Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Zavarja ez a férfiakat?

Zavarja ez a férfiakat?

Figyelt kérdés

Apás szülésnél mindig mondják, hogy nem lát semmit, mert a fejemnél áll. De akkor meg az arcomat látja. Nem kellemetlen az eltorzult arc, az erőlködés, a jajgatás, nyöszörgés, esetleg kiabálás?

Hogyan éli meg ezt egy férfi? Nem kiábrándító ez? Egy nő minden, csak nem szép szülés közben.


2017. máj. 5. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
73%
Valóban, de ha az orvos mellett állna, útban lenne, plusz végképp meglenne az esély a kiábrándulásra. Az én párom csak rosszul érezte magát, amiért szenvedek, és nem tud segíteni. Pedig de jó volt, hogy fogta a kezem.
2017. máj. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
49%

Nekem a vállamnál állt, mert a fejemnél volt valami, és mivel állt én meg félig ülő helyzetben voltam, egy ágy magasságában, ezért ő mindent látott premier plánban.

Nem érdekelt, hogy kellemetlen-e neki, mert épp egy közel négy kilós embert készültem kipréselni magamból.

Szerintem nem ábrándult ki belőlem, egy család lettünk, van egy gyönyörű kislányunk. A nők szülés közben a legszebbek . :)

2017. máj. 5. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
73%

Ès ki a fszom előtt legyek ilyen "kiábrándító", ha nem èpp a társam előtt?

Nem mellesleg ugye a fèrjè is az a gyerek. Azèrt csak tudja már a kedves fèrj, hogy egy embert prèselsz ki magadból, ami fizikai munka ès nem csak egy tüsszentès!


De ha ennyire tökèletesnek ismer a fèrjed, akkor hajrà, fog összeszorìt, nagy mosoly, ne is ìzzadj, ès lehet szülni talpig sminkben, kisestèlyiben... Majd ìrd meg, hogy sikerült!

😁

2017. máj. 5. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
91%

Megmondta a párom, hogy bizony nem volt szép látvány, féltett és tehetetlennek érezte magát. Sajnált, hogy "szenvedek" és nagyon "sok" vért látott. Na meg volt, hogy nem a fejemnél volt és na igen....


Viszont azt mondta, ezek után még egyszer belém szeretett. Azóta erősebb a kapcsolatunk. A világon a legerősebb nőjének lát.


Úgyhogy nálunk jól sült el, de ebben nem is kételkedtem.

Ember függő szerintem..

2017. máj. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
En ferjemet nem zavarta. Nyilvan tudjak a ferfiak hogy nem marad olyan az arcunk.
2017. máj. 5. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
91%
Kérdező, emiatt ne aggódj szerintem, mert a férjed szüléskor nem arra az élményre vágyik, hogy téged ugyanolyannak lásson, mint mindig. Örülhet inkább, hogy ő is a részese lehet ennek, és nem hinném, hogy azon elmélkedik: milyen borzasztó képet vágsz. Mellesleg teljesen érthető, miért vág az ember ilyenkor ilyen képet. Ha belőle nyomnának ki egy görögdinnyét, ő is ilyet vágna, úgyhogy ezen ne aggodalmaskodj.
2017. máj. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
83%
Férjem élvezte a szülés minden percét. Nagyon jól érezte magát, élete egyik legszebb élménye. De engem azóta Hulknak becéz. Azt mondja, hogy eltűnt a nyakam kitolás közben. Nagyokat röhögünk rajta,n amikor utánozza. A dokinak is megmutattam egyszer, tényleg vicces. De ő állt a lábam között is, nem zavarta semmi. De ő ilyen típusú ember, mindenki más.
2017. máj. 5. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én férjemet nem zavarta, pedig látott mindent.

De amúgy én sem értem ezt. Ha mondjuk baleset érne, és amíg kiér a mentő, szenvedni, kiabálni látnád a férjed, akkor kiábrándulnál belőle, mert közben nem volt jóképű?

2017. máj. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
59%

Úgy volt, hogy a fejemnél lesz, ha esetleg rosszul van, kimegy.

Ebből az lett, hogy a kitolási szakban elakadt a baba, őt lenyomták az ágy és a fal közé egy sámlira, csípőmagasságban. Minden látott. Belőlem folyt minden létező testnedv, a baba székletet préselt ki belőlem (én észre se vettem, a férjem mesélte), az orvos mini-katéterrel a hólyagomat csapolgatta.

Gátmetszés, hüvelyrepedés, vákuumos szülés - egyik orvos húzta, másik fentről nyomta.


Utána a méhlepény intett be. Az orvos kézzel nyúlt fel és tépkedte ki darabokban, dobálta maga mellé, még a fal is véres lett mögötte.

Amikor felszabadult a műtő, oda már értelemszerűen nem engedték be a férjemet, ott kaparták ki a maradékot.


Ekkor hívta fel a szüleimet, azt már ők mesélték, hogy elsírta magát a telefonban az örömtől meg az aggodalomtól.

Utólag kérdeztem tőle, hogy az ő szemszögéből milyen volt. Azt mondta, hogy a helyzet miatt semmiféle undort nem érzett és nagyon megmaradt neki, amikor arccal felfelé kihorgászták a baba fejét, kiköpte a magzatvizet, mélyet sóhajtott és utána sírt fel.


A méhlepénytépkedés alatt a férjem alkarját haraptam kínomban. Így másnap rajta is voltak harci sérülések, a teljes fogsorom tökéletesen kirajzolódott a bőrén. Egy nővér ránézett, áttörölte betadinnal, aztán mondta, hogy ha kötést is szeretne rá, csak szóljon. :)

2017. máj. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!