Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ezek a nevek engedélyezettek?

Ezek a nevek engedélyezettek?

Figyelt kérdés
Most nem írom ki, hogy mi a nevem, de arab származású nevem van, a kedvesem pedig zsidó, mindketten félvérek vagyunk. Nagyon megszerettük egymást, és össze szeretnénk házasodni. Azonban nem akarjunk, hogy majd a gyerekeinknek az arab vezetéknevemhez magyar utónév szerepeljen, mert hülyén nézne ki. Így hát kitaláltuk, hogy zsidó nevük lesz, arab vezeték névvel, és tök szép! Ha fiú lesz, akkor Zared lenne a neve, ha lány, akkor Zara! Ezt engedélyezné az anyakönyvező? Úgy tudom hogy a külföldi nevekbe eléggé sokszor belekötnek, az enyémbe is belekötöttek, és rosszul lettem anyakönyvezve.... Zara = Zara, Zared = Záred

2017. máj. 18. 11:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Nagyon nagyon sok Zara van most, a bölcsiben nálunk a 7 kislányból 3 :) Azzal biztos nem lesz gond.

Nekem tök fura ez a név.. mi pont egy Zara nevű boltban szoktunk vásárolni a gyerekeknek :)


Zared-et még nem hallottam és az MTA-s listában sem szerepel (május 1-jén frissítették), de ha kéritek szerintem biztos engedélyeztetni fogják.

2017. máj. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:
Mi is ismerjük a Zara márkát de végülis van Lilla zsebkendő is... A Zara név tuti előbb létezett :) Úgyis kis gyönyörűség lesz az anyja miatt, legyen a neve is szép!
2017. máj. 18. 22:38
 13/14 anonim ***** válasza:
Van olyan is, hogyha te magad pl rendelkezel külföldi felmenőkkel, mármint ilyen közeli, akkor adhatsz ilyen nemzetiségi nevet vagy mit. Tehát szerintem nagyon valószínű, hogy engedélyezni fogják nektem. Meg amúgy szerintem teljesen jó nevek ezek. Vállalható, viselhető, jól hangzó.
2017. máj. 19. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a támogatást nektek! :) Zara + Zared aranyos lenne együtt
2017. máj. 20. 18:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!