Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ez indított szülésnek számít?...

Ez indított szülésnek számít? Többi lent

Figyelt kérdés

A kiírt időpont előtt 12 nappal Nst-n láttak valamit, uh, tapintásos vizsgálat, 3 cm nyitott méhszáj, semmi fájás, bent kellett maradnom, másnap estig több vizsgálat, estére 7 cm-re nyitott méhszáj, közben semmi fájás. Ekkor burkot repesztettek, ekkortól lettek fájások, 2 órával később elkezdték adni az oxytocint, 1,5 órával később meglett a baba.

A fogadott orvosom másnap elutazott 5 napra, csak utána jött vissza. Mivel tudta, hogy el fog utazni, lehet, hogy meggyorsította az egészet, mert gondolta, nem bírnám ki, míg visszajön?


Minden rendben volt, de később a mozgásfejlődésben voltak "nem a nagykönyvszerinti részek", beszédfejlődés késett, most olvastam a visszamaradt csecsemőkori reflexekről, és teljesen passzol a kép, a gyors születés miatt lehet?



2017. márc. 19. 10:56
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Ez azok közé a dolgok közé tartozik ami ha így is történt utolag lehetetlen bizonyítani.
2017. márc. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
Nekem nem tűnik indításnak,mivel írod is,hogy már 3cm-re nyitva volt a méhszáj,majd 7cm-re, kérdés,hogy mit takarnak a "vizsgálatok",mert nem mindegy,hogy uh,nst,vérvétel,vagy manuális vizsgálat (ahol rá lehet segíteni a folyamatra)
2017. márc. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
80%

Én örültem volna ha fájdalom nélkül tagulok.

De a kérdésre válaszolva Sztem nem.

2017. márc. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
61%

Igen az.

Milyen vizsgálatok voltak a nap folyamán és mit mondtak közben?

Ugyanakkor két héttel korábban született a babád, ez még többnyire nem szokott elmaradást okozni a mozgásban vagy a beszédben.

2017. márc. 19. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Ha nem kézzel tágított akkor nem
2017. márc. 19. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek.

az elmaradást nem a korábban születés miatt gondoltam, hanem a visszamaradt csecsemőkori reflexek miatt, aminek egyik okaként a túl gyors születést írják.

2017. márc. 19. 21:31
 7/10 A kérdező kommentje:
11:56, 13:18: nem hiszem, hogy kézzel tágította volna, mert nem éreztem semmit, kétszer volt vizsgálat, amikor látta, hogy 3cm, aztán másnap este, amikor mondta, hogy 7cm, és "megyünk szülni"
2017. márc. 19. 21:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Nalunk meg nagyon hosszu volt a kitolas es megis igy voltunk reflex ugyben. Most akkor mi az igazsag?
2017. márc. 19. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 emmavonal ***** válasza:

Szia!


Nagyon jól érzed, hogy ez egy természetellenes beavatkozás volt a szülésed menetébe, a burokrepesztést azért is szokták alkalmazni, hogy lerövidítsék, meggyorsítsák a szülést, ami semmiképpen sem tesz jót a kisbabának, és az anya számára is nagyon fájdalmas, gyors tágulást eredményez, főleg ha mesterséges oxitocinnal meg is támogatják.


Ha szeretnél az éréseidről beszélgetni még, keress minket bátran, ha szeretnéd privátban elküldöm az elérhetőségeket, de a facebookon is megtalálsz. Az EMMA vonal egy anonim információs és lelkisegély vonal, amit önkéntes alapon működtetünk, képzett önkéntes segítőkkel, ingyenesen kereshető.


Szép napot:

Vanda, EMMA vonal

2017. márc. 21. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Igen, inditottnak szamit, burokrepesztes+oxitocin, szerintetek mi ez, ha nem inditas? Ez a szulesinditas pontos menete.

Nekem ugyanez volt, kiveve, hogy en tulhordtam 1 hettel. Semmi baja nem lett a gyerekemnek, sot, mindent elobb csinalt mint a nagykonyvben irva van.

2017. márc. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!