Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mekkora a méh szülés után?

Mekkora a méh szülés után?

Figyelt kérdés
A kórhàzban ugye nyomogattàk a hasam szules utan hogy jojjon ki a ver meg adtak az oxitocint hogy a meh huzodik ossze. De minden hol azt olvasom, hogy a gyermekagyi idoszak vegere nyert vissza eredeti meretet?akkor mekkora szules utan kb ?
2017. ápr. 4. 06:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Szülés után nem sokkal volt kissebb a hasam mint előtte. A méhnek sok idő kell hogy visszaformálódjon. Szülés után kb 6-7 hónappal nyertem vissza az alakom.
2017. ápr. 4. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azonnal elkezd visszahúzódni, maga a méh nagyon gyorsan visszaalakul. Órák alatt is változik, amikor szülés után közvetlenül nyomkodják pár napig a hasadat, már akkor húzódik vissza köldökmagasságig és lejjebb folyamatosan.


Az, hogy a hasad mikor lesz olyasmi, mint szülés előtt, nem a méh méretétől van, hanem a többi egyéb szövettől. A hathetes kontrollon ugyanakkora kb. mint terhesség előtt, azaz kb 6 centi hosszú és 4 centi széles.

2017. ápr. 4. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 7. napon már nem tudták kitapogatni. Más okok miatt (baba súlya) csak aznap mehettünk haza. Szóval elég gyorsan visszahúzódhat.
2017. ápr. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy a 6 hetes kontrollon ez az egyik, amit néznek, hogy visszatért-e eredeti méretére. Az más, hogy a kinyúlt kötőszöveteknek, netán szét is nyílt hasizomnak jó pár hónap, akár 2 év is kellhet (főleg többedik szülés után).
2017. ápr. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én valahol azt olvastam, higy szülés utáni napokban a köldök tajéknál van a méh teteje.
2017. ápr. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!