Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Indított szülésről tapasztalatok?

Indított szülésről tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Jövöhéten hétfőn kell befeküdnöm a kórházban és kedden indítják be a szülést. Arra lennék kíváncsi ilyenkor mit hogyan szoktak csinálni. A héten vizsgált az orvos és 2 ujjnyira már nyitva vagyok. Azért akarja beindítani a szülést mert vérhigítót kell szednem és nem akar vele már várni. 38 hkm

2017. márc. 17. 10:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálam túlhordás miatt volt indítás 10 nap után. Indítás előtt kaptam beöntést, aztán jött a burokrepesztés. Akkor elfolyt a víz és szép lassan indultak a fájások. De mivel elég lassan, ezért kaptam oxit, amitől bedurvultak. Burokrepesztéstől számítva 6 óra alatt megszületett a lányom.
2017. márc. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem inditott volt. Azert inditottak, mert streptococcus miatt antibiotikumkurara volt szuksegem a gyerek megszuletese elott 3-4 oraval kezdodoen, de egyreszt az elozo szulesem osszesen lett 3 oras zart mehszajrol, masreszt mar 3 ujjnyira nyitva volt a mehszajam. Az orvos kizartnak tartotta, hogyha magatol megindul, akkor lesz ido az antibiotikumra, ilyen esetben viszont az ujszulott kapja kozvetlenul ami nem tesz tul jot a belflorajanak.

Nekem 39 het 3 naposan inditottak.

A szuloszobaba mentunk egybol, mert ures volt, megkaptam az elso antibiotikumot, majd vartunk masfel-ket orat. Akkor kaptam meg a masodik adagot is. A varakozas alatt megcsinalta a szuleszno a beontest (amit utolag mar nem akarnek, mert ertelme nem volt, de mindegy).

A masik antibio utan az orvos megrepesztette a burkot, ez inkabb furcsa erzes volt, mint kellemetlen, vagy fajdalmas, hiszen a mehszaj mar nyitva volt felig, igy hozzafert a burokhoz. Ezutan kaptam oxitocin infuzion at, eleg nagy adagban. A fajasok beindultak mar a burokrepesztes utan, de nem voltak erosek, az oxitocintol rovid idon belul beerosodtek. De nem olyan fajasok voltak, mint egy teljesen termeszetes szulesnel (az elozo szulesemnel semmilyen rasegites nem volt es magatol surusodtek/erosodtek a fajasok egy teljesen szabalyos tempoban).

Az oxi miatt ossze-vissza jottek a fajasok, volt fel perc hosszu es egy perc hosszu is mindenfele szabalyossag nelkul. Volt hogy 2-3 percig nem volt egy sem, utana meg sorozatban egymas utan jott tobb szunet nelkul.

Rosszabbul viseltem, mint a szabalyos fajasokat, pedig nekem az a szulesem is 3 perces erosekkel indult. De ott tudtam, hogy egy-egy fajas kozott lesz pici idom pihenni, inni, felkeszulni a kovetkezore, itt viszont semmi ilyen nem volt.

Gyors volt, az biztos, 2 ora volt a vajudas a kitolassal egyutt. Az utolso pillanatban allitottak csak le az oxitocint, talan hamarabb kellett volna, mert a vajudas es a kitolas kozott szinten nem volt atmenet. Hirtelen a vajudasos fajas atment tolofajasba, meg szolni sem tudtam, hogy mit erzek, mar megindult ki a babank. Szerencsere a szuleszno epp ott volt, igy vegul a megbeszelt gatvedelem osszejott, de az elso hirtelen es intenziv tolofajas miatt a mehszajam megrepedt. (Mondjuk ez nem olyan rossz, mint a gatrepedes, nem is ereztem, hogy varrjak a doki es utana sem fajt).


Osszessegeben nem volt rossz, mivel okkal tortent, igy elfogadtam es bevallalnam meg egyszer, de a termeszetes utemu szulesem sokkal jobb volt es szebb is.

Orvostol biztosan fugg a dolog, hogy mennyire turelmes, en ugy ereztem, hogy az enyem tulporgette a dolgokat. Talan oxitocin nem is kellett volna, hiszen a burokrepesztes utan nekem beindultak a fajasok, lehet hogy jobb lett volna kivarni, hogy maguktol erosodjenek.

Nekem meg annyi kellemetlenseg volt, hogy az infuzio miatt nem jarkalhattam, az agyon kellett maradnom, max oldalra fordulhattam, vagy felulhettem. Az elozo szulesemnel vegig talpon voltam, vagy guggoltam, terdeltem a foldon fajas kozben, de jol esett felallni es setalni is. A fekve vajudas nekem nem jott be.


Ne izgulj miatta, biztosan minden rendben lesz, hiszen orvosi felugyelet alatt leszel, tenyleg nem olyan borzaszto az inditott. Nekem inkabb csak azert nem "jott be", mert teljesen mas tapasztalatom volt korabbrol es az jobb volt.

2017. márc. 17. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ën szintén 2 ujjnyira voltam nyitva.Adatfelvétel, majd kúpot kaptam hogy eltudjam végezni a nagy dolgot, elmentem tusolni.Reggel negyed 10kor bekötötték az oxit, fokozatosan jöttek a fájások, burokrepesztés.Az utolsó 3negyed óra az kemény volt, nekem sem volt nagyon átmenet csak azt éreztem hirtelen hogy nyomnom kell. Délután fél 3kor született meg a kisfiam, igy hosszúnak se mondanám.
2017. márc. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nálam is túlhordás miatt volt .. 7 re mentünk be . 8 kor burokrepesztés előtte beöntést kaptam

Szépen jöttek erősödtek a fájások

12:20 kor megszületett a kislányom .

2017. márc. 17. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Beontest es burokrepesztest csinalnak, egyik sem faj, rovid ideig tart! Ne izgulj ezen. Aztan kapsz infiziot amitol megindul a vajudas. Na onnantol mar borzaszto, de tul fogod elni:)
2017. márc. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is a 38. hétre indították kevés magzatvíz, elöregedett lepény és nagysúlyú baba miatt. Reggel fél 8ra mentem be, 9ig elintéztük a papírokat, utána feltettek nst-re, az nem mutatott semmi fájást. Utána jött az előkészítés, átöltöztem, majd beöntés. 11körül burkot repesztettek,utána vártuk a fájásokat,de nem jöttek így elküldtek lépcsőzni, de az sem segített, így 1óra körül kaptam oxit,utána sajnos már csak ülhettem az infúzióval és az nst-vel. Kb 6zacskó oxi ment le miután elkezdtem valamit érezni,nem tágultam rendesen, de a dokim nem kapkodott mert pár óránként antibiotikumot kellett kapjak,így legalább annak is volt ideje felszívódni. 5körül lettek durvák a fájások, de 6kor kaptam érzéstelenítést, akkor már a szülőszobában feküdtem, és még ott is kaptam az oxit. Végül 3/4 11kor kezdődtek a tolófájások, onnantól viszonylag gyorsan 23.12-re meglett a babám.

Szóval nekem elég lassú lefolyású volt, de ez teljesen egyénfüggő. Személy szerint én jobban bepánikoltam volna ha pl éjszaka elfolyik a magzatvíz, így tudtam előre hogy mikor mi fog következni, ott volt a dokim, volt időm lelkileg felkészülni rá.

Könnyű és gyors szülést kívánok!

2017. márc. 18. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Remélem minden rendben megy majd és viszonylag gyorsan 😊
2017. márc. 18. 10:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!