Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit kell vinni magammal kórházba?

Mit kell vinni magammal kórházba?

Figyelt kérdés

Róbert kórházban fogok szülni. Valaki tudja-e hogy mit kell bevinnie magával a kismamának? Még nem mondott a doki semmit. Május végére vagyok kiírva és szeretnék mindent időben beszerezni. Gondolok itt olyanra mint egyszerhasználatos fehérnemü, hálóing, betétek stb. Hüvelyi szülés lesz, nem tudom van e valami jelentősége.

Aki tud, lci segítsen. Köszönöm szépen.


2017. ápr. 9. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Bejelentkezéshez:

kiskönyv

leletek

TB kártya

személyi

lakcím kártya

házassági/apasági papír


Ruha:

hálóing/pizsama (2)

haskötő

köntös

papucs

zokni (2)

bugyi (10)


Tisztálkodás:

Always éjszakai betét (2 csomag)

WC papír

fésű

tusfürdő

sampon

balzsam

szappan

kézfertőtlenítő

törölköző

fogkefe

fogkrém

hajgumi

hajcsat


Egyéb:

telefon+töltő

E-book

MP4

fényképezőgép

Algopyrin

toll

füzet/papír

szemvédő

füldugó

fertőtlenítős törlőkendő

melltartóbetét

papírzsepi

ajakbalzsam

borotva

hazamenős ruha

pénztárca (+pénz)


Evéshez:

evőeszköz

pohár

bögre

víz

szendvicsek

sós rágcsa

szalvéta

csoki


Babának:

textilpelus (3)

pelenka (1 csomag)

body (2)

rugi

kocsikabát/kardigán

sapka

takaró

felső (2)

nadrág (2)

zokni (2)

autósülés

cumisüveg (2)

tápszer

babavíz


Apának:

váltás ruha

papucs

telefon+töltő

2017. ápr. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Jesszus...köszi a választ!
2017. ápr. 9. 20:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
nincs mit, ami még jó volt nagyon, az a dm-ben kapható papír wc ülőke, mert gusztustalan volt a klotyó. 2csomagot is vettem, jól tettem.
2017. ápr. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Érdeklődj a kórházban illetve hátha valaki tud itt is segíteni aki pont ott szült (én máshol szültem) mert annyira kórházfüggő. Nálunk pl a kismama csak kórházi hálóinget viselhet és a baba is csak kórházi ruhát, így ezek nem kellenek, máshol meg igen. Vagy pl valahol adnak pelenkát, nálunk napi 4-et, szóval kell vinni azt is, csak a köldökápoláshoz szükséges dolgokat adják, meg a fürdetést is ők rendezik így ahhoz se kell vinni semmit.


Tényleg amit otthon használsz pl tisztálkodáshoz, csak végiggondolod és berakod. Az éjszakai betét mellett/helyett én azért ajánlom a tenát, lehet van akinek gyenge a vérzése de nem mindenkinek, egy rendes egészségügyi betét akkor kevés lehet az első napokon. Van aki a bugyipelenkára esküszik a tenától, más olyan bugyit használ amit nem sajnál kidobni se, én vettem eldobhatót de ki nem állhattam, óriási volt pedig nem xxl méret volt hivatalosan.

2017. ápr. 9. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!