Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magyarországon is használnak...

Magyarországon is használnak epidurális érzéstelenítést, vagy az csak Amerikában van?

Figyelt kérdés
2017. márc. 29. 21:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Persze, hogy használnak. Mind a császármetszésnél, mind a természetes szülésnél lehet kérni.
2017. márc. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Használnak, bár nem tudom, min múlik, hogy spinálist, vagy epidurálist alkalmaznak-e (nekem az előbbi volt császárnál).
2017. márc. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja jó.Csak azért kérdezem, mert sok ismerős szült mostanában, és szó sem volt epidurálról. Ellenben Amerikában él kint 2 rokonunk is, nekik mindkettőnek automatikusan kérdezték, kérne e vagy sem
2017. márc. 29. 21:32
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom, hogy spinálist természetes szülésnél nem lehet alkalmazni, mert más a hatása. Talán teljes érzéstelenítést ad (nem vagyok eü-s, csak mintha így mondták volna anno szülés felkészítőn), és a tolófájásokat sem lehetne érezni, de azok kellenek természetes szülésnél, császárnál nincs rá szükség.
2017. márc. 29. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem mindenhol van. Én másfél éve szültem Vácon, ott nem volt rá lehetőség. Azóta már van. Meg nem is mindig adható mindenkinek meet megvannak a feltételei hogy mettől-meddig adható szülésnél.
2017. márc. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Használni használnak, már ahol. Van ahol normális, van ahol előre le kell fizetni valakit, van ahol meg sehogy se kapsz és örülhetsz ha van gáz..
2017. márc. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Van ahol adnak ha kérsz, persze ha időben szólsz.

A mi városunkban lévő kórházban semmilyen érzéstelenítés nem engedélyezett a szülésnél.

2017. márc. 29. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, de úgy tudom, sajnos kórháztól függhet, hogy van-e rá pénzük és főleg emberük. Barátnői, rokoni és saját tapasztalatok alapján szerintem a legtöbb budapestiben van rá lehetőség. De legbiztosabb előre érdeklődni a kiválasztott kórháztól, már csak azért is, mert lehet, hogy előtte az altatóorvossal is javasolt lehet akkor találkozni állapot-felmérő beszélgetésre (de nem biztos). Olyan is előfordul, hogy ugyan van rá lehetőség, de bármi miatt nem kaphat (a gerincbetegségtől a magzati szívhangeltérésen át az egyszerűen nincs rá időig.)

Ha van honlapja a kórháznak, nézd meg vagy kérdezz rá telefonon, tartanak-e havonta ún. szülésfelkészítő előadásokat, ahol pont a helyi szokásokat, protokollt, felszereltséget ismertetik és a helyszínt is meg lehet nézni.

2017. márc. 30. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ahol van aneszteziológus aki vállalja, ott igen kehet kerni. Ahol én szültem decemberben szerettem volna de kis kórház lévén nincs emberük. Így érzéstelenítés nélkül kell ott végigcsinálni.
2017. márc. 30. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ja így már értem a kérdést. Nem automatikusan adják, legalábbis ahol én szültem, ott nem, és szülés közben sincs lehetőség kitalálni, hogy kér valaki.

Ellenben előre (!) fel lehet kérni aneszteziológust, aki ott van a szülésnél (fizetős szolgáltatás).

Szerintem ennek többek között az az oka, hogy alig van már az országban aneszteziológus, még akik maradtak, azok is Londonban vállalnak ügyeletet, nem itthon.

2017. márc. 30. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!