Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Május 8. -ra voltam kiírva,...

Május 8. -ra voltam kiírva, ha vasárnapig nem bújik elő a törpe, akkor hétfőn megindítják. A dokim szerint - kb.6 hete - 1 ujjnyi belső, enyhén megrövidült külső méhszáj. Reménykedhetek még, hogy vasárnapig megindul?

Figyelt kérdés
Nagyon félek az indított szüléstől. Van rá okom, tényleg brutálisabb mint a spontán szülés?
2010. máj. 14. 19:15
1 2
 1/13 Vilcsianyuja ***** válasza:
Azt nem tudom, milyen a spontán megindult szülés, mert nekem mesterségesen indították 8 nap túlhordás után. 4 óra infúzió, ebből az utolsó fél órában indult meg igazán a tágulás, onnan meg nem volt két óra, mire előbújt a picurim :) Mit mondjak, a vajúdás hihetetlenül fájt. A doki szerint könnyű szülésem volt, de én inkább gyorsnak nevezném :) Az biztos, hogy jobb volt így gyorsan túlesni rajt, nem tudom, hogy bírnék ki fél napos vagy még hosszabb vajúdást... de remélem, még megtudom, ha a második majd egyszer spontán megindul :)
2010. máj. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Szia én ugyanígy vagyok, mint Te! Máj 8-ra voltam kiírva, és még nem indult be. Hétfőn indítanak. És is nagyon reménykedem, hogy addig beindul, most is éppen könyörgöm a babának! Neked mivel indítják? Nekem valami ballonnal, de iszonyúan félek tőle. Hol fogsz szülni?
2010. máj. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
reménykedni mindig lehet :) Amúgy tehetsz is érte. Lépcsőzz, emelj meg valami nehezet (de ne olyat, hogy sérvet kapj :)) és szexeljetek egy jót. Nálam a szex indította meg :) Szerintem nem durvább az orvos által indított szülés... bár nem volt benne részem. Sok sikert, írj, ha megvan a babód! :) Könnyű szülést, jó babázást!
2010. máj. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Pécsi Szülészeti Klinikán fogok szülni. Oxitocinnal indítják. Vasárnap este be kell feküdnöm, és hétfő reggel 6-kor indítják. Kicsit után olvastam a Neten, azt írja, hogy azért rosszabb az indított, mert nincs átmenet a fájások között, és sokkal brutálisabb, mint a spontán beindult szülés. Hát rettegek!!
2010. máj. 14. 19:26
 5/13 Vilcsianyuja ***** válasza:

Első vagyok. Nem szabad ilyeneket olvasni szülés előtt! Egyébként igazak, de ha én is olvastam volna, mennyire fáj, olyan stresszben-feszültségben mentem volna be a kórházba, hogy még kétszer nehezebb lett volna a szülés.

Szóval nem akarlak álltatni, hogy nem is fáj annyira, de hidd el, a fájdalom elmúlik, a pici meg ott lesz a karodon, az nagyon tuti lesz! Különben is, lehet, hogy te éppen nem reagálsz az oxitocinra olyan hevesen, és nem lesz olyan brutálisan gyors a vajúdásod. Ne ezen agyalj, inkább nyugodj meg, élvezd ezt az utolsó pár napot, míg a pocidban érezheted a kis drágát, és esetleg próbáld ki a harmadik válaszoló által emlegetett praktikákat, hátha nem kell kihúznod hétfőig :)

2010. máj. 14. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia!Én május 17-re voltam kiirva,8.án megszületett a babám,meginditották,burokrepesztéssel,és utána kaptam az infuziót.Ha van lehetőséged,kérj epidurált,szinte semmit nem éreztem belőle,egyedül a tolófájásokat.Könnyü szülést kivánok!
2010. máj. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én is Pécsen szülök,16ra vagyok kiírva.

17-ei neked miért indították meg?

2010. máj. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Elment előző nap a nyákdugóm,pont másnap mentem orvoshoz,ki voltam már nyílva eléggé,és bent tartottak.15.30 felé repesztettek burkot ,21.44kor lett meg a baba.Mondom ha van lehetőségetek,kérjetek edát,szuper dolog.Könnyü szülést kívánok Nektek!
2010. máj. 15. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne félj! Ez a legfontosabb. Ahogy írta valaki, tényleg nem biztos, hogy Te úgy fogsz reagálni az oxitocinra, mint ahogy azt olvastad. Nálam is pl. sz..rt se ért... Bocsánat a kifejezésért, de tényleg nem használt semmit, pedig majd' 8 órán keresztül kaptam, folyamatosan emelve az adagot. És sajna nem jött meg a várt hatás...
2010. máj. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

sziasztok

én is 8 ra voltam kiírva a naptár szerint, de a UH-k szerint kisebb egy héttel így 17.-re raktak át, ha nem jön hétfőn akkor vajon várnak még? vagy elindítanak?

2010. máj. 15. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!