Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire fájdalmas a szülés?...

Mennyire fájdalmas a szülés? Mihez tudnátok hasonlítani? A vajúdás és a kitolás is ugyanannyira fáj?

Figyelt kérdés

2017. jan. 9. 17:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Minden szülés más, még ugyanannál az anyánál is. Nekem 3 gyerekem van, de mindegyik szülés más volt.
2017. jan. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Van akinek brutál fáj, van akinek meg szinte alig. Hasonlítani nem lehet mert minden máshogy fáj. Vagy másmilyen helyen. Pl a fogfájás, hasgörcs stb is nagyon nagyon tud fájni de más jellegű.
2017. jan. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
83%

Az első pár fájás olyan, mint amikor megvan, és nagyon görcsölsz. Aztán erősödik.

Minél jobban fáj, annál hamarabb vége.

A kitolás nekem már nem fájt, akkor már örültem, hogy lehet nyomni.


Hidd el, ha annyira borzalmas lenne, senki se vállalná másodszor. :)

2017. jan. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mensesnél nagyon erős görcseim voltak. Jó alvó vagyok, de simán felébredtem rájuk. Cataflamot szedtem már rá.

Ahhoz képest milyen kb.?

2017. jan. 9. 18:01
 5/14 anonim ***** válasza:
87%
Ugyanaz az érzés, csak sokkal-sokkal erősebben. Én négyszer éltem át, mindegyiknél eljött az a pont, amikor azt gondoltam, nem bírom tovább. De akkor már nagyon a vége volt. Ha hányingert érzel, az is már a végén van. Ez jusson majd eszedbe, ha már nem bírod, nagyon közel a vége!
2017. jan. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Nálunk minden nő hányt a családban, számítok rá, hogy fogok. :(

2017. jan. 9. 18:10
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
Na nekem meg mas volt, mert nem mensi szeru gorcsom volt, sot nem is a hasam alja fajt, hanem a derekam. Az egyik orvos haza is akart kuldeni, hogy ez nem vajudas, mert vajudasnal a hasamnak kene fajni -.- hala istennek par percen belul lejart a munkaideje es hazament, onnantol kezdve normalis orvosok vizsgaltak meg. Szoval a vajudas nekem nem volt brutal, a kitolasnal meg olyan volt, mintha egne a borom, mert ugye kis helyen nagy fejecske jott ki. Az nagyon fajt.
2017. jan. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
79%
Sot, az utolso par oraban nem is fajt mar annyira a vajudas. En 23 orat vajudtam, kb 10-15 ora vajudas utan volt fajdalmas, es az utolso 2-3 ora nem volt mar fajdalmas annyira. Akkor mar csak turelmetlen voltam, azt hittem, sose lesz vege. De ejjel 2 fajas kozott vegig aludtam :D
2017. jan. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
55%
Még csak egyszer szültem, a vajúdás alatt eleinte inkább kimerítők voltak a fájások. Az utolsó 2-3 órában annyira intenzívek voltak, hogy úgy éreztem, mintha tekerve próbálnák kitépni a belső szerveimet. Mikor már szinte szünet nélkül jöttek, nagyon erős hányingerem lett és úgy éreztem, elájulok. Ekkor mondta a szülésznő, hogy minden ok, közeledünk a végéhez. A kitolás durva volt, nem volt tolófájásom, a hüvelyem és a gátam is szakadt, vágtak is. A szakadást és vágást nem éreztem, de végig olyan érzésem volt, hogy én ezt az egészet biztosan nem élem túl.
2017. jan. 9. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%
Nekem nagyon fájt, de gyors volt, 3óra mindenestől. A tolófájásnál az volt a rossz, hogy párat még vissza kellett tartanom. Nem fájt jobban, csak hatalmas a kényszer, hogy nyomni kell. Így a kitolás nekem már megkönnyebbülés volt, hogy végre nyomhattam.
2017. jan. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!