Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Olyan kismamákat szeretnék...

Olyan kismamákat szeretnék kérdezni, akik gátmetszés nélkül, azaz gátvédelemmel szültek, hogy mik voltak a tapasztalatok. Alternatív szülőszobában vajúdtak-e és milyen volt az orvos hozzáállása?

Figyelt kérdés
2010. okt. 6. 21:13
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Én szültem már gátmetszéssel és gátvédelemmel is. Első babával rutinból vágtak, utána megfogadtam, csak gátvédelemmel szülök.

A második szülésem más kórházban, más orvosnál történt. A szülés előtt már említettem az orvosomnak, hogy mindenképpen próbáljuk meg a gátvédelmet, majd a vajúdás során még egyszer szóltam, illetve szóltam a szülésznőnek is. Nem voltam alternatív szobában, egy sima szülőszoba volt semmi extrával. Bár nem is igényeltem, szépen lassan ment a tágulás. Az orvos és a szülésznő is biztosított, hogy ha sikerül, ők megpróbálják a gátvédelmet. A kitolásnál én nem foglalkoztam semmivel, csak éreztem, ahogy a szülésznő valamit csinál. A szülés végén az orvos gratulált, hogy sikerült gátvédelemmel szülnöm, akkor jöttem rá, hogy az kellemetlen érzést a szülésznő keze okozta, ő masszírozta a gátat, s így sikerült a szülésem. Nagyon hálás voltam, főleg azért is, hogy segítettek a kérésemet teljesíteni.

Hozzátenném, az első szülésemkor a fiam fejénél volt a keze, vállán a köldökzsinórral, valószínű a keze miatt kellett nagyot vágni, mert 2-3 hétig gyógyultam, s a nővérek is javasolták, hogy jegeljem a sebem, annyira csúnya. Utólag - a második szülésem után - rájöttem, hogy barbár módon szültem az első babámat, szanaszét repedt mindenem, ezért sem akartam még egy gátmetszést.

Bocsi, ha egy kicsit hosszú voltam, de személy szerint már mindkét szülésben volt részem.

2010. okt. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én nem kértem gátvédelmet,de a doki mégis bepróbálkozott!Csak utolsó pillanatokban vágott mert muszály volt.De ennek köszönhetően(mármint azért mert nem akart vágni)2 óra volt míg kinyomtam a cseppem fejét és csúnyán fejezem ki magam de lyuktól-lyukig szakadtam!!!(Pedig átlagos méretű volt a babám 3.5kg)
2010. okt. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Én az Istvánban szültem, ahol teljesen természetes a gátvédelem. A fogadott szülésznőmnek is természetes volt, ő csinálta. Alternatív szobában szültem, de nem ezen múlott.

A lényeg a testhelyzet, hogy kényelmes pozícióban, és ne háton fekve szülj, mert úgy értelmetlen. Nekem bejött, teljesen ép maradt a gát.

2010. okt. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én az első babát gátmetszéssel (problémamentes gyógyulással) szültem, a másodikat sok év után gátvédelemmel. Nem beszéltem meg előre a dokival, fogadott szülésznőm nem volt, mégis megpróbálták és sikerült vágás nélkül megúsznom. Pedig viszonylag gyorsan, 3,5 óra alatt lezajlott a szülésem. Nekem sokkal jobb volt így gátvédelemmel utólag, 3 óra múlva már törökülésben ültem az ágyon, kicsit zsiborgott ugyan az altájék de egyáltalán nem fájt. Megúsztam a varrogatást és varratszedést is.
2010. okt. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia! Én midkétszer ugyanabban a kórházban, ügyeletesnél szültem. Előszőr volt metszés, de csak minimális és szerencsére nem volt vele semmi problémám. Másodszorra olyan gyorsan jött a babám, hogy szinte be s tudtak öltözni, azt hittem szét fogok repedni, mert csak nyomni tudtam folyamatosan. Fél óra alatt megvolt a baba onnan, hogy elfolyt a magzatvizem (előtte nem sokkal értünk a kórházba mert elment a nyákdugóm) Én voltam a legjobban meglepve, mikor kezembe adták a csöpséget és közölték, sikerült gátvédelemmel szülnöm, nem kellett vágni. :) Saját lábon mentem a kórterembe és utána pár órával már én is vígan üldögéltem. :)
2010. okt. 6. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én kétszer szültem ügyeletesnél, alternatív szobában gátvédelemmel. Nagyon rendes volt mindkétszer az orvos, semmi problémám nem volt. A szülésznő csinált szinte mindent. Mind a két alkalommal volt burokrepesztés de meg sem éreztem. Először a kádban vajúdtam, nagyon elhúzódott (26 óra) így a végén kimásztam az ágyra és ott lett meg a baba. Másodszor az első fájástól kezdve 6 óra múlva lett meg a baba. Itt előtte már csináltunk gátmasszázst otthon. Nyugodtan merj az ügyeletesnél szülni és bátran kérdezd meg hogy szabad -e az alternatív szoba mert maguktól nem ajánlják fel mert nem szeretnek utána takarítani a szülésznők és az orvosnak is könnyebb a szülőágyon vizsgálni. De ha mondod hogy ott szeretnél szülni akkor megengedik és nagyon kedvesek. (Szent Imre) Nem vagyok annak a híve hogy százezreket fizessünk a dokinak a semmiért. A szülésznő sokkal többet érdemelne hiszen ő csinál mindent (ha már itt tartunk) ORvoshoz is sztk-ba jártam pedig én is kórházban dolgozom/(dolgoztam) dolgozó vagyok.
2010. okt. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Offolok ne haragudjatok! Mit jelent hogy alternativ szülőszoba? Ha gátvédelemmel szülünk milyen testhelyzetben lehet szülni?
2010. okt. 7. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Válasz az offra. Az alternatív szülőszobában ált. nem csak a hagyományos szülőágy, hanem más, a vajúdást, ill. alternatív kitolási pozíciókat lehetővé tevő eszközök (szülőszék, labda, bordásfal, kád, kötél...) is rendelkezésre állnak. A gátvédelemnél az a fontos, hogy ne hanyatt fekve, un. kőmetsző pozícióban szülj, mert úgy a farok csont felfele kanyarodik, és a lehető legkisebb lesz a hely a kitolásra, így szinte automatikusan vágni kell. Ideális helyzet, amit jónak érzel, pl. térdeplés, guggolás, állás, ülés.
2010. okt. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Köszi a választ:)!
2010. okt. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, majd anno én is így szeretnék szülni, csak mivel BAZ megyében élek, itt nem olyan gyakori a gátvédelmes szülés. Egyébként fogadott orvosom lesz. :)
2010. okt. 8. 20:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!