Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szent Imre kórház szülészet,...

Szent Imre kórház szülészet, Budapest, XI. kerület?

Figyelt kérdés
Milyenek a tapasztalatok, szülészettel, gyerekágyas osztállyal kapcsolatban? Tud valaki orvost ajánlani, akár úgy hogy részben magánrendelésre kéne menni? Köszönöm
2017. ápr. 25. 18:55
 1/6 anonim ***** válasza:

Karácsony estéjén szültem és nagyon kedves volt a szülésznő! Váradi Zsófia.

Jól felszerelt, dekoratív szülőszobáik vannak, én pl TB alapon kádasban voltam! - támogatják a természetességet, legyen az a természetes szülés, anya-baba kapcsolat szülés alatt, figyelni a babára, mellre tétel az első pillanatokban, magán idő a szülés után a babával (2 óra). Én imádtam (párom nem így emlékszik, ő látta a fájdalmat amit ugye én elfelejtettem :D ).

A doki a végén mondta mindig, hogy mit csinál, hogy oké-e. Pl gátmetszés. A szülésznő pedig támogatott (12 órán keresztül!) erősített.

Amúgy nálam semmi különös nem volt, csak nehezen tágultam (kaptam oxitocint) így abban nem tudok véleményt mondani, hogy mi van akkor ha császár van vagy esetleges komplikáció adódik.. Szerencsére nem volt ilyen.


Később viszont ha kérdésed van akkor menni kell a csecsemősök után. Sajnos én nem mentem sokszor, így voltak szoptatási gondjaim. Gondolom mindenhol így van. Menni kell utánuk szigorúan! A gyermekágyas szobák változóak, én két fősben voltam és éjszakára is velem lehetett a babám ha úgy akartam. De a csecsemősök segítenek ha bármi van.

Ja a kaja is jó volt, de csak az ebéd tartalmas. A többi nagyon kevés és szegény.

2017. ápr. 25. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Volt fogadott orvosod, ha igen, megírod ki? Akár privátban.
2017. ápr. 25. 19:48
 3/6 anonim ***** válasza:
Én kettőt szültem ott, nagyon meg voltam elégedve. Volt fogadott orvosom és szülésznőm is, de akivel csak találkoztam a terhességek és szüléseim alatt mind nagyon kedvesek voltak és szakmailag is elégedett voltam. A természetesség pártolás tényleg megvan én az Ikea szobában szültem és abszolút otthon éreztem magam, semmi stressz, semmi felesleges turkálás/szurkálás. A zyerekágy sem vészes, bár nem teljesen bababarát, ki kell állnod az elveid mellett, ha épp egy tápszerpárti csecsemőssel hoz össze a sors. A kórházi védőnő viszont nagyon aranyos.
2017. ápr. 25. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szülésznőnek Tóth Irént, orvosnak pedig Dr. Demeter Attilát ajánlom.

Az orvos már kétszer mentette meg az életemet (szülészként és onkológusként), ráadásul nagyon alapos, jó szakember. Van magánrendelése is.

2017. ápr. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2017. ápr. 26. 09:43
 6/6 anonim ***** válasza:
Kétszer szültem ott, vegyes tapasztalatok. A szülésznőm ugyanaz volt Kondor Kata, csak ajánlani tudom, mindig mindenben segített és nem csak a szülés alatt, hanem utána is amíg a kórházban voltunk. A csecsemősök viszont szerintem a botrány kategória. Flegmák, túlhajszoltak és piszkosul nem segítőkészek. Az első gyereknél kb. azt se tudtam hogyan nyúljak hozzá, hogy fürdessem, fel sem ajánlották, hogy megmutatják. Bezzeg amikor a férjem a zsebükbe csúsztatott egy kis "ajándékot", onnéttól kezdve félóránként jöttek segíteni. Az elhelyezésről annyit, hogy az első gyerekkel külön szobában voltam, október közepén a fizetős szobába süvöltött be a jeges szél (amikor bementem a kórházba pólóban mentem olyan szép idő volt, rá 6 napra meg nagykabátban vitt haza a férjem minket). Mikor szóltam, rá kb. 2 napra bírták megcsinálni, addig nem is engedtem, hogy a gyerek is a szobában maradjon éjszakára én is majdnem megfagytam. A másodiknál 3 ágyas szobában voltam augusztus közepén a legnagyobb forróságban. A szülőszobák amúgy teljesen rendben vannak én mindkétszer ugyanabban szültem.
2017. ápr. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!