Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyibe kerül most egy szülés?

Mennyibe kerül most egy szülés?

Figyelt kérdés

Akinek az orvosa fix összeget mondott, az mennyi volt?

Illetve akié nem mondott, ő mennyit adott az orvosnak?


2017. máj. 14. 18:12
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Es ha az orvos nem mondja mennyi (maganrendelesre járok) akkor meg szokás kerdezni mennyiért vállalja vagy hogy van ez?
2017. máj. 14. 18:18
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondta 80 ezret szokott kapni, de kevesebbel is beéri. Ennyit adtam neki. Rákérdeztem amúgy.
2017. máj. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Általában a sima vizsgálat 10szeresét szokták adni. Enyém 100 ezret kért.
2017. máj. 14. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
31%

Maga a szules ingyenes ...

Max adhatsz neki ha van kedved de nem kotelezo !


Nem mondhat fixet ! Csak akkor ha szamlat is ad rola !

Egyebkent feljelentheto adohatosagnal ...

2017. máj. 14. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó, ugye azzal tisztában vagy, hogy itt fogadott orvosokról szól a kérdés? Akik adnak számlát, mivel adóznak...és nekik igenis van tarifájuk, nem úgy működik hogy berángatom szülésre aztán adok ha gondolom.
2017. máj. 14. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
73%
150et mondott de ebben benne volt a terhesgondozás is, 5 alkalom.
2017. máj. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha magánrendelesre jarsz ott a neten nincs fenn mi mennyibe kerúül?

Pl itt egy magánrendelésre ha jar valaki minden ár ott van a szeme előtt. Egy rákszűrés, egy vervétel egy nst egy uh stb.... Az orvosnak nyilván még magáért a szülésért is adni kell es azt szerintem vagy megkérded esetleg ha nem mered akkor az aszisztenst hátha ő tudja. Meg amúgy szerintem akkor mar neki is jár valamennyi ennyi erővel. vagy 100.000 ftot adsz a magándokinak magáért a szülésért. Ha mondjuk császár akkor meg 130.000 ft.

Igy realáisan irtam le neked ahhoz viszonyitva itt pl mennyi egy vérvétel a 12. héten. ☺

2017. máj. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
59%

Nem minden orvosnak van ám honlapja...

Ha a tiédnek van fix ára a magán szüléshez, akkor annyit KELL, ha nincs annyid/nem annyit akarsz, akkro ne fogadd fel.

Van olyan orvos aki nem mopnd fix árat. Az enyém azt mondta, hoyg nem kell fizetnem, mert a terhesgondozás árában benne van a szülés. 5000 ft volt a vizsgálat (csak méhszájat nézett egyébként), 5-6 alkalommal voltam. Azért szülés után adtam neki 40 ezret, mégiscsak "berángattam" az éjszaka közepén. Másodszorra nem fogadok orvost, mert első alkalommal sem adott semmi pluszt, ugyanezt megcsinálta volna az ügyeletes is meg az sztk-s orvos is, mint ő.

2017. máj. 14. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
A dokim nem mondott árat a szülésre. Azt mondta, hogy annyit adjunk, amennyit tudunk, ami nem viseli meg a családi költségvetést. Ő nem mond körülbelüli árat sem, mert nem tudhatja, hogy az még belefér-e nekünk. Őt nem érdekli a pénz, nem ezért csinálja. Ő az egész pénzesditől idegenkedik, más a világlátása. Azt mondta, ha nem adunk, akkor sincs semmi. 2 éve még 3 ezer ft volt nála a terhesgondozás, most hogy modernebb helyre költözött és egy csúcstechnológiás uh gépe van, most 5 ezer. Kórházban semmilyen vizsgálatért nem fogad el pénzt. Műtött többször is, akkor sem akarta elfogadni a pénzt. Szóval ez nagyon orvosfüggő. Mi 40 ezret adtunk, nem kevesellte, azóta is hozzá járok és ugyanolyan kedves. (Több kismamával is beszéltem, aki nála szült és 20-50 ezer ft között adnak neki.) De van ugyanazon klinikan rendelő orvos, aki kereken megmondja, hogy minimum 100 ezer ft a díja.
2017. máj. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez változó, nem ugyanaz a tarifa egy budapesti magánklinikán, egy vidéki kisvárosban vagy egy megyeszékhelyen. És orvos és orvos között is nagy különbség lehet egy azon helységen belül.



Én egy nagy megyeszékhelyen járok egy dokihoz magánrendelésre, 9000Ft/alkalom a terhesgondozás, 4-5-6 hetente megyek vagy egy régi UH-ja és mindig vizsgál is (nem minden dokinak van magánrendelésen UH).

A kötelezőket a klinikán csinálják, az UH-kat Ő egy komolyabb géppel. Ezen alkalmak nyilván ingyenesek.

Szülésre nem mondja meg mennyit kér, a 6 hetes kontrollon szokták neki odaadni (addigra megjön az anyasági támogatás is), facebookos csoportban ahol anyukák/kismamák pont az ő tarifájáról beszélgettek ki mennyit adott, 40-80ezerig változtak az összegek.


Én még nem tudom, mennyire leszek "hálás", 60-80 körül gondoltam adni.

2017. máj. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!