Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Epidurállal miben különbözik...

Epidurállal miben különbözik a vajúdás menete?

Figyelt kérdés

Fájások megszűnnek, vagy csak enyhülnek a hatására? Érzi az ember a lábát?

Gátmetszést, varrást ebben az esetben nem érzem és nem kell külön érzésteleníteni? Mennyit kell/maximum mennyit lehet előtte "simán" vajúdni? Tapasztalatokat szeretnék. Nem igazán tudom elképzelni, hogy milyen lehet egy ilyen szülés.


2017. máj. 10. 09:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én kértem első szülésnél, mert majd belepusztultam a vajúdásba (indított szülés volt, de nem indult, ezért telenyomtak oxitocinnal). Megváltás volt, mire végre megkaptam, a fájásokat alig éreztem. Kitolás viszont fájt, és a varrás is borzalmas volt, arra semmit nem hatott. Ma sem értem, hogy a méregdrága fogadott orvosom, miért gondolta, hogy a varrásnál nem kell érzéstelenítés.

Második szülés teljesen természetes és beavatkozásmentes volt. Epidurált azért nem akartam, mert többször félreszúrták elsőnél, és emiatt a szülés utáni első hét rémálom volt. Tehát ha normálisan be tudják adni, akkor nagyon jó, de ezt előre nem tudhatod...

2017. máj. 10. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

:( Oh, hát igen...

Én még kaptam is helyi érzéstelenítést az első babával a varrásnál és mégis nagyon fájt.

Az, hogy rosszul szúrtak, mit eredményezett nálad?

2017. máj. 10. 09:33
 3/13 A kérdező kommentje:
Meg az érdekelne még amit írtam, hogy miután beadták, mit csinálhattál? Gondolom a feszülést érezted, hogy jön. Ilyenkor tudtál úgy helyezkedni, hogy segítsd a babát a megszületésben? A lábad érzed ilyenkor, tehát ez nem olyan, mint pl. a császár előtt beadott érzéstelenítő, igaz? Járni is tudsz?
2017. máj. 10. 09:39
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Adtak epidulart, ketszer szurtak nekem is. Kicsit fajt, de nem volt veszes.

Viszont itt Angliaban 20 percenkent kell adagolni egy gomb segitsegevel. Hat nekem nem szoltak 20 percenkent, hogy nyomjak a gombra, igy kimaradt rengetegszer. Most szules utan 15 honappal tudtam meg, hogy a gepen csipogott valami 20 percenkent, es arra kellett volna figyelni.. koszi.

Tehat mindent ereztem. A vajudast, a kitolast, a varrast, bar nekem a varras es a vajudas nem volt kellemetlen, csak a kitolas, de az nagyon.

Fel evig fajt a hatam tole, utaltam nagyon.

Egyik bnomnek is adtak epidulart, mert ot vegig vagtak es vakumoztak, vegul fogoval szedtek ki. O semmit nem erzett Az epidular miatt, ugyhogy neki jo volt. Bar igy visszagondolva en mar nem kernek.

2017. máj. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én ugyan nem kaptam, de azt olvastam, hogy a kitoláshoz már direkt nem adnak.
2017. máj. 10. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Azt én is olvastam, hogy addigra ki kell mennie a hatásának. De konkrétan a vajúdás érdekelne. Van ahol azt írják, hogy fel se lehet kelni ilyenkor az ágyról, van ahol pedig azt, hogy lehet vele sétálni is. Melyik az igaz? Kinek mi a tapasztalata?
2017. máj. 10. 10:39
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én éreztem a lábam, onnan tudom, hogy a hülye lábtartás volt az egyik legkellemetlenebb a kitolásnál, úgy fájt mintha már 10. órája ülnék repülőn, ahol nem tudom kinyújtani. A félreszúrások miatt utána egy hétig csak pokoli fejfájás árán tudtam függőlegesben lenni. Öröm volt így ellátni a babát. Ekkor határoztam el, hogy az én gerincembe többé soha semmit nem szúrnak
2017. máj. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én alapból is migrénes vagyok, ez nem jó hír. Ezek szerint nem "legenda" a fejfájás, mint mellékhatás.

Remélem, ha ott tartok, nem fogok EDA-ért, vagy császárért könyörögni, mert most ezek alapján egyre jobban úgy gondolom, hogy jobb lenne, ha ezt kihagynám. Nehéz a döntés, mert van egy-egy jó tapasztalat, de korántsem egyöntetű.

2017. máj. 10. 13:37
 9/13 anonim ***** válasza:
Egyik bnom 9 honapja szult, azt mondta, hogy epidular ota neki rendszeresen van migrenes fejfajasa, azelott soha nem volt
2017. máj. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én Februárban szültem. Este elmenz a nyákdugó éjjel ötkor mentünk be a kórhazba addig nem aludtam egy percet sem a fájásoktol. A kórhazban egy és fél órát voltam ctg-n, 5 perces fájásokkal mentünk szülőszobára. Kádaztam pár órán keresztül mert felajánlották a lehetőségét, ott burkot repesztettek és akkor kezdődött sokkal jobban fájni, főleg a medencémnel a gerincemnél ereztem a szúró fájásokat. Én sem akartam kérni, de mégis rászántam magam, volt rá lehetőség, szóltam és rohamtempóban jöttek beadni. Fájdalom nélkül beadták, de akkor már nagyon nehéz volt mozdulatlannak maradni. Még hat orán keresztül feküdtem a lábam éreztem, tudtam az ágyon mozogni, rápihenni a kitolásra. A kitolásnál semmi hátrányt nem éreztem, voltak fájások, feszített rendesen. Mintha tényleg egy görögdinnyét kellene megszülni, éreztem hogy feszülök, szakadtam is. A varrás sem fájt, fejfájásom sem lett és a kivétel is fájdalommentes volt, semmim sem fájt miatta utólag. Nem bántam meg. Mikor lejárt a megfigyelés a szülőszobán már sétáltam a babámmal. Nekem ez így nagyon kellemes emlék maradt. Külföldön szültem.
2017. máj. 11. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!