vilagot elunk, hogy egyre nehezebb teherbe esni. Nem csak gyakori, de a "valo vilag" is tele van mindenfele problemaval kuzdo novel, felelmetes mennyire latszik hogy milyen stresszes eletet elunk rossz levegovel megtoldva.

Elozo munkahelyemen 2 lany is orokbefogadott mert nem lehetett gyerekuk, egy harmadik nem akart orokbefogadni szoval neki nem is lett.

Mostani irodam: kb 22 nobol 4 van olyan korban hogy kismama legyen: egyik 5 eve varja, masik elvetelt, harmadiknak azt mindtak nem lehet, negyedik szinten elvetelt. Van nalunk par fiu is, az o felesege osszel vetelt el.


Szoval en azt mondom, ne huzzatok-vonjatok 35-ig, azaz ne centizzetek ki mert konnyen lehet hogy 39 lesz belole.

2017. febr. 18. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
57%
Par fiu, az EGYIKnek a felesege
2017. febr. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
53%
Anyum engem 40 fölött szült. Lehet hogy biztos az anyagi hátterünk, de nekem az a 10-20 együtt töltött plusz év sokat számítana. Belegondolni abba, hogy más 40-50 körül veszti el az anyukáját/apukáját (reméljük minnél később) addig én 20-30 leszek sajnos. Én biztos akor fogok szülni amint lesz stabil állásom. 16/L
2017. febr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
52%
mi hátránya ha nem most szülsz hanem 30 évesen? 6 évvel kevesebb időtök lesz együtt ezen a földön. Ha minden körülmény adott, én nem várnék. De ez én vagyok.
2017. febr. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
42%
Semmi hatranya nimcs. Nem kozelezo 18-19? Es huszonevesen szulni. En pl biztos nem aldoznam oda a fenykoromat. N torveny hogy tizen,es huszonevesen kelljen szulni. En 23 parom 31 vagyunk,kulfoldom elunk,mindenunk megvan de meg nem akarunk,nem erezzuk felkeszultnek magunkat hozza.
2017. febr. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
54%

Azt is bele kell kalkulálni hogy ha nem sikerül nem mindegy h huszonévesen kezditek a kivizsgálásokat vagy 30felett (jobban stresszelsz h kifutsz az időből).

A másik h fiatalon jobban bírja az ember lánya az éjszakázást,több a türelem (első baba 23,második 27,harmadik hamarosan fog születni,29éves vagyok).Az első terhességem volt a legjobb.

Stabil háttér most van meg,mindketten dolgoztok.Biztos vagy benne hogy pl 6év múlva nem fog megszűnni a munkahelyetek?

2017. febr. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
34%

Az lesz a hátránya, hogy a gyerek nagymamájának néznek. Nekem fiatal anyukám van szerencsére. Nem egy öreglány. Az unokáit is megéli.


14 / F

2017. febr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!