Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a véleményetek a hagyományo...

Mi a véleményetek a hagyományos vs alternativ szülésről?

Figyelt kérdés

aki még nem hallott erről, itt az összehasonlítás: [link]

nekem mindkettőben volt részem, kiváncsi vagyok mások véleményére. Először azt hittem, hogy az alternativ szülés az vmi hippi dolog (((((:


2010. máj. 13. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
52%

Alternatív szülésem volt,két dolog nem sikerült.Gátmetszés kellett,mert nem nyomtam rendesen,és elvágták a köldökzsinórt.

Nagyon jó volt így vajúdni,ihattam,úgy váltogattam testhelyzetet,ahogy akartam.Nagyon jó volt,de néha szükség van a hagyományos módszerekre is.A kettő szerintem jól kiegészíti egymást.

2010. máj. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
Nekem 2x is volt szerencsém alternatív módon szülni, gyertyafény, halk zene, gátmetszés nélkül, franciaágyon, a férjem mellettem volt. Az elsővel a vízben vajúdtam, a második túl gyorsan jött. Mindent hagytak a maga idejében történni, az orvos meg se vizsgált, csak a szülésznő néha, a szívhangot ellenőrizte. Minden kórházban ilyen körülmények kellenének. Ez egyébként a Szent Imre volt. Nagyon boldog vagyok, hogy két ilyen gyönyörű szülésélményem volt, és reménykedem benne hogy lesz még.
2010. máj. 14. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az elso lanyomat hagyomanyosan, a masodikat vegyesen a ket modszerrel szultem. Az elso szulesem borzalmas elmenykent maradt meg, nem is akartam tobb gyereket. Aztan ugy hozta a sors, hogy megis vallaltunk megegy babat 8 ev utan a ferjemmel. Felhomaly, halk zene, csak ketten a parommal, a szuleszno csak akkor jott be, ha hivtuk, gatvedelemmel szultem. Nagyon jo volt, rogton azt mondtam szules utan, hogy megiscsak kellene egy kisfiu is. (az elso a gyulai korhazban, a masodik szules a MAK-ban volt) Most a kisfiammal 37 hetes vagyok, Angliaban szulok majd, ahol csak az alternativ modszer szerint szulnek a nok. Mar elore elmondtak, hogy csak akkor vizsgalnak, ha muszaj, azt is elore megbeszeljuk, nincs oxitocin, gatmetszes. Itt mindent a termeszetre biznak, ha minden rendben van. (a 37 het alatt meg 1x sem talalkoztam nogyogyasszal, nem volt huvelyi vizsgalat, mert nem akarnak meg veletlenul sem az embernek semmilyen fertozest) Kivancsian es turelmetlenul varom a szulest, szerintem jo lesz. :)
2010. máj. 14. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Mindhárom szülésem alternatív volt, és nagyon pozitív élmény! Két héten belül szülök újra, ha eljutok a megfelelő helyre, akkor ezúttal is alternatívan! Én sajnálom azokat a kismamákat, akiknek nincs esélyük másképp szülni, csak fekve, kikötözött lábakkal... Sok orvos nem gondol bele, mennyire sokat jelentenek a körülmények...
2010. máj. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

én eléggé alternatív módon otthon szültem.

teljesen jó volt így, nem tudtam magam elképzelni kikötözve, fekve, feltartott fenékkel idegenek között szülni. persze tudom, önző vagyok, meg felelőtlen, primitív meg igénytelen, már mindent megkaptam...

de a következőt is így tervezem:)

2010. máj. 14. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Én az Istvánban szültem, nem tudom eldönteni, ez most alternatív volt-e. Mert pl. beöntést hiába kértem, nem kaptam. Volt bordásfal meg medence, amit nem tudtam kipróbálni, olyan gyorsan zajlott az egész. Vajúdás közben pedig feküdni szerettem volna, de rám parancsoltak, hogy sétáljak, attól gyorsabb lesz. Igazuk volt, 2 és fél óra alatt meglett, pedig első baba. :)


Összességében nagyon pozitív élmény volt. Volt néha vizsgálat, meg gátmetszés is, de bízom a dokimban, nyilván szükségét látta.

2010. máj. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
26%

Hát nálunk csak hagyományos módon lehet szülni. Nekünk ez jutott.

Ezért nem is próbálok meg azon filózni, hogy milyen lenne másképp, mert így sincs rossz érzésem a két szülésem után, pedig mindkettő oxitocinos indítás volt és mindkét lányom közel öt kilóval jött világra :-D

Ha lenne lehetőség alternatív szülésre, lehet hogy kipróbálnám, de sajnos nagyon sok vidéki anyuka, csak a kórházban jön rá a valóságra.

És pont ezért nem szeretem az ilyen kérdéseket.

Mert rájöttem, hogy ez okoz kisebbségi érzést bennünk.

Mert hiába van 40 kmes körzetben 4 kórház is, ha egyiken sincs alternatív szülés. Akkor költözzünk el?

Nem hiszem, hogy azért mert hagyományos módon szültem, nem lehet pozitív élményem a szülésről. Mert az van. Örülök a lányaimnak, és tervezzük a harmadik babát. Amit szintén egy rideg, zöld csempés, agyonvilágított szülőszobán fogok megszülni, ha közel és távol nincs bordásfal, vagy labda. csak három régi tipusú szülőágy egymás mellett :-D

2010. máj. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
egyáltalán nem állt szándékomban bárkiben kisebbrendűségi érzést kiváltani... ezek szerint ezen az oldalon nem lehet pl egy miskolci magánoviról véleményt kérni? mert akkor a kérdésemmel diszkriminálom a nem Miskolciakat, meg azokat akik nem engedhetik meg maguknak, meg akiknek nincs gyerekük...
2010. máj. 14. 18:20
 9/10 anonim ***** válasza:

15:13-as vagyok

Kérdező nem veled van bajom, hanem aki szerint mi kikötözött lábbal, kirakott fenékkel szülünk.

Én nem így éltem meg a szülésemet. és a férjem sem. A szülésznő és az orvos is mindent megtett, hogy ne legyen negatív élményem a szülésről.

Ami technikailag kivitelezhető ő megtették. Tehát az sem igaz, hogy az orvosok miatt van a hagyományos módszer.

Tehát nem igazán a kérdésed miatt, hanem a válaszok miatt akadtam ki

Bocs

2010. máj. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A negyedik válaszoló vagyok.

Először is, az én lakhelyemen sincs lehetőség alternatív módon szülni, ezért mind a három szülésemnél 170 km-t utaztam, és most is ennyit fogok.

Másrészt nem lesajnálom a hagyományos úton szülő kismamákat, csak sajnálom, hogy nincs lehetőségük kipróbálni, milyen másképp (beavatkozások nélkül) szülni. Nem a kádon, szülőszéken, bordásfalon múlik a szülés minősége, hanem a szemléleten, ami igenis az orvostól (és persze a kórháztól) függ.

Elnézést, ha valakit megbántottam, nem volt célom! És hangsúlyozom: nem a kismamák tehetnek erről, hanem a "régimódi" körülmények...

2010. máj. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!