Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik természetes-, hüvelyi...

Akik természetes-, hüvelyi úton és császárral is szültek, melyik visel meg inkább?

Figyelt kérdés

Első gyermekemnél 10 óra vajúdás után a kitolási szakaszban fellépő probléma miatt megcsászároztak. Most újra babát várok és szeretném megpróbálni a "rendes" szülést. Azok hozzászólását várom, akiknek mindkettőben volt részük, hogy melyik az úgymond rosszabb.

Köszönöm!



2017. máj. 12. 11:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A császár utáni felépülés szerintem. Igaz a hüvelyi szülés után 10 évvel volt a császár... lehet hogy a korom miatt is jobban megviselt. Meg indított szülés volt. 8 óra vajúdás után lett császár.

De az tény, hogy a mütét utáni első felkelés pokoli volt... és még hetekig :-)

2017. máj. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
81%

1. gyerek, hüvelyi szülés, hosszú volt és nagyon fájt, utána hetekig nem tudtam ülni az aranyeremtől.

2. gyerek, sürgősségi császár, sokáig fájt a sebem, és brutál fejfájással küzdöttem egy hétig.

3. gyerek, tervezett császár, mint a villám felépültem, de cserébe kötényhasam lett.

Konklúzió: mázli kérdése. :P

2017. máj. 12. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyik sem jobb vagy rosszabb - csak más.


Nekem az elsönél hasonlóan, ahogy írtad, menet kzöben derült ki, hogy császár lesz. Ez engem lelkileg eléggé megviselt, mert eszembe sem jutott ez a lehetöség, de két héttel késöbb már egyedül elláttam a háztartást meg a gyereket (segítségem nem volt), és nem volt semmi különösebb bajom, csak sokszor voltam fáradt.

A második szülés símán lezajlott császár nélkül, éjfélkor mentem be 10 perces fájásokkal, reggel 5-kor megszületett a baba, 10 percig tartott a kitolás. Gátmetszést csináltak, mert különben repedtem volna. Itt 5 nap núlva mehettünk haza, eleinte az ülés volt kényelmetlen, amíg kitaláltam a megfelelö poziciót. Itt is két hetesen már ugyanúgy mindent én csináltam, mint az elsövel, plusz még a nagyobbik is ott volt.

A két gyerek közt négy év van napra pontosan.

2017. máj. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
59%

Nekem nem volt természetes szülésem, de azért írok a császárról. Az első 23 évesen volt, egyáltalán semmilyen módon nem viselt meg. Nem is fájt, hamar is gyógyult, három nap után otthon voltam, és mindent csináltam.

10 évre rá, azt hittem belehalok...

2017. máj. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

Az első program császár volt.Gyűlöltem h feküdnöm kell, olyan kiszolgáltatottnak éreztem magam. Nem volt a mi gáz, de azért ha senki nem látta csak feküdtem mint egy fa.... az első 2 hétben legszivesebben görnyedve jártam volna.


A második hüvelyi volt. Reggel megvolt a baba, délben már zuhanyoztam babáztam vígan.

Kb két napig fájdogált a varrat, de alig tűnt fel h " most szültem" nekem sokkal jobb élmény volt.

2017. máj. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
58%

szerintem úgy kérdezd, hogy a programcsászár vagy a hüvelyi.

A sürgősségi tök más

2017. máj. 12. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Én természetesen szültem csak,reggel 6kor meglett a kislányom,délben szépen felkeltem és egyedül letusoltam. A szobatársam császáros volt előttem egy nappal,hát nagyon szenvedett,főleg az első felkeléssel,és sírt,hogy milyen kiszolgáltatva érzi magát,hogy ott állnak körülötte a tusolóban és mosdatják mert lehajolni még nem tudott. Őszintén a szülèsem végén sírva könyörögtem,hogy császározzanak meg,azt hittem belepusztulok,de utólag azt gondolom jobban jártam így. Valószínűleg egyik sem fáj kevésbé csak teljesen más a kettő...
2017. máj. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 Ceyla ***** válasza:

Nekem az első császárral született. Mind testileg mind lelkileg nagyon megviselt. Nekem nehéz volt, hogy nem tudtam azonnal a babával foglalkozni és még utána itthon is nehezen mozogtam, minden mozdulatot meg kellett terveznem, ha fel akartam állni vagy lefeküdni, de folyamatában már jó volt.

A második természetes szülés volt. Maga a szülés nem volt könnyű de megérte. Nálam nem metszettek gátat, cserébe kicsit repedtem, de közel sem annyira mintha vágtak volna. Egy gátsebre való olajjal kenegettem és olyan jól tompította a fájdalmat, hogy már másnap törökülésben szoptattam. A szülés után mintha minden fájdalmat elvágtak volna. Teljesen el tudtam látni a babámat, nem kellett gondolkodnom a mozdulatokon, ha az altáji olajozás megvolt minden pisilés után akkor semmim nem fájt, nem húzódott. 1 hét múlva már olajozgatni sem kellett. Nekem összehasonlíthatatlanul jobb volt a természetes szülés.

2017. máj. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Első kitolási szakaszban lett császár.Azóta 2x szültem.

Császár után hetekig fájt a hegem,nem mertem tüsszenteni stb.Első szülésnél volt egy kis komplikáció,hetekig elhúzódott a felépülés de jobb volt mint a császár.Harmadik gyerek 1 hetes volt amikor már főztem itthon.Semmi bajom nem volt.

Ha a 2. is császár lett volna akkor nem vállalok több gyereket .

2017. máj. 12. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
pénteken született, kedden vásárolni mentem. császárral. mindkét oldalra lehet pozitívat és negatívat is találni, mindenki másképp éli meg.
2017. máj. 12. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!