Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen maszírozási és egyéb...

Milyen maszírozási és egyéb technikák vannak, amivel vajúdás során a férj segítheti a szülő nőt?

Figyelt kérdés
Valamikor tanfolyamra is jártam, de már elfelejtettem. Nem lehet találni neten videót ilyenekről?

2017. febr. 5. 23:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A youtubon nezz szet
2017. febr. 6. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Vajúdás alatt simogatta a párom a hátam, de egy pont után még az is idegesített. Szerintem a masszázzsal se lettem volna másképp.

Nyilván nem vagyunk egyformák, kinek mi jön be, csak érdemes lelkileg felkészülni rá, hogy a szülés nem feltétlen olyan, mint egy nagy rózsaszín buborék.

2017. febr. 6. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekem nem esett jól semmi szülés közben. Amíg nem volt kemény a helyzet, addig a beszélgetés, poénkodas volt jó. Amikor már igazán jöttek a fájások, akkor inkább befelé figyeltem közben, és úgy éreztem, az érintés, a beszéd ebből kizökkent.

Persze, lehet, hogy a párod más típus. Nem kell ezt tudományosan csinálni, kérdezd meg majd akkor és ott, mi esik neki jól. És ne essen rosszul, ha semmilyen érintést nem szeretne. Ez egy teljesen más lelki állapot, mindenkinek máshogy elviselhető.

Nézz esetleg videókat a neten. Nem csak szuper naturálisak vannak, ami rémisztő lehet. Plusz Hadas Kriszta Jön a baba sorozat szerintem nagyon jó erre. Sokféle szülés, viselkedés van benne, és semmi naturális, arcba tolós részlet.

Könnyű szülést nektek!

2017. febr. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

én most nem a jólesés miatt mondom, hanem vannak olyan technikák, amik segítenek a tágulásban, stb.


rákeresnék, ha tudnám a nevét

2017. febr. 6. 09:46
 5/7 anonim ***** válasza:
2017. febr. 6. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A tágulásban a gátmasszázs segít, amelyet a nők maguknak végezhetnek már jóval a szülés előtt, a vajúdás közben pedig a szülésznő.

Én nem kezdenék valami youtube-os videó alapján masszírozni a szülőszobán, mert ez annál komolyabb dolog. Legyél ott, fogd a kezét, törölgesd a homlokát, nem igazán a masszázzsal fogsz segíteni.

2017. febr. 6. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
talán ha elolvastad volna az előtted író által linkelt tartalmat, akkor nem írtál volna ilyent
2017. febr. 7. 00:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!