Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Klinikákon akik szültek,...

Klinikákon akik szültek, milyen a tapasztalat? Császárosok vannak többen vagy természetes szülések?

Figyelt kérdés
én egy éve szültem illetve természetesnek indult de császár lett a baba szivhangja lassult nem tágultam és sürgősségi császár lett belőle 3 napi vajudás után.. :/ szóval ez a bajcsyban volt minden ok csak most más a címünk már és a klinikákhoz tartozom, véleményeket szeretnék mert lég hamar összejött a második babunk és szeretném természetes úton világrahozni , de ez a klinikákon lévő dokiktól is függ, általános vélemények??

#szülés #császár #hüvelyi úton szülés
2017. márc. 1. 09:49
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen, a statisztikába sokat beleszámít a kórház szemlélete és az adott orvosnak a hozzáállása. Ha természetes szülést szeretnél, akkor ilyen kórházat és orvost válassz. Ugyanakkor gondolom három nap után (sőt) máshol sem hagynak tovább vajúdni.


Itt pl láthatod ebben a cikkben, hogy Bp-en (nem tudom, hogy hol laksz) a Szent István és a Szent Imre kórházakban a legalacsonyabb ez az arány:

[link]

2017. márc. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
persze nem 3 teljes nap... nyilván... csak szerda estétől péntek este fél kilencig... 2 nap... mindegy nem ezen van a hangsúly csak nemszeretném megint ezt átélni mármint a műtétet és az utána való időszakot..
2017. márc. 1. 11:34
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Értem. Én is inkább csak azt szerettem volna írni, hogy : vannak azok az esetek amikor a kórháztól, dokitól függ, hogy inkább császárt mond, vagy inkább támogatja a hüvelyi szülést. meg vannak azok az esetek, amikor egyértelműen császár, de ezt persze mi kívülről nem tudjuk megítélni. (hogy mondjuk egy szülés tényleg elakadt-e és nincs más megoldás, vagy lehetne-e máshogy is) Kívánom, hogy sikerüljön másodjára! Sok olyan doki van, aki támogatja a császár utáni hüvelyi szülést. Kérdezz utána, fórumozz. Meg szerintem válts kórházat is. (nagyon sok múlik azon is, hogy a vezetőség milyen egy adott kórházban)
2017. márc. 1. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

A te eseted speciális, nem az általános statisztikák alapján kell megítélni, mert volt már császárod, így eleve kisebb az esélyed a hüvelyi szülésre, mint annak, aki még nem szült, vagy az előző szülései hüvelyiek voltak.

Az én dokim praxisában ilyenkor már csak 50% az esély a hüvelyi szülésre, de ez kimondottan magasnak számít! Vannak orvosok, akik egy császár után már mérlegelés nélkül csak császárt tudnak elképzelni, nem vállalják az emelkedett kockázatot. Ez abszolút nem kórház-, hanem teljes mértékben orvosfüggő.

2017. márc. 1. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igen tudom, a klinikákon lévő dokikról szólt tulképpen a kérdés, hogy aki esetleg ott szült, az hogy láta milyen a szülések aránya hüvelyi vagy épp császár a több... én szigetszentmiklósra járok gondozásra viszont a klinikákon fogok szülni,, a doki aztmondta pontosan 50% az esély hogy hüvelyi ill.. császár...dehát mivel nincs fogadott dokim így nemtudok éppen kivel konzultálni ezzel kacsiban...ezért vagyok kiváncsi a véleményekre... a Bajcsyban pl. abszolút császáronának... úgyhogy ennyi... :(
2017. márc. 1. 17:18
 6/7 anonim ***** válasza:

Hát ha nincs fogadott dokid, akkor abszolút lutri. Mi van, ha épp olyan az ügyeletes, aki nem vállal császár után hüvelyi szülést? Akkor tökmindegy, hogy milyenek a statisztikák, az az egy konkrét doki fog dönteni.

(Én egyszer kifogtam egy olyan ügyeletest, aki a saját orvosom által másnapra betervezett műtét előkészítését nem volt hajlandó elvégezni, mert ő más szakmai elveket vall.)

2017. márc. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
jézusom, azért az tök jó , hogy a saját elveik fontosabbak mint az amit az anyuka szeretne és ami bevállalható!!! nem örülök neki.... mindenkitől ezt hallom, sajnos védőnőm is azt mondta , hogy ne lepődjek meg ha a nődoki úgy dönt 36 hét körül amikor már nst re járok akkor konzultál egy dokival és beutalnak műtétre.... pfff.. na mondom oké...pedig most teljesen képesnek érzem magam a hüvelyi szülésre...ez az előző szülésnél is íígy volt, csak babum nem jól helyezkedett el...és már neki lett volna baja .... ezért nem bánom, na de most nem hiszem hohgy nem próbálhatnám meg...!! csak már mindegy felidegesít hogy ha nem dobja ki az ember azt a bizonyos X összeget egy dokinak akkor már nem is úgy foglalkoznak az emberrel....
2017. márc. 2. 06:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!