Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után valószínűleg...

Andyf kérdése:

Szülés után valószínűleg hüvelyfal süllyedésem lett, vagy hólyagsérv?

Figyelt kérdés
Szülés után egy héttel néztem meg magam tükörrel és azt vettem észre, hogy a hüvely bemenetnél van egy golyóra hasonlító valami ami eddig nem volt ott. Mi lehet az? Még 3 hét múlva kell mennem csak kontrolra és nagyon idegesítő. Kíváncsi lennék, másnak is lett oda ilyen szülés után? És ha hüvely sérv netán akkor fog zavarni közösüléskor? Okoz bármi kellemetlenséget azon kívül, hogy a látvány nem valami gyönyörű.
2017. márc. 4. 13:41
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szülés után egy héttel, amikor megnéztem magam ott lent, akkor nem jöttem volna rá, hogy egy hüvelyt, gátat látok. Ha valaki lefotózza és elém rakja a képet, meg nem mondtam volna, hogy az egy női nemi szerv. Ennek ellenére semmilyen károsodásom nem volt, se süllyedés, se fájdalmas heg stb, amikor szülés után 7 héttel együtt voltunk a férjemmel, akkor nem is fájt. Úgyhogy ne vonj le semmilyen következtetést a most látottakból. Az emberi szervezet csodákra képes, 3 hét az sok idő, ha gyógyulásról van szó. Ha még akkor is bármi gyanúsat látsz/érzel, akkor pedig szólj az orvosnak.
2017. márc. 4. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat. Szülés után egy héttel néztem meg de azóta eltelt 3 hét holnap lesz egy hónapja, hogy szültem. És még mindig ugyan úgy néz ki ott van az a dudor. Amúgy nem érzek semmi különöset nem zavar, de csak 3 hét múlva mehetek a dokihoz akkorra hívott vissza. Még nem voltunk együtt a férjemmel ki várjuk a hat hetet csak aggódom nagyon, hogy milyen lesz az első és utána milyen lesz így fog-e zavarni. Azt nem írtam még,hogy második szülés, első után semmi változás nem volt és az együttlétek sem fajták soha.
2017. márc. 4. 16:05
 3/10 anonim ***** válasza:

Nekem is van, és valószínűleg mindenkinek, akit varrtak.


Jó erősen meghúzták vagy egymásra varrták a vágás szélét és úgy forrt össze. Örökre ott fog maradni, kb egy borsónyi, kicsit kisebb. Kemény és érzéketlen, szabad szemmel alig látható, nehezen kitapintható, de te érzed.

2017. márc. 4. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Engem is varrtak, de nem történt ilyen változás, nem érezhető és nem látható a gátmetszés a varrás helye, nagyon ügyelt rá a doki. De gyerekkoromban volt egy sérülésem, azt rosszul varrták össze, azután maradt egy kemény heg, ami sokszor fájt, szerencsére szülésnél azt is ki tudta javítani a dokim.

Első voltam

2017. márc. 4. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Nem kint van a dudor hanem bentről a hüvelyemből látszik ki pont a hüvely bemenetnél látszik. Tapintásra puha ezért gondolok hüvely fal süllyedésre vagy hólyagsérvre. A neten ahogy utána olvastam szeritnem ezekről lehet szó. Végülis az orvos majd remélem megmondja mi az és megnyugtat. Remélem nem fog zavarni a jövőben ha így is marad.
2017. márc. 4. 20:33
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem is van ilyen, a nőgyógyászomnak fogalma sincs mi ez. A gátsebem sajnos 4 hétig be volt gyulladva, amire kiszedték a felszívódó varratokat,amik felszívódás helyett begyulladtak. Én azt hittem csak szövődményesen gyógyulok. Mi még nem voltunk együtt azóta a férjemmel, nem tudom mennyiben befolyásolná. Esetleg megírnád, hogy neked mit mondott rá az orvos?
2017. márc. 6. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen volt.Biztos voltam benne h hüvelyfal sérv.Nem az volt.Doki azt mondta helyre fog jönni,vissza fog rendeződni minden.Nekem végigrepedt a hüvelyem szülésnél.belső varratok 6 hetes kontrollon kicsit be voltak gyulladva,kaptam rá irrigátoros cuccot.Akkor megszűntek a panaszaim és minden a helyére került.A gyulladt varratok is kipotyogtak.
2017. márc. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát remélem, hogy nekem is visszahuzodik és vissza alakulnak a dolgok. Jövő héten kell menjek nagyon kíváncsi vagyona doki véleményére. A vérzés már elmúlt de még várunk a férjemmel. Engem nem felszívódo cérnával varrtak a kintieket kiszedtek de belül még érzek egy cérnát. És pár napja ha sokat mozgok és nem pihenek akkor nyomást érzek az alhasi részen mintha a méhemet ejtenem el mintha valami húzna lefelé es a derekam is fáj remélem minden rendben van. első szülésnel egy hónap után már semmi bajom nem volt. Igaz, hogy most semmi időm pihenni két gyerkőc mellett és eléggé sokat emelgetem a 15 kilós nagy fiamat.
2017. márc. 7. 09:17
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Teljesen ugyanez van velem, amit leírtál.. csak sajnos én 7 hónapja szültem.. 6 hetes kontrollon annyit mondott a dokim, hogy jelenleg van egy kis méhsüllyedésem, majd helyrejön. Hát, nem így lett...:( A dudor neked a hüvelybemenet felső v alsó részénél van? Nekem a felső. Sajnos a szexuális pózok legtöbbike fáj, gondolom emiatt... :( (na meg szoptatok, a hornonjajm is szórakozottak...)

Majd írj ha látott doki!

2017. márc. 9. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló nekem a felső résznél van a dudor, de hála Istennek nem zavar, az éjszaka együtt voltunk a férjemmel már nagyon nem bírtunk magunkkal, 5 hét telt el mióta szültem de már több mint két hete nem vérzek és egy hete semmilyen folyasom nincs így megprobaltuk. Aggódtam az első miatt de jó volt, férjem szerint nem lettem tágabb, én picit úgy éreztem mintha még zsibbadt lennék szerintem mégis csak tágabb valamivel de intim tornával próbálok segíteni a dolgon. Jövő héten fogok menni dokihoz. Igaz most még misszionáriusba csináltuk nem tudom, hogy különböző pózokba, hogy fog működni de remélem nem lesz gond.
2017. márc. 12. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!