Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Rögtön kialakul a babám...

Rögtön kialakul a babám iránti kötödés?

Figyelt kérdés
Félre ne értsen senki, már most is kötődöm hozzá, de egyelőre nem tudom elképzelni hogy majd ha megszületik, akkor azonnal szeretni fogom úgy teljes anyai szívvel. Pedig már 40 hetesek vagyunk! És ez bűntudatot kelt bennem, mert minden kismamán úgy látom, hogy már a hasukban imádják a kisbabát, én meg nem tudom ezt érezni még :( Hozzáteszem tervezett baba, nagyon örültünk hogy megfogant.
2008. okt. 11. 17:49
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen megértelek.

Nekem a szülés után beletelt néhány hétbe míg először elöntött az anyaság érzése.

De azóta minden szuper!:)

Sok boldogságot!

3 hónapos kicsi fiú anyukája

2008. okt. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Örülök, hogy nem 10 válaszon keresztül kellet olvasnom az "ömlengést", hogy ez milyen jó..

Nekem is bűntudatom volt, de néha tamagocsinak éreztem csak a babát. Etetés, pelus, fürcsi, etetés, pelus, fürcsi...

De eljön a pillanat, mikor ránézel, és egyszerűen elönt a sírás, mert van egy babád. És egy csoda, hogy benned nőtt, belőled jött ki, és hozzád kötődik:-)

Nálam is több hét volt ez , de azóta kicsi dolgokon is elsírom magam, mert imádom:-)

2008. okt. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Segíthet a kötődésben, ha 4d-s ultrahangot csináltatsz, és néha megnézed. Bizonyítottan már szülés előtt kötődni fogsz valamennyire.
2008. okt. 12. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szió!


Csatlakozom az első két válaszadóhoz. Nekem sem jött elsőre. Már-már selejtesnek érzetem magam, amiért nem éreztem az első pár hétben azt a bizonyos anyai érzést, amit mások emlegettek. Volt egy kis lény, akiért felelősséggel tartoztam a nap 24 órájában miközbern kimondhatatlanul fáradt voltam, fájt a gátsebem, fájtak a melleim, a hormonjaim miatt depressziós voltam, be voltam zárva a négy fal közé stb. Mint egy zombi úgy csináltam a szoptatás-büfiztetés-peluscsere folyamatot, a fürdetést, a hasfájás csillapítást és a többit. Aztán a 6. héten megtörtént az első mosoly, és én elsírtam magam. Pedig nem vagyok egyáltalán sírós fajta, és rájöttem, hogy igen, ez az!!! Azóta már nem zavar, ha azt kérdezik: Na milyen anyának lenni. Előtte ölni tudtam volna érte, mert nem éreztem és azt hittem, ez baj. Azóta sokszor rám jön a sírhatnék, ha csak ránézek a pici lányomra.


A terhesség idején hasonlóan bűntudatot éreztem, mert a körülöttem élő (táppénzen lévő), ráérő kismamák mind imádták a még meg sem született gyermemküket én viszont mivel dolgoztam, időm sem volt semmire, nem igazán tudtam beleélni magam. Pedig tervezett baba volt, 8 hónapig nem jött össze, gondolhatod mennyire örültem neki.


Szerintem akárki akármit mond, igenis idő kell ahhoz, hogy kialakuljon az anyai érzés.


Fel a fejjel, ez természetes! Kitartás a finisre és könnyű szülést!!!

Zita (4 hetes baba anyukája)

2008. okt. 12. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm az őszinte válaszokat, sokat segít, nem csak most, hanem majd szülés után. Én is azt gondolnám majd hogy bennem van a hiba, pláne így hogy ha hetek múlva jön meg az igazi szeretet ahogy írjátok. Személyesen senki nem számol be az ilyen negatív dolgairól szerintem, azért érzem úgy hogy a környezetemben mindenki képes már az embrióját, magzatát is imádni, csak én nem :( Itt legalább kaptam együttérzést, köszi.
2008. okt. 12. 10:23
 6/8 anonim válasza:
100%
én 16 napja szültem. nálam sem volt szerelem első látásra ,de másodikra igen. hidd el jön az érzés és tudni fogod milyen csodás anyának lenni.
2008. okt. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia,én egész terhességem alatt imádtam magát az állapotot,és persze a babám-mondom ezt úgy,hogy még a szülésig van hátra 2hét.De bennem is vannak kétségek-főleg úgy hogy nehezen viselem a napi rutint...de én is hasonlóan a többiekhez azt tartom,a szeretetnek/kötödésnek idő kell!Úgyhogy ne aggódj!
2008. okt. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szió!

Most olvasom, hogy 4 hetest írtam. 24 hetes a kislányom. Bocsika.

Zita

2008. okt. 12. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!